Női kézi NB I: 40 gólt szórt a Győr, és hibátlan maradt

2021.02.10. 19:43
Estelle Nze Minko vezérletével könnyedén nyert a Győr (Fotó: Török Attila – a kép archív)
A Győri Audi ETO KC 40–23-ra legyőzte az MTK Budapestet a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Nem kezdtek jól a győriek, a mérkőzés 5. percében háromgólos hátrányban voltak (4–1) az MTK-val szemben, tíz perccel később viszont már egyenlítettek, ekkor 8–8 volt az állás. A Győr a folytatásban átvette a mérkőzés irányítását, s a szünetre kilencgólos előnyt dolgozott ki (19–10).

Danyi Gábor csapata a második játékrészben tovább növelte előnyét, és 40–23-ra nyert az MTK Budapest otthonában – sikerével a Győr továbbra is hibátlan az NB I-ben, mérlege 11 összecsapáson 11 győzelem.

A mezőny legeredményesebb játékosa Pál Tamara, az MTK győri nevelésű irányítója volt, aki 11 lövésből nyolc gólt szerzett.

NŐI NB I
VÁCI NKSE–BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE 33–28 (19–16)
Vác, zárt kapuk mögött Vezette: Marton Zs., Szabó E.
VÁC: Bukovszky – Diószegi 1, Hámori 4, SZABÓ LAURA 13 (6), Kácsor 6, Aron 2, Radoszavljevics 1. Csere: BÁLINT A. (kapus), Pálffy 3, Szeberényi 1, Bárdy, Szondi 2. Edző: Szilágyi Zoltán
BOGLÁR: MAGERA – Kukucska 3, Monori 5, Woth, Faragó L. 3, Mlinkó 1, Takó 4. Csere: Gercsó, Szabó Luca (kapusok), Juhász G 3, FARKAS J. 7, Koronczai, Bánhidi, Kocsis B, Mérai 2, Vajer. Edző: ifj. Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–3. 17. p.: 7–7. 23. p.: 14–10. 38.p.: 20–20. 47. p.: 25–25. 53. p.: 28–27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 1/0
Szilágyi Zoltán: – Tudtuk, hogy nagyon meg kell dolgoznunk a pontokért. Helyzetünkben ez megbecsülendő eredmény, hiszen Diószegi Nikolett bokasérülése után még kevesebben lettünk. Csak a jó csapatmunkánknak köszönhető, hogy ki tudtuk küzdeni a győzelmet, amelynek különbsége a látottak alapján túlzó.
Ifj. Kiss Szilárd: – Ismerjük a váciak gondjait, sajnos mi sem tudtunk teljes csapattal kiállni. Ha nagyobb a rutinunk, nem csak ötven percig szoros a meccs. Nem sok kiegyenlített hajrás találkozónk volt még. Büszke vagyok játékosaimra, a korosztályukhoz képest remekül helytálltak, s ha megtanulják a szoros küzdelmeket megnyerni, még eredményesebbek lehetünk.

MTK BUDAPEST–GYŐRI AUDI ETO KC 23–40 (10–19)
Budapest, Elektormos sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Fekete T., Tóth D.
MTK:
Győri – Dávid-Azari 1, Dakos 3, Szabados, Szöllősi-Zsácsik 1, PÁL 8 (2), Pelczéder 1. Csere: Suba (kapus), Szekerczés 2, Marincsák 3 (2), Bujdosó-Gerháth 1, Juhász E. 2, Sallai 1. Edző: Golovin Vlagyimir
GYŐR:
Leynaud – LUKÁCS V. 5, NZE-MINKO 6, Brattset 5, Oftedal 4, KRISTIANSEN 5 (1), Fodor Cs. 4. Csere: Glauser, Solberg (kapusok), Edwige 3, Mette Hansen 3, Görbicz 2 (1), Faluvégi 3, Ogonovszky, Csekő. Edző: Danyi Gábor

Golovin Vlagyimir:
– Jól kezdtünk, viszont amikor a félidő közepén feljavult a Győr védekezése és kapusteljesítménye, nálunk kicsit elfogyott a lelkesedés, emiatt lett ekkora a különbség. Az utóbbi időben bebizonyosodott, hogy két arcunk van, ezúttal a csúnyábbikat mutattuk.
Danyi Gábor:
– Készültünk az MTK játékára, mert tudtuk, ha a saját játékukat játsszák, akkor nagyon nehéz mérkőzés lesz. Ezt az MTK bizonyította az első negyedórában, nekünk csak utána sikerült rendeznünk a sorainkat. Ezután kinyílt az olló, én sem gondoltam, hogy ennyivel tudunk nyerni.

1. Győr 11 11 390–222 +168 22
2. Siófok 15 11 4 482–382 +100 22
3. Mosonmagyaróvár 12 11 1 360–321 +39 22
4. FTC 11 10 1 376–244 +132 20
5. Vác 14 9 5 407–397 +10 18
6. MTK 12 8 4 375–372 +3 16
7. Debrecen 11 7 4 329–292 +37 14
8. Fehérvár 13 5 8 348–407 –59 10