Női kézi NB I: a Vasas nagyon megdolgoztatta a DVSC-t

2022.01.23. 19:42
Korsós Dorina hat gólt dobott a DVSC-ben (Fotó: Kovács Péter – archív)
A Vasas nagy csatára késztette a DVSC-t, de a házigazda debreceniek jobban hajráztak, és 31–29-re megnyerték a két csapat mérkőzését a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

Jól kezdett a Vasas, többször is kétgólos előnyben volt, de a játékrész derekán, 7–7-et követően egymás után három debreceni gól született, és a hazaiak innen kézben tartották az irányítást.

A második félidő elején hatgólosra nőtt a különbség (24–18), csakhogy a fővárosiak nem adták meg magukat, szép lassan faragni kezdték a hátrányt, és az egymás után kétszer betaláló Szilovics Fanni góljaival 27–27-nél, 13 perccel a vége előtt egyenlítettek.

A hazai időkérést is Vasas-gól követte, aztán viszont Ann-Cathrin Giegerich elkapta a fonalat, és amíg ő három lövést védett, a társai elöl háromszor betaláltak – így csak-csak érvényesült a papírforma.

NŐI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
DVSC SCHAEFFLER–VASAS SC 31–29 (22–17)
Debrecen, 400
néző. V: Bujdosó, Horváth V.
DEBRECEN: GIEGERICH – Arany 3, Fachinello, Hornyák D. 2, Bordás 5, Szabó Nina 5 (1), KORSÓS 6. Csere: Torda (kapus), JEZSIKAVA 6 (1), Planéta 3, Petrus 1, Kovács Anna. Edző: Szilágyi Zoltán
VASAS: Kurucz – Imrei 3, Pénzes 6 (2), KAJDON 8 (3), Faragó L. 1, SZILOVICS 8, Oláh K. 1. Csere: ZSIGMOND P. (kapus), Hadnagy 2, Gaschler, Szatmári M. Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 7. p.: 3–5. 10. p.: 6–5. 17. p.: 10–7. 22. p.: 15–9. 27. p.: 18–15. 36. p.: 24–21. 41. p.: 26–24. 49. p.: 27–28. 57. p.: 31–28
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5
Szilágyi Zoltán:
– Nem szeretnék azzal mentegetőzni, hogy több játékosunk hiányzik vagy közvetlenül betegségből tért vissza. Ez a teljesítmény egy percig sem elfogadható részünkről. Támadásban működtek a megoldásaink, de a védekezésünk nem volt jó.
Penszki Gergely: – Azért sajnos nem adnak pontokat, hogy várakozáson felül játszottunk... Nagy lehetőséget szalasztottunk el, a kezünkben volt a két pont, közel álltunk ahhoz, hogy elkapjuk a sebzett vadat. Nüanszok hiányoztak ehhez.

1. Győr 11 11 333–216 +117 22
2. FTC 11 10 1 319–242 +77 20
3. Debrecen 12 10 2 330–273 +57 20
4. Vác 12 8 4 370–331 +39 16
5. Mosonmagyaróvár 12 7 1 4 390–356 +34 15
6. MTK 12 4 3 5 310–315 –5 11
7. Kisvárda 12 5 1 6 306–321 –15 11