Erődemonstráció: a Győr tíz góllal verte a CSZKA Moszkvát

2021.09.26. 15:48
Stine Oftedal volt a legeredményesebb győri, öt gólig jutott (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a Győri ETO az orosz CSZKA Moszkvát fogadta, és a harmadik győzelmét aratta. Bár az első félidőben elég szorosan alakult a találkozó, a másodikban elképesztően feljavult a hazaiak védekezése, így szinte lövésig sem jutottak az oroszok. A gálajáték végén tíz gól lett a különbség.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–CSZKA MOSZKVA (orosz) 32–22 (17–15)
Győr, 4071
néző. V: J. Álvarez, Y. López (spanyolok)
GYŐR: SILJE SOLBERG 1 – LUKÁCS V. 4, V. Kristiansen 1 (1), S. OFTEDAL 5, PINTEA 3, Anne M. Hansen 3, Schatzl Nadine 2. Csere: Rju Un Hi 3, Blohm 3, Háfra N. 1, Deszpotovics, Brattset 3, FODOR CS. 3. Edző: Ambros Martín
CSZKA: Szedojkina – RISZTOVSZKA 3, Gros 6 (2), SZABIROVA 6, Heindahl 2, Mihajlicsenko 2, Gorskova 1. Csere: KAPLINA (kapus), Samanuszkaja, Vedjohina, Ilarionova 1, Szkorobogatcsenko 1, Markova. Edző: Florentin Pera
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 8–7. 17. p.: 11–9. 22. p.: 13–12. 28. p.: 17–13. 32. p.: 17–17. 37. p.: 20–18. 42. p.: 22–18. 52. p.: 28–20
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2
Ambros Martín:
– Az első harminc perc igazolta, hogy még egyik csapat sincs az elvárt szinten, meglátszik, hogy az olimpia miatt kevesebbet dolgozhattunk együtt. A kulcs a védekezésünk feljavulása volt, ettől kezdve könnyű gólokat is tudtunk lőni. A CSZKA kapusa egy ideig gondot okozott a támadásainknál, de túljutottunk ezen az időszakon. A mi remek kapus teljesítményünk is hozzájárult a végül biztos sikerhez.
Florentin Pera: – Az első félidőben elégedett voltam csapatom teljesítményével. Ebben a periódusban jól játszottunk, de még mi sem vagyunk a kívánt erőállapotban, ráadásul kulcsjátékosokat kell nélkülöznünk. Egy irányítóval tudtunk játszani, aki az első harminc percben húzta magával a többieket, de a szünet után már elfáradt, és nem tudtuk helyettesíteni. Ha rendbe jönnek a hiányzók, nem csak harminc-negyven percig tudunk helytállni.

Szegény moszkvai játékosok talán legszívesebben a kapu felé sem néztek volna a Győr elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés utolsó 24 percében.

Az orosz csapat addig sikeresen kapaszkodott a magyar sztárcsapatra, hiába húzott el a hazai együttes az első félidő hajrájában négy góllal is, a CSZKA mindig merített valahonnan erőt, és egyenlíteni tudott.

Ment ez a 36. percig, a vendégek akkor egalizáltak utoljára, és 18–18-ról folytatódhatott az összecsapás.

Az addig egyes szakaszokban a kelleténél többet hibázó ETO varázsütésre bekapcsolt „tökéletes üzemmódba”. A hazaiak hihetetlen elszántan, keményen és tűpontosan kezdtek el védekezni, a moszkvaiak szinte nem találtak rést a falon, ha nagy néha mégis, akkor a kapuban ott volt Silje Solberg, aki valósággal megbabonázta a riválist.

A jó védekezés pedig megteremtette a gála lehetőségét. A zöld-fehérek a szerzett labdák, védések után kedvükre vezethették gyors akcióikat, amelyeket az oroszok nem tudtak lábbal lekövetni, folyamatos lépéshátrányban voltak a győriekkel szemben. Egyáltalán nem lett túlzó a végeredmény, a CSZKA a mérkőzés végéig mindössze négy gólra volt már képes, míg a Rába-partiaknál kiszakadt a gólzsák, és a lefújásig tíz találat különbséget raktak a felek közé. Volt olyan időszak, amikor az orosz alakulat 13 percig nem szerzett gólt, a teljes tanácstalanság lett úrrá az első félidőben többnyire hatékonyan bombázó Ana Grosékon, a vendégek mestere, Florentin Pera nem tudott belenyúlni a mérkőzésbe, csak tehetetlenül törölgette a homlokát, és ha nem moszkvai vezetőedző minőségében lett volna az Audi Arénában, akkor biztosan tapsol az ETO játékát látva.

A győriek a harmadik meccsüket is magabiztosan nyerték meg, elképesztő lehetőségek és tartalékok vannak még Ambros Martín kezében, elég csak a három beállósról beszélnünk, hiszen vasárnap újra bizonyságot nyert, hogy a román Crina Pintea, a svéd Linn Blohm és a sérülése után a Bajnokok Ligájába is visszatérő norvég Kari Brattset egyaránt világklasszis teljesítményre képes.

Még nagyon az évad elején vagyunk, de az is kijelenthető, hogy az ETO már most nagyon jól néz ki, és ezt aggódva figyelhetik a riválisok. 32–22

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, remek teljesítménnyel nyert a Győr. 32–22

60. perc: Időn túli hetest kaptak az oroszok, amelyet Gros bevágott. 32–22

60. perc: Solberg nagy védése után Rju adott gólpasszt Brattsetnek. 32–21

59. perc: Brattset is gólt dobott, tombol a csarnok. 31–21

59. perc: Megtört a jég, Mihajlicsenko lövése után végre gólt szerzett a Moszkva. 30–21

58. perc: A harmincadik győri gólt Oftedal szerezte betörés után. 30–20

57. perc: Hihetetlen. Solberg újabb ziccert védett, ezúttal Markováét.

57. perc: Fodor kezéből kicsúszott a labda, jöhettek az oroszok, akik több mint 11 perce nem dobtak gólt...

56. perc: Sokáig támadtak az oroszok, majd végül Samanouszkaja ziccerét Solberg kivédte.

55. perc: Háfra is meglőtte a maga gólját, méghozzá 7 méterről, a bal kapufa segítségével. 29–20

54. perc: Győri időkérés.

54. perc: Mihajlicsenko lövését védte Solberg.

53. perc: Deszpotovics labdát lopott, Oftedal viszont a lécre dobta a ziccert.

52. perc: Elvették a labdát az oroszoktól a bírók, a győriek pedig újabb szép játék után Fodor révén növelték az előnyüket. 28–20

51. perc: Vegyjohina lőtt a kapu fölé, a nyolcgólos előnyért támadott a Győr, Rju passzából Pintea lőhetett volna gólt, de Kaplina védett.

50. perc: Orosz időkérés.

49. perc: Solberg védése után Lukács indult meg előre, és a ziccer nem jelentett neki gondot. 27–20

49. perc: Labdaszerzés után teljesen kijátszották az akciót a győriek, és Fodor megint a bal felsőbe lőtt. 26–20

47. perc: Passzív miatt elvették az oroszoktól, a másik oldalon Fodor kapta a bal szélen, beugrott, és a bal felsőbe lőtt. 25–20

46. perc: Ezúttal Rju játszotta meg Pinteát, aki a kapu jobb oldalába lőtt. 24–20

46. perc: Váratlan átlövésgól a moszkvaiaktól, Szkorobogatcsenko találta el remekül, és lőtt a bal alsóba. 23–20

45. perc: Rju lövése ment mellé a blokkról, a sarokdobás után Háfra Pinteához játszott, aki befordult, és a kapu jobb oldalába lőtt. 23–19

44. perc: Rontott CSZKA-támadás után jöhetett a győri támadás. Elég hosszan támadtak a zöld-fehérek, végül Illarionova ütött oda Rju fejére, kétperces büntetést kapott.

43. perc: Hansen vállalta el a távoli lövést, a labda azonban a jobb alsó mellé szállt.

43. perc: Szabirova keveredett oda a győri hatos közelébe, és ha már ott volt, belőtte a jobb alsóba. 22–19

42. perc: Sokáig támadtak az oroszok, belemenés lett a vége. A másik oldalon Oftedal adott tanári labdát a beállóba befutó Lukácsnak, aki belőtte a helyzetet. 22–18

41. perc: Orosz időkérés.

41. perc: Szabirova eresztette el távolról, de nagyon mellé. A másik oldalon Pintea mezhúzását fújták le.

40. perc: Pintea kapta beállóban, a védő lepattant róla, a román játékos pedig bevágta a labdát a hálóba. 21–18

39. perc: Húzta az időt a Győr, ameddig tehette, de végül csak elvették a labdát. A másik oldalon Mihajlicsenko belemenésével ért véget az orosz támadás.

38. perc: Blohmot küldték ki két percre, Solberggel azonban most nem bírnak az oroszok, megint védett.

37. perc: Solberg remek védése után szép támadásra indult a Győr, és végül Rju finom lövése jutott a hálóba. 20–18

37. perc: Lukács maradt nagyon egyedül, és biztosan lőtte be a helyzetét. 19–18

36. perc: Risztovszka lőtt ravasz gólt jobbról a bal alsóba. 18–18

36. perc: Megint Schatzl került helyzetbe, de Kaplina kivédte a lövést.

35. perc: Lukács szerzett labdát, de az indítása gyenge volt. A moszkvai támadás Gros lövésével és Solberg védésével ért véget.

34. perc: Solberg védte szépen Szabirova lövését, majd a másik oldalon távolról Rju lőtt nagy gólt. 18–17

33. perc: Négy gól lőttek egymás után az oroszok, és belőhetik az ötödiket, mert Schatzl rontotta el a lehetőségét.

32. perc: Hibázott Lukács, hibázott Oftedal, ellenben a gyorsan induló Risztovszka belőtte a ziccert. 17–17

31. perc: Nem sokáig töprengtek az oroszok, Mihajlicsenko találta meg a rést, és lőtt a bal alsóba. 17–16

31. perc: Elkezdődött a másodi9k félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezet az ETO. 17–15

30. perc: Eladott labda a Győrnél, Heindahl megszerezte, és a saját szaggatottjáról lőtt gólt. 17–15

29. perc: Szabirova fordult le Pinteáról, majd estében lőtt a kapu közepébe. A győriek román beállóját ki is küldték két percre. 17–14

28. perc: Újabb remek védekezés a hazaiaktól, Brattset már nyargalt előre, kapta is a labdát, és bedobta a ziccerét. 17–13

28. perc: Rju lopott labdát, végigfutott a pályán, majd a bal alsóba lőtt. 16–13

27. perc: Oftedal vette észre, hogy alulról ellőheti, a kapus nem látta a labdát, így lett kétgólos a győri előny. 15–13

26. perc: Passzívig játszottak az oroszok, majd Gros lövését védte Solberg.

26. perc: Orosz időkérés.

25. perc: Csoda... Ana Gros elrontott egy lövést. A másik oldalon Pintea négy ember között harcolt ki hetest. A hetest Rju ellőtte a kapu fölé.

24. perc: Oftedal talpról engedte el a labdát, amelyet a hálóból kellett kiszednie a CSZKA kapusának. 14–13

23. perc: Illarionováról mindenki megfeledkezett a hatoson, így ha már megkapta, a léc segítségével jól belőtte... 13–13

23. perc: Háfra próbálkozott egy lövéssel, de elég kiszámítható volt, így a kapus védett.

22. perc: Eladott orosz labda után Ambros Martín időt kért.

22. perc: Blohm maradt üresen az orosz védők között, és kiválóan használta ki a helyzetét. 13–12

21. perc: Megint Gros... megkerülte a védelmet, és bevágta. 12–12

20. perc: Az oroszok támadása végén mellészállt a labda, Solberg gyorsan reagált, és az üresen hagyott moszkvai kapuba lőtt. 12–11

20. perc: Lukács került ziccerbe, de a már kiszolgáltatott kapus sarkát találta el.

19. perc: Szabirova óriási csellel két védőt is „megetetett”, majd a jobb alsóba pattintott. 11–11

19. perc: Kristiansen végezhetett el hetest, de mivel fejbe dobta Kaplinát, piros lappal kizárták a játékból.

17. perc: Belemenés Vegyjohinánál, a másik oldalon Lukács lövése a kapusról ment ki az oldalvonalon kívülre. Maradt így a labda a Győrnél, de nem sokáig, mert egy eladott labda után Risztovszka ziccergólt lőtt. 11–10

17. perc: Szabirova lövése a jobb kapufáról jött ki, majd Oftedal passzolt Blohmnak, aki némi küzdelem után lövőhelyzetbe került, majd a jobb alsóba lőtt. 11–9

16. perc: Elrontott orosz támadás után Rju bátor átlövése ment fölé a lécről.

15. perc: Bár védett az orosz kapus, a kipattanó Lukács elé került, ő pedig már bedobta. 10–9

14. perc: Megint egyenlítettek az oroszok, ezúttal Szabirova találta meg a rést. 9–9

14. perc: Schatzl remekül ugrott be a hatoson belülre, és gól lett a jutalma. 9–8

13. perc: Ana Grost egyelőre nem tudják tartani a Győriek, mindenféle helyről betalál... 8–8

13. perc: Hansen volt nagyon erőszakos, a bírók szerint nem is szabálytalanul, így érvényes volt a gól. 8–7

12. perc: Gyors gólváltás. Előbb Oftedal lőtt nagy gólt, majd a másik oldalon rögvest Gros talált be. 7–7

11. perc: Kihasználták az oroszok az emberelőnyt, a bal szélről Gorskova lőtte be a helyzetet. 6–6

10. perc: Kristiansen nyúlt oda szabálytalanul Mihajlicsenkónak, ki is küldték két percre.

10. perc: Hansen klasszikus átlövéssel bombázott a bal felsőbe. 6–5

9. perc: Szabirova a testi erejét is kihasználva tört be középen, gól lett a vége. 5–5

9. perc: Szép kombináció után Blohm vált le a védőkről, majd befordult, és a jobb alsóba lőtt. 5–4

8. perc: Rju eladta a labdát, Mihajlicsenko viszont az üres kapuba nem tudott betalálni a saját térfeléről.

7. perc: Kiküldték két percre Hansent, és viszonylag gyorsan egyenlített a CSZKA, Gros lőtte be talpról. 4–4

7. perc: Oftedal betört az ellenfél védőfalába, és kissé jobbról szép gólt lőtt. 4–3

7. perc: Hansen eladta, a másik oldalon Szabirova könnyű csuklóval eleresztett lövése jutott a kapuba. 3–3

5. perc: Hansen lövése nem sok vizet zavart, a másik oldalon hetest kaptak az oroszok, Gros pedig a kapu bal oldalába lőtt. 3–2

4. perc: Eladták a labdát az oroszok, Oftedal ziccerét viszont védte Szedojkina. Gyorsan indultak a moszkvaiak, de Solberg is bemutatta, hogyan kell ziccert védeni.

3. perc: Belül védekezés miatt hetest kapott a Győr, Kristiansen állt oda a büntetőhöz, és a bal alsóba pattintott. 3–1

2. perc: Egészen hihetetlen módon jutott el a labda Heimdahlhoz, aki beállóból szépített. 2–1

2. perc: Labdát szerzett a Győr, Schatzl gyorsan indult, akpta is a labdát, majd némi labdavezetés után a kapu jobb oldalába lőtt. 2–0

1. perc: Máris vezet az ETO, Hansen tört be középen a védőfalba, és lőtt a jobb alsóba. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés a Győr tiszta zöldben, a CSZKA tiszta pirosban játszik.

ELŐZMÉNYEK

Az előző idényben Amanda Kurtovic már novemberben távozott az ETO-tól, onnantól nem volt balkezes átlövője a győrieknek, és ez szűkítette a taktikai lehetőségeiket. Ezt orvosolták a nyáron a dél-koreai Rju Un Hi szerződtetésével.

„Sok újdonsággal találkoztam Győrben, de szerencsére a klubnál rengeteget segítettek a beilleszkedésben, nagyon jól érzem magam – mondta Rju. – Az idényt is jól kezdtük, kellettek a győzelmek, de persze rengeteget kell még dolgoznunk.”

A jobbátlövő egyre nagyobb szerepet kap, és jó néhány bombával hálálta meg a bizalmat. Ambros Martín edző nem is a támadójáték miatt beszélget vele többet, inkább a védekezését szeretné javítani, több keménységet és agresszivitást vár el játékosától. Erre szükség lesz már vasárnap is a CSZKA Moszkva ellen.

„Elemeztük az orosz együttest, tudjuk, hogy erős, kellemetlen ellenfél, amely nem véletlenül szerepelt májusban a BL négyes döntőjében. Ha a védekezésünk és a lendületünk továbbra is jó lesz, sikeresek leszünk vasárnap.”