Női kézi EHF-kupa: négygólnyi a Siófok előnye az elődöntőben

2019.04.06. 18:41
Szinte végig vezettek a narancssárga mezes siófokiak (Fotó: Németh András)
A Siófok szombat kora este hazai pályán 28–24-re legyőzte a dán Viborgot a női kézilabda EHF-kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Nagy csatát hozott az első félidő, fej fej mellett haladtak a felek, kezdetben a dánok, később a siófokiak álltak jobban egy-egy góllal. A játékrész közepén a jól védő kapusok hosszú időre „befagyasztották” az eredményt, majd a gólcsendből a hazaiak jöttek ki jobban, a szünetre kissé megléptek (15–12).

A siófokiak kettős emberelőnyben kezdték a második félidőt, sikerült is tovább növelniük az előnyüket (17–12). Bár a dánok ekkor még visszakapaszkodtak, a hazai együttes támadásban pontosabb volt, és jó kapusteljesítménnyel megtámasztva hét perccel a vége előtt már nyolc góllal vezetett (26–18).

A végjátékra valamelyest lanyhult a hazaiak figyelme, az utolsó hat gólból ötöt a vendégek szereztek, így a magyar csapat végül négygólos győzelmet aratott (28–24).

A visszavágó jövő vasárnap, április 14-én lesz Dániában.

NŐI EHF-KUPA, ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
SIÓFOK KC–VIBORG HK (dán) 28–24 (15–12)
Siófok, 1200
néző. V: Rakitina, Tkacsuk (ukrán)
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 2, JEZIC 4, Perianu 1, KOBETIC 7 (4), NZE MINKO 5 (1), Aoustin 3. Csere: Dedu (kapus), M. GONZÁLEZ 6, Such, Elghaoui. Edző: Tor Odvar Moen
VIBORG: R. POULSEN – S. Andersen 2, HÖGDAHL 6, K. Jörgensen 2, S. Nielsen 2, Haugsted 3, Nörgaard 1 (1). Csere: J. Nordström (kapus), STRÖMBERG 5, Uno, Bögelund 1, Amalie Hansen 2. Edző: Jakob Vestergaard
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 8. p.: 4–3. 16. p.: 7–6. 23. p.: 9–7. 24. p.: 9–9. 27. p.: 12–10. 35. p.: 17–12. 41. p.: 19–15. 48. p.: 23–17. 53. p.: 26–18. 57. p.: 27–20
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1
Tor Odvar Moen:
– A győzelemmel elégedett vagyok, azzal viszont korántsem, ahogyan befejeztük a mérkőzést, a hajrá nagyon nem volt rendben részünkről. Hét-nyolc gólos előnyünknél sokkal okosabban és taktikusabban kellett volna játszanunk. Így viszont jóval nehezebb visszavágó vár ránk.
Jakob Vestergaard: – Összességében elégedett vagyok, mert bár menet közben úgy tűnt, nagyobb különbségű vereségbe is beleszaladhatunk, a négygólos hátrány után maradt esélyünk a döntőre.