Női kézi NB I: kétszer annyi gólt lőtt az FTC; Martín nélkül nyert a Győr

2021.09.22. 19:37
Vezetőedzője nélkül nyert a Győr Fehérváron (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap)
A hétvégi, újabb Bajnokok Ligája-forduló előtt a magyar bajnokságban lépett pályára a címvédő Ferencváros és a Győri ETO. Előbbi Érden kétszer annyi gólt lőtt, mint a házigazda, míg az Ambros Martín vezetőedzőt nélkülöző kisalföldiek Fehérvárról hozták el a két pontot egy szorosabb meccsen.

A Győri ETO-t irányító Ambros Martínnak privát okokból haza kellett utaznia, ezért az Alba Fehérvár elleni idegenbeli bajnokin Kun Attila vette át tőle a vezetőedzői teendőket. A győri klubhonlap beszámolója szerint a csütörtöki edzést már újra a spanyol szakember vezeti.

A győriek továbbra sem számíthattak Estelle Nze Minko és Faluvégi Dorottya játékára, visszatért viszont sérüléséből Kari Brattset, míg Anne Mette Hansen és Silje Solberg pihenőt kapott. A fehérváriak komoly ellenállást tanúsítottak, a Győr csak a 18. percben tudott először vezetni. A szünetre már öt gól volt az előnye, amely ugyan a végéig kitartott, de sem a támadással, sem a védekezéssel nem lehetett maradéktalanul elégedett Kun Attila. A legeredményesebbnek Veronica Kristiansen bizonyult hét találattal.

Az FTC ezúttal bajnoki meccsen lépett pályára Érden, és rendkívül magabiztosan, ellenfelénél kétszer annyi gólt szerezve győzött. Pedig Szöllősi-Zácsik Szandra és Hársfalvi Júlia sem állt rendelkezése betegség miatt, ezért a Fradi a második félidőben már a hétvégi, rosztovi BL-meccsre tartalékolta az erőit.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR KC–GYŐRI AUDI ETO KC 25–30 (14–19)
Székesfehérvár, 700 néző. V:
Réti, Szedmák.
FEHÉRVÁR: Pijevic – Töpfner 1, Bardi 2, BESSZER 4, Hudák, Triscsuk 1, TAKÓ 4. Csere: TÓTH NIKOLETT (kapus), SZMBATIAN 5, Gerháth K. 2, Ohjama 2 (1), Varga E. 1, Utasi, Háfra L., Boldizsár, Domokos D. 3. Edző: Boris Dvorsek
GYŐR: Glauser – Lukács V. 3,  Rju Un Hi 1, S. OFTEDAL 4, PINTEA 3, Háfra N. 1,  Fodor Cs. 3. Csere: Leynaud (kapus), Deszpotovics 1, V. KRISTIANSEN 7 (5), BLOHM 4, Schatzl Nadine 3, Brattset, Ogonovszky. Másodedző: Kun Attila
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 12. p.: 7–7. 18. p.: 10–11. 24. p.: 13–14. 28. p.: 14–16. 34. p.: 16–21. 40. p.: 17–22. 46. p.: 19–25. 52. p.: 20–29. 58. p.: 23–29.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/5
Boris Dvorsek:
– A csapat napról napra, hétről hétre egyre jobb lesz. Nagyon fontos, hogy küzdöttünk és harcoltunk, nyolc-kilencgólos hátrányban sem hajtottuk le a fejünket, hanem visszazárkóztunk. Nem szabad elfelejteni, hogy Európa egyik legjobb formájában levő együttese ellen léptünk pályára. Kifejezetten jó mérkőzés volt, amelyet a nézők is élvezhettek.
Kun Attila: – Elismerésem a lelkesen és felszabadultan játszó ellenfelünknek. A védekezésünk hagyott kivetni valót maga után, de a második félidőben már jobban teljesítettünk. Sok technikai hibát követtünk el, ám tudtuk gyakorolni a különböző felállásokat és figurákat is, ami segíti a hétvégi BL-találkozóra való felkészülést.

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 18–36 (8–24)
Érd, 600 néző. V:
Őri, Pozdena.
ÉRD: Györkös – Csáki L., Mód, Szabó Kitti 3, Paróczy 4, Kopecz 4, Abilda. Csere: HADFI (kapus), Vukajlovics 4, Horváth D., Kiss Dorottya 1, Pécsi, Monori, Sztankovics 2. Edző: Horváth Roland
FTC: JANURIK – KOVÁCS ANETT 6, Stolle 2, Behnke, Csiszár-Szekeres, E. BÖLK 9, Márton G. 2. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Grbics 8, Kisfaludy, Klujber 4, Ballai A. 2, Malestein 3, Ferenczy D. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 15. p.: 3–10. 20. p.: 5–15. 44. p.: 14–29. 55. p.: 16–35
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/2
Horváth Roland:
– Van ekkora különbség a két csapat között. Az első félidő olyan tempójú volt, amiről mi csak álmodunk. Biztosan sokan megrónak ezért, de egy ilyen csapattól, mint amilyen az FTC is, ki lehet kapni ennyi góllal, ezt a BL-ritmust modellezni sem tudjuk az edzéseinken.
Elek Gábor: – Sok problémával érkeztünk, hiszen Szöllősi-Zácsik Szandra és Hársfalvi Júlia is betegséggel küszködik. Irányítóban és balátlövőben is egy emberünk maradt, így az volt a legfontosabb feladatunk, hogy tartalékolni tudjunk a hétvégi, oroszországi Bajnokok Ligája-mérkőzésre. Az első félidőben maximálisan megvalósítottuk azt, amit szerettünk volna. A másodikban tudatosan „fogta meg” a csapatot, mert nagyon fontos két meccs vár ránk a következő napokban, amit lehetett, megtettük, hogy az energiáinkból valamennyit meg tudjunk őrizni.

1. FTC 3 3 105–69 +36 6
2. Győr 3 3 111–78 +33 6
3. Dunaújváros 2 2 57–42 +15 4
4. Debrecen 2 2 59–47 +12 4
5. Vác 2 1 1 50–46 +4 2
6. MTK 2 1 1 47–47 0 2
7. Mosonmagyaróvár 2 1 1 61–63 –2 2
8. Kisvárda 2 1 1 57–64 –7 2