Férfi kézi NB I: a Szeged 10, az FTC 12 góllal nyert

K. T. I.K. T. I.
2021.04.21. 19:35
A Veszprémi KKFT az Orosházát verte (Fotó: Balogh Ákos/Veszprém Megyei Napló)
A Ferencváros 33–21-re győzött a Budakalász vendégeként, míg a Mol-Pick Szeged 29–19-re nyert hazai pályán a Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján. A Csurgó és a Tatabánya nem bírt egymással.

A Ferencvárost fogadó Budakalász már a szünetre is ötgólos hátrányban vonulhatott, a második játékrészben csak még tovább nyílt az olló a két együttes között. A meccs legeredményesebb gólszerzője Ónodi Jánoskúti Máté lett, aki hét találatig jutott a zöld-fehéreknél. A hazaiaknál Ivan Perisic öt gólt szerzett. (21–33)

A Szeged az első félidőben mindössze nyolc gólt kapott a Balatonfüredtől. A házigazda védekezése a folytatásban is jól működött, összesen 19 kapott találattal zárt a Pick, miközben 29 találatot dobott. A siker igazi csapatmunka volt: nem akadt olyan szegedi, aki négy találatnál többet szerzett volna, ugyanakkor négyet hárman, hármat szintén hárman „dobtak” a közösbe. (29–19)

A Veszprémi KKFT hazai pályán remek második félidei teljesítményének köszönhetően 28–22-re nyert a sereghajtó Orosháza ellen. A veszprémieknél Fazekas Gergő kilenc gólt lőtt – számolt be az MTI.

A Csurgó–Tatabánya meccsen végig rendkívül szoros volt az állás, kétgólosnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki. A somogyiak a 18. percben piros lap miatt elveszítették beállójukat, Szeitl Eriket, és sokáig az első félidő utolsó percében vezettek utoljára, majd az 58. percben volt náluk ismét az előny – tudósított a távirati iroda. A Tatabánya egyenlített, majd az utolsó támadást a Csurgó vezethette, de nem járt sikerrel, így igazságos döntetlennel ért véget a találkozó (28–28).

A Komló csapatbusza majd másfél órás késéssel érkezett meg Dabasra, ahol aztán szoros küzdelemben, végül kétgólos vendégsiker született (24–26).

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
BUDAKALÁSZ–FERENCVÁROS 21–33
(11–16)
Budakalász, zárt kapuk mögött. V: Altmár, Horváth M.
BUDAKALÁSZ:
Váczi D. – Varjú 1, Perisics 5 (3), Radnic 3, Rotim 3, Koncz 1, Holpert 3
Csere: Boros (kapus), Tyiskov, Prokop 3, Nagy N. 2 (1), Kiss B., Fórizs, Ceranic, Dávid M., Maracskó
Edző: Csoknyai István
FERENCVÁROS: ZERNOVIC – Bujdosó 5 (3), ÓNODI-JÁNOSKÚTI 7 (3), Bognár A. 1, Füzi 1, Nagy B. 3, Kovacsics 4
Csere: Győri K. (kapus) – Schuch 1, Schäffer, Imre B., Pordán 3, Andjelics 2, Karai 1, PRAINER 5, MIKITA
Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 9. p.: 4–4. 16. p.: 6–8. 26. p.: 10–13. 30.p.: 11–16. 36. p.: 16–16. 40.p.: 17–20. 48. p.: 18–25. 55 p.: 20–30
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/6
Csoknyai István: – Mindkét félidőt jól kezdtük, pedig ez nem jellemző ránk. Jó védekezéssel kerültünk szembe, felállt fal ellen nem sikerültek a támadásaink, és Zernovic is jól védett. A kreatív támadójátékunk és a védekezésünk sem működött ma, nagyon könnyű gólokat lőtt az ellenfél. Nagyon jó játékot játszott a Ferencváros.
Horváth Attila: – Többször is meg kellett nyernünk ezt a mérkőzést. Annak örülök, hogy fel tudtunk állni és a saját játékunkat játszani, de annak nem, ahogy mind a kétszer kijöttünk az öltözőből. Betartották a fiúk azokat az utasításokat, amelyeket a videózás alkalmával megbeszéltünk. A góllövőlista első két helyezettjét semlegesíteni tudtuk, ami a jó védekezésünknek köszönhető. Értékes két pontot viszünk haza.

MOL-PICK SZEGEDBALATONFÜREDI KSE 29–19 (14–8)
Szeged, zárt kapuk mögött. V: Sándor, Szikszai
SZEGED:
Mikler – Bombac 2, Mackovsek 2, Källman 2, BÁNHIDI 4, Bodó 3, Stranovsky
Csere: Sostaric 4, B. Radivojevics 3 (1), CANELLAS 3, ZSITNYIKOV 4, ifj. Rosta M. 2, Bajus, Tóth J., Szilágyi B.
Edző: Juan Carlos Pastor
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez 1, Malinovic, SZÖLLŐSI B. 3, Topic 2, Ág 1, Varga M.
Csere: Andó (kapus), Kemény 3, GLENDZSA 5 (4), Pulay, Szűcs B., Brandt 2, Határ 2, Kőhegyi
Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 9. p.: 5–3. 15. p.: 10–4. 22. p.: 12–5. 26. p.: 14–7. 32. p.: 16–9. 37. p.: 19–12. 42. p.: 22–13. 47. p.: 25–14. 54. p.: 28–17
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4
Juan Carlos Pastor: – Támadójátékunk változatlanul döcög, sokat kell még gyakorolnunk, szeretnénk mielőbb magas színvonalon kézilabdázni. Lényeg a győzelem, és hogy senki sem sérült meg.
György László: – Enervált kezdésünknek tudható be, hogy a mérkőzés elején ziccereket hibáztunk, és különösen támadásban gyermeteg hibákat követtünk el. Szünet után, tekintettel a Csurgó elleni mérkőzésünkre, a kulcsjátékosainkat pihentettük, és több lehetőséget adtunk a fiataljainknak.

CSURGÓI KK–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 28–28 (14–14)
Csurgó, zárt kapuk mögött. V:
Nagy F., Túróczy J.
CSURGÓ: Pallag – VASZICS 9 (5), Krecic 3, HANUSZ 7, Szeitl E. 1, Borsos 2, A. Kovacevic 1
Csere: Tatai, Füstös (kapusok), Bazsó, KRSZMANCSICS 2, Popovics 1, Gábor M. 2, Vasvári, Ács, Kerkovits
Edző: Alem Toszkics
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P. 5, Ancsin 3, Győri M. 4, Sipos 2, ILYÉS 1, SUNAJKO S. 4
Csere: Wyszomirski, (kapus), Balogh Zs. 2 (1), JUHÁSZ Á. 4, Nemes, Debreczeni 1, Molnár B., Bozsovics 2, Tóth B., Zdolik
Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 8. p.: 4–5. 16. p.: 6–8. 21. p.: 9–9. 25. p.:11–11. 27. p.: 12–11. 35. p.: 16–16. 41. p.: 19–19. 45. p.: 20–22. 52. p.: 24–25. 57. p.: 27–27
Kiállítások: 12, ill. 10. perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Alem Toszkics: – Férfias csata, ütközésekkel tarkított találkozó volt. A Tatabánya kiváló együttes, nagyon nehéz ellenük felkészülni és játszani is. A mai játék alapján reális eredmény a döntetlen.
Vladan Matics: – Jó meccset vívtunk a Csurgóval. Sajnos az utolsó percekben két technikai hibát is elkövettünk, de Csurgón egy pontot szerezni mindig bravúrnak számít, és ez az egy-egy pont mind a két csapatnak sokat számít a végén.

VESZPRÉMI KKFTOROSHÁZI FKSE 28–22 (12–12)
Veszprém, zárt kapuk mögött
VESZPRÉM:
BORBÉLY – Szmetán 2, Éles B. 1, Bugyáki, VAJDA 4, FAZEKAS G. 9, HÁRI 7
Csere:
Szeitl 1, Szakály, Somogyi 3, Kristóf M. 1, Seregi, Tóth A.
Edző: Tombor Csaba
OROSHÁZA: ÖZMUSUL – Pásztor M. 3 (1), Peskov 1, Bella 2, DÖME 3, Sakic 1, Lászlai 4
Csere: Kancel, Usal 1, Szabó M., Arnóczki, TÓTH K. 7
Edző: Ratko Djurkovics
V:
Bíró, Kiss
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 1/1
Tombor Csaba: – Nyomott minket a tét, hiszen a mérkőzés esélyesének kiáltottak ki. Azt mondtam a fiúknak, ez az idény legnehezebb találkozója, és így is lett, kiszenvedtük a győzelmet. Szerintem az döntött a javunkra, hogy az Orosháza kispadja rövidebb, nem tudott minőségi cserét pályára küldeni.
Ratko Djurkovics: – Az első félidőben remekül védett a kapusunk, s többek között neki köszönhetően döntetlennel vonulhattunk a szünetre. A második játékrészben nem tudtuk tartani a lépést a házigazdával, ez döntött ellenfelünk javára.

CEGLÉDI KKSESBS-EGER 27–20 (17–8)
Abony, zárt kapuk mögött. V: Hargitai G., Markó G.
CEGLÉD:
KRÁNITZ – Gyene 2, NÉMETH B. 2, SPEKHARDT 5, Mazák 1, Juhász K. 2, SZEPESI I. 7
Csere:
Tamási (kapus), Hnidák 1, Pásztor Á. 2, Kiss R. 1, Zakics, Kállai 2, Vranac 2, Teleki
Edző: Nagy Károly
EGER: Balogh T. – Lezák 4 (2), Rédei, TÓTH R. 5 (2), Machác 1, Bernatonis 1, Száva
Csere: Moscoso (kapus), Kiss G., Schmid 1, Holdosi 2, Tóvizi 1, Kovács M., Szepesi N. 1, Szuharev 4, Mándy
Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 7–4. 18. p.: 11–6. 24. p.: 12–7. 36. p.: 18–10. 42. p.: 20–12. 48. p.: 23–13. 54. p.: 25–15
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4
Nagy Károly: – Tudtuk, mi a tétje ennek a mérkőzésnek. Jó szellemiséggel szálltunk bele a meccsbe, szerencsénk is volt. Minden összecsapáson az életünkért küzdünk, megyünk tovább előre.
Tóth Edmond: – Nem tudtuk felvenni azt a sebességet, amin a Cegléd játszott – a játék minden elemében fölénk nőtt. Így kell harcolni egy olyan csapatnak, amely az életéért küzd. Ki lehet kapni, de nem ilyen játékkal.

DABASI KC–SPORT36-KOMLÓ 24–26 (11–11)
Dabas, zárt kapuk mögött. V:  Felhő F., Öcsi T.
DABAS:   HOLLÓ – TÓTH Á. 6 (2),  Fekete B.   1,
TÖRÖK   7 (1),   SZÖLLŐSI SZ.   4, Koller, Laurinyecz   3
Csere: Podoba (kapus), Győrvári, Garajszki, Váczi M., Antal Sz. 1,   Kurucz   2,    Horváth L., Katona, Kende
Edző:  Tomori Győző
KOMLÓ:  Granic – Szkokán 2,   ZOBEC  4,   JÓGA  3,   Balázs S., JERKOVIC  6,
F. Szunajko   3
Csere:  Djurdjevics (kapus), Vaskó  1,
GRÜNFELDER   4,   Oláh T., Takács B. 1 (1), Metcz, Beck, Dobi, Hoffmann      2
Edző:  Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 9. perc:   4–3. 19. p.:   9-7.   25. p.: 10–9. 35. p.:  13–13.
49. p.:   19–20. 56. p.:   22–24
Kiállítások:   8, ill. 12 perc
Hétméteresek:   4/3, ill. 3/1
Tomori Győző:
– A csúszás rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Átlövő-teljesítmény nélkül nem lehet mérkőzést nyerni, nekünk sem sikerült.
Kilvinger Bálint:  – Kalandos utunk volt ma Dabasra, így nagyon örülök, hogy győzni tudtunk. Csapatként küzdöttünk és a fiúk mindent megtettek, amit kértem tőlük.

1. Veszprém 21 20 1 759–488 +271 41
2. Szeged 18 15 3 605–450 +155 30
3. Tatabánya 17 12 2 3 480–418 +62 26
4. Csurgó 21 10 4 7 571–578 –7 24
5. Balatonfüred 19 10 3 6 526–513 +13 23
6. FTC 18 11 7 515–488 +27 22
7. Gyöngyös 20 9 1 10 537–541 –4 19
8. Eger 21 8 2 11 569–653 –84 18