Női kézi NB I: a Siófok remek második félidővel nyert Dunaújvárosban

V. Á.V. Á.
2021.10.16. 18:33
A Danyi Gábor vezette Siófok fontos győzelmet aratott (Fotó: Dömötör Csaba)
A Siófok KC 32–26-ra győzött a Dunaújvárosi Kohász otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A Mosonmagyaróvár simán nyert a Vác ellen.

A Dunaújváros egygólos előnnyel mehetett a szünetre. A folytatásban azonban négy perc után már a vendégek vezettek. A 40. percben még döntetlenre is állt a mérkőzés, de ezt követően állva hagyta riválisát a Balaton-parti csapat, és megszerezte második győzelmét az évadban.

KÉZILABDA
NŐI NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SIÓFOK KC 26–32 (14–13)

Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Hargitai, Markó
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Kukucska 4, Borgyos 2, Szalai B. 1, Weisheitel 2, BULATH 7 (1), Fodor N. Csere: Hlogyik (kapus), Polics 1, Kazai, FARKAS J. 6 (3), Krupják-Molnár 2, Mrmolja, Matucza, Sustková 1. Edző: Vágó Attila
SIÓFOK: CSAPÓ KINCSŐ – Böhme, Kiss N. 1, Lakatos R. 2, JEZIC 5, HOLTA 5 (3), WALD 9. Csere: Herczeg L., Vojnovic (kapusok), SZARKOVÁ 8 (1), Janjusevics, Such 2. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 17. p.: 9–6. 26. p.: 12–11. 35. p.: 14–16. 40. p.: 18–18. 50. p.: 18–24. 58. p.: 24–30.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4
Vágó Attila:
– Az első félidőben nagyon sok ziccert hibáztunk, legalább öt-hat gólos előnnyel kellett volna a szünetre mennünk, ami kitarthatott volna a végéig. Egy-két játékosnak el kell gondolkodnia, hogy ezen a szinten tart-e a játéka, mert amennyit nyújtanak, az nem NB I-es, szégyenteljes.
Danyi Gábor: – Nagyon örülök a győzelmünknek, mert az első félidőben jobb volt a Kohász. A fordulást követően a nyugalmunk és a hosszabb kispadunk döntött. Mennünk kell tovább az utunkon, ugyanúgy, mint amikor nem működtek a dolgok.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–VÁCI NKSE 31–22 (16–9)
Mosonmagyaróvár,
900 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – MIHÁLY P. 4, LANCZ 5, Tóth Eszter 3 (1), KONECNÁ 2, TÓTH G. 4, STRANIGG ZS. 5. Csere: Mistina K. (kapus), Pásztor N. 1, Kovács P. 4, Hajtai 1, Aszanin 1, Csekő 1. Edző: Gyurka János
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 1, Hámori, Helembai F., Kuczora 5 (3), KÁCSOR 9, Schatzl Natalie 4. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Kovalcsik 1, Ballai B., Aron, Balogh P., Grosch 2, Bárdy, Pállfy A. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 7. p.: 4–2. 12. p.: 6–4. 16. p.: 9–4. 20. p.: 12–6. 24. p.: 13–8. 35. p.: 18–11. 41. p.: 20–13. 45. p.: 23–15. 55. p.: 26–18.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/3
Gyurka János:
– Mindkét félidőt figyelembe véve elégedett vagyok a csapat teljesítményével, magabiztos győzelmet arattunk. Működtek azok a taktikai elemek, amelyeket terveztünk és meg is tudtunk valósítani. Sok kiváló teljesítmény volt a csapatunkban, ami örömteli, de továbbra is az a legfontosabb, hogy csapatként működünk.
Ottó Katalin: – Teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Mosonmagyaróvár, mert a játékosai védekezésben és támadásban is jobbak voltak. Nálunk sajnos alulteljesített szinte mindenki, ami egy ilyen ellenféllel szemben nyilvánvalóan vereséghez vezetett. Annyira görcsös is volt a játékunk, hogy a mérkőzés hajrájában már inkább azoknak próbáltam játéklehetőséget adni, akik eddig kevesebbet voltak a pályán.

1. FTC 4 4 137– 97 +40 8
2. Győr 4 4 142–103 +39 8
3. Debrecen 4 4 115– 93 +22 8
4. Mosonmagyaróvár 5 3 1 1 162–147 +15 7
5. Vác 5 2 3 130–126 +4 4
6. Siófok 5 2 3 160–163 –3 4
7. Kisvárda 4 2 2 112–118 –6 4
8. Dunaújváros 5 2 3 135–144 –9 4