Férfi kézilabda BL: Vujin Szegedre szeretne jönni

2015.03.23. 18:06
Marko Vujin, a Kiel szerb jobbátlövője a Mol-Pick Szegeddel szeretne leginkább összecsapni a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

A 31 éves Marko Vujin hat góljával a Kiel legeredményesebb játékosa volt a Flensburg elleni BL-nyolcaddöntős visszavágón. Csapata kettős győzelemmel, 63–49-es összesítéssel ejtette ki a címvédő flensburgiakat. A Kiel a negyeddöntőben a Szeged, PSG, PPD Zagreb, Vardar Szkopje négyes egyikével találkozik.

„Kilenc évet játszottam Magyarországon, így a Szeged áll a kívánságlistám élén, de végül is a többi lehetséges ellenféllel sincs gond, a PSG-t kivéve. A párizsiakat jó lenne elkerülni” – nyilatkozta Vujin.

A NEGYEDDÖNTŐ MEZŐNYE
1. kalap:
THW Kiel (német), Barcelona (spanyol), MKB-MVM VESZPRÉM, Vive Tauron Kielce (lengyel)
2. kalap: PSG (francia), PPD Zagreb (horvát), MOL-PICK SZEGED, Vardar Szkopje (macedón)

A negyeddöntő sorsolását kedden tartják 11.30-tól Bécsben. A nyolc közötti párharcok első mérkőzéseit a 2. kalapból sorsolt csapat otthonában rendezik. A sorsoláson nincs nemzeti védettség és a korábbi csoportellenfelek is összekerülhetnek. A negyeddöntő-mérkőzések időpontjai: április 8–12., ill. 15–19.