Női kézi NB I: győzelemmel lépett tovább az FTC a súlyos BL-vereségen

2022.09.20. 19:56
Simán nyert a Ferencváros (Fotó: Magyar Nemzet/Mirkó István)
A Ferencváros az Érd ellen lépett pályára először azt követően, hogy a Bajnokok Ligájában történelmi vereséget szenvedett a német Bietigheim otthonában. A zöld-fehérek könnyed győzelmet arattak a női kézilabda NB I-ben rendezett kedd esti találkozón.

Érdekesség, hogy a Ferencváros csupán 13 játékost nevezett a mérkőzésre, Tomori Zsuzsanna, Szucsánszki Zita és Dragana Cvijics mellett Alicia Stolle,valamint Kukely Anna is hiányzott.

Koncentrált, dinamikus játékkal kezdett az FTC, az Érdnek először5–1-nél kellett időt kérnie, ami után kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, de a 17. percet követően ismét egyre jobban elhúzott a Fradi, és a 23. percben már 14–7 volt az állás.

A szünetben 17–9-re vezetett a zöld-fehér csapat, teljes mértékben uralta a mérkőzést. Janurik Kinga 53 százalékos védési hatékonysággal hárította az érdiek lövéseit, amivel nagymértékben hozzájárult az első félidőben elért előny kiépítéséhez.

Az érdieknélKopecz Barbarapróbálta góljaival meccsben tartani a vendégeket, végül 14 góllal zárt – a Fradiban négyen szereztek legalább négy találatot. A második félidőben a különbség nem nagyon változott, a Fradi őrizte nyolc-kilenc gólos előnyét, és 34–26-ra diadalmaskodott.

KÉZILABDA
NŐI NB I
FTC-Rail Cargo Hungaria–Érd 34–26 (17–9)
Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Dáné, Marton Zs.
FTC: JANURIK – Malestein 5 (2), Klujber 3, Lekics 4, Edwige 1, BÖLK 7, MÁRTON 4. Csere: Sass (kapus), Kisfaludy 2, Szöllősi-Zácsik 3, Hársfalvi 3, Kovács A. 2, Buzsáki. Edző: Elek Gábor
ÉRD: HADFI – Dávid-Azari, ÁBRAHÁM 4, Horváth D., Csiszár-Szekeres, Paróczy, Fekete B. 2. Csere: Kántor (kapus), KOPECZ 14 (10), Puskás 2, Gerencsér 2, Csáki L. 1, Kiss D. 1, Csáki Zs. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 17. p.: 10–4. 23. p.: 14–7. 34. p.: 18–13. 46. p.: 27–18. 53. p.: 30–23. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 10/10

Elek Gábor: – Nehéz helyzetből indultunk, az első félidő nagyjából jó volt. Szerettünk volna nagyobb különbséggel nyerni, de a második játékrészben elbáloztuk a meccset. A fontos feladat szombaton következik, és sokkal többen akkor sem leszünk.
Horváth Roland: – Nehéz mérkőzés volt, csapatomnak teljesen új ez a rohanó tempó. Ennek ellenére megálltuk a helyünket, bár olyan buta hibákat követtünk el, mint eddig a lassabb mérkőzéseken.

1. Győr 4 4 133–91 +42 8
2. Debrecen 3 3 104–74 +30 6
3. FTC 3 3 90–71 +19 6
4. Mosonmagyaróvár 3 2 1 94–77 +17 4
5. Vác 2 2 54–42 +12 4
6. Dunaújváros 3 1 1 1 83–92 –9 3
7. Siófok 3 1 2 76–84 –8 2
8. Kisvárda 3 1 2 78–95 –17 2