Női kézi NB I: a Győrnek nem jelentett akadályt a DVSC

D. Á.D. Á.
2022.01.28. 17:37
Továbbra is százszázalékos az ETO (Fotó: Győri Audi ETO KC/FB)
A női kézilabda NB I 13. fordulójában a Győri Audi ETO KC 31–23-ra legyőzte a DVSC Schaefflert.

Az éllovas Győri ETO a szintén élmenyőzben, a harmadik helyen álló Debreceni VSC-t látta vendégül, ám a fogadóirodák nem sok esélyt adtak a debrecenieknek.

A győriek a papírformának megfelelően hamar nagy előnyre tettek szert: a szünetre nyolcgólos előnnyel vonulhatott Ambros Martín csapata.

Bár a második félidőben jobban játszott a DVSC – ugyanannyi gólt szerzett, mint a hazai gárda –, a borzalmas első félidő miatt nem kerülhette el a 31–23-as vereséget.

A Győri Audi ETO KC így továbbra is százszázalékos az NB I-ben, a DVSC-nek tíz győzelme mellett ez volt a harmadik veresége.

NŐI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC SCHAEFFLER 31–23 (17–9)
Győr, 1785 néző. V: Andorka, Hucker.
GYŐR:
LEYNAUD – Lukács V. 1, Rju Un Hi 3 (1), NZE MINKO 5, PINTEA 10, Háfra N. 3, Fodor Cs. 1. Csere: GLAUSER (kapus) 1, Anne M. Hansen 1, Blohm 2, S. Oftedal 1, Deszpotovics, Faluvégi, V. Kristiansen 3, Kürthi. Edző: Ambros Martín
DEBRECEN: Giegerich – M. Costa, Fachinello 2, SZABÓ NINA 4, Bordás 3, Jezsikava 3 (2), Vámos M. 2. Csere: Hornyák D., PLANÉTA 6 (2), Poczetnyik 1, Tóvizi, Arany 1, Panyi, Kovács Anna 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2. 12. p.: 8–4. 21. p.: 13–7. 26. p.: 16–8. 35. p.: 21–11. 42. p.: 25–16. 50. p.: 28–20. 54. p.: 30–20.
Kiállítások:
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Ambros Martín: – Az első félidőben lényegesen jobban játszottunk, a védekezésünk is akkor volt eredményesebb. A Debrecen a második félidőben már több gondot okozott nekünk a támadásaink hárításával, de összességében mindenképpen elégedettek lehetünk, mert fontos két pontot szereztünk.
Szilágyi Zoltán: – Az első harminc percben a játék minden elemében felülmúlt bennünket a Győr. A mieink ekkor feleslegesen siettették a játékot, viszont a szünet után már voltak momentumaink a védekezésben, és hét mezőnyjátékossal működött a támadójáték is. Úgy érzem, végül tisztességgel zártuk le a mérkőzést.