Női kézi NB I: első sikerét aratta a Siófok az új csarnokban

2018.04.13. 19:44
A Siófok 19–18-ra legyőzte a Kisvárdát a női kézilabda NB I-ben, ezzel első sikerét aratta a közelmúltban átadott Kiss Szilárd Sportcsarnokban. A másik mai meccsen a DVSC magabiztosan nyert Budaörsön.

Az erősen tartalékos, de a nemzetközi kupaszereplést jelentő helyek egyikéért küzdő Siófok jól kezdte a találkozót, a szünetre mégis a vendég Kisvárda vonulhatott előnnyel. A Balaton-partiak a 42. percben vették vissza az előnyt, majd a hajrához érve 19–17-re elmentek, a várdaiak pedig többször is rontottak az utolsó percekben, így pont nélkül távoztak Siófokról. Vlatko Djonoviccsal először kapott ki a Kisvárda.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
20. FORDULÓ

SIÓFOK KTC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 19–18 (10–12)
Siófok, 1100 néző, V: Felhő, Öcsi.
Siófok: Dedu – Böhme 2 (1), Geiger 3, Ferenczy 3, Jezic 1, Maibom 1, Aoustin 2. Csere: Szemerey (kapus), Mazák-Németh, al-Gaui 4 (1), Such 3. Edző: Lars Rasmussen
Kisvárda: Dzsukeva – Katona F., Umanec, Hakunova 3, Milanovic-Litre 1, Triscsuk 1, Radojevics 5 (2). Csere: Triffa (kapus), Karacs 3, Szabó V., Orbán A., Dmitrovics 5. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–2, 10.: 5–2, 21.: 7–7, 24.: 10–8, 31.: 10–13, 34.: 11–14, 47.: 17–14, 50.: 17–17, 55.: 19–17
Kiállítások: 6, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 5/2, illetve 2/2
Lars Rasmussen:
– A győzelmet nem kell megmagyarázni, számunkra mindennél többet ér most ez a két pont. Nem volt szép mérkőzés, de a lelkesedésünk eredményre vezetett.
Vlatko Djonovics: – Ez volt az első vereségünk, amióta idejöttem, és azt kell mondjam, nem jó érzés. A védekezésünk rendben volt, ám a támadójátékban elkövetett hibák miatt megfizettünk. Gratulálok a Siófoknak!

BUDAÖRS–DVSC-TVP 23–31 (10–14)
Budaörs,
720 néző. V: Bacs, Bóna
BUDAÖRS: Sipeki – Juhos 4 (3), HORNYÁK Á. 6, Pálos-Bognár 2, Pásztor 1, Gerháth 3 (1), Farkas E. Csere: Wéninger (kapus), Zsigmond 2, Kemény 2 (2), Mézes 1, Szabadfi 1, Ertl, Rácz R. 1. Edző: Mihály Attila
DVSC: Horváth-Pásztor – CSÁKI 7 (5), HAJDUCH 5, Grigel 2, Tóvízi 1, DESZPOTOVICS 7, Hársfalvi. Csere: Lajtos (kapus), Sirián 2, Román 1, Pénzes, Pálsdóttir, Varsányi 2, VANTARA-KELEMEN 4. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 8. p.: 3–5. 18. p.: 5–8. 25. p.: 7–12. 34. p.: 12–17. 40. p.: 16–19. 45. p.: 19–21. 54. p.: 20–29
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/5
Mihály Attila:
– A vendégek jobban játszották a saját játékukat, mint mi a miénket. Megérdemelt a győzelmük.
Vida Gergő: – Mindenképpen győzni szerettünk volna Budaörsön, ennek jegyében készültünk fel. Vannak gondjaink, hiszen több sérültünk is van, ahogy a Budaörsnek is, de csapatként meg tudtuk oldani ezeket a gondokat, és úgy gondolom, megérdemelten sikerült megszereznünk a két pontot.