Női kézi EHF-kupa: az Érd nagy lépést tett a negyeddöntő felé

2015.02.14. 17:26
Kovács Annáék fél lábbal a legjobb nyolc között érezhetik magukat (Fotó: NS-archív)
Az Érd 30–22-re nyert hazai pályán a spanyol Gran Canaria ellen a női kézilabda EHF-kupa-nyolcaddöntő első mérkőzésén. A vasárnapi visszavágót szintén Érden játsszák. A Dunaújváros hazai pályán is kikapott a Rosztov-Dontól, így kettős vereséggel búcsúzott.

ÉRD–GRAN CANARIA

A Gran Canaria feladta a pályaválasztói jogot, így mindkét mérkőzést Érden játsszák a felek, a visszavágót vasárnap 15 órától. Az első találkozón hivatalosan is a magyar csapat szerepelt hazai pályán, és Janurik Kinga, valamint Klivinyi Kinga vezérletével húsz perc alatt ötgólos előnyre tett szert (12–7).

Ezt követően azonban gödörbe került Szabó Edina együttese, amelyet elkerülhető kiállítások is sújtottak (Schatzl Nadine elvitte a labdát, Kovács Annán pedig nem volt rajta rendesen a megkülönböztető mez). A vendégek ezt kihasználva a szünetig feljöttek egy gólra.

A fordulás után az egyenlítés is összejött a Gran Canariának, de az Érd újítani tudott, és újra ellépett ellenfelétől. A hajrában több hazai ziccer is kimaradt – volt, hogy Schatzl vagy az amúgy rendkívül eredményes Katarina Krpezs célzott rosszul, volt, hogy a vendégek legismertebb játékosa, Silvia Navarro hárított bravúrral –, ám így is sikerült nyolcgólos előnyt kiharcolni a holnapi visszavágóra.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ÉRD–ROCASA GRAN CANARIA ACE (spanyol) 30–22 (14–13)
Érd Aréna, 1300
néző. Vezette: M. Schilha, T. Schilha (németek)
ÉRD: Janurik – KRPEZS 9 (1), Kovács Anna 3, KISFALUDY 6, Pálos-Bognár 1, KLIVINYI 7, SCHATZL 4 (1). Csere: Gridnyeva (kapus), Szekeres, Signaté, Vukcsevics. Edző: Szabó Edina
GRAN CANARIA: Navarro – Trojaola 1, López 2 (1), LUJAN 4 (1), H. Rogríguez 2, A. RODRÍGUEZ 4, FALCON 6. Csere: Albadalejo, Álvarez, Toscano 2, M. González 1.Edző: Francisco Santana
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–1, 9. p.: 3–3, 15. p.: 9–4, 19. p.: 11–6, 24. p.: 14–9, 29. p.: 14–13, 38. p.: 17–15 , 46. p.: 21–17 , 53. p.: 26–20, 58. p.: 28–20
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Szabó Edina:
– Ez a kétmeccses kupamérkőzés olyan, hogy tulajdonképpen az első félidőnek csak most van vége, úgyhogy holnap folytatódik egy második félidővel, és ennek a csatának igazán csak holnap lesz eredménye. A csapat nagyon jól kezelte a végjátékok, többször is nagyobb előnyt is szerezhettünk volna, de elégedettek lehetünk ezzel a nyolcgólos győzelemmel.
Francisco Santana: – Tudtuk, hogy mást kell játszanunk itt, ezért sokáig a kezdősor játszott, akikkel megpróbáltuk tartani az eredményt, de az utolsó húsz percre elfogytunk, így alakult ki a nyolcgólos különbség.

A visszavágót február 15-én rendezik, szintén Érden.

DUNAÚJVÁROS–ROSZTOV-DON

Kilencgólos idegenbeli veresége után nem sok reménye maradt a Dunaújvárosnak a továbbjutásra, a visszavágón pedig újra bebizonyosodott, hogy a Rosztov a jobb csapat. Az oroszok végig vezetve Magyarországon is győzni tudtak.

NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–ROSZTOV DON 28–29 (14–16)
Dunaújváros, 800
néző. V: Hatipoglu, Simsek (törökök)
DUNAÚJVÁROS: Triffa – Azari 3, Mekler-Rádl, Vincze, TAKÁCS B. 4, Triscsuk 3, FERLING 6. Csere: Vig, Nagy É. (kapusok), Bulath 6 (5), Kamper, Gera 2, Berta 1, Takács D., Hosszu 2, Ferenczy 1. Edző: Mátéfi Eszter
ROSZTOV: GABISZOVA – MANGAROVA 6, Punko 1, ILJINA 6 (3), Szlivinszkaja 2, BOBROVNYIKOVA 5, Borscsenko 3. Csere: Barjaktarovics (kapus), A. Bulatovics 1, Artamonova 3, Avgyekova, Petrova 1, Sztyepanova, Szvitanko, Perederij 1. Edző: Jan Leslie
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 14. p.: 6–6. 24. p.: 11–11. 34. p.: 14–19. 50. p.: 23–24. 55. p.: 24–28
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Mátéfi Eszter:
– Sajnálom, hogy nem tudtunk győzni, de el kell ismerni, hogy a Rosztov egyénileg és csapatként ezúttal is jobb volt, mint mi. Sokkal kevesebb hibával kellett volna játszanunk a győzelemhez, de mindkét együttesnek gratulálok.
Jan Leslie: – Végig kontroll alatt tartottuk a találkozót. Tudtuk, hogy a Dunaújváros erős csapat, és otthonában csak kiváló játékkal lehet legyőzni. Örülök, hogy ez sikerült.
Továbbjutott: a Rosztov-Don, kettős győzelemmel, 57–47-es összesítéssel