Férfi kézi NB I: az FTC sem tudta megállítani a Szegedet

V. J.V. J.
2021.05.05. 19:39
Martin Stranovskyék nyolc góllal múlták felül a Ferencvárost (Fotó: Délmagyarország/Török János)
A Mol-Pick Szeged 31–23-ra legyőzte az FTC-t a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Az élvonal második helyén álló Szeged a 6. helyen tanyázó Ferencvárost látta vendégül. A mérkőzésen a két csapat egyaránt 45 alkalommal lőtt kapura, ám a hazaiak egyrészről hatékonyabban használták ki a lehetőségeiket, másrészről Mirko Alilovic és Mikler Roland is jobban teljesített FTC-s kapuskollégáiknál.

A Szeged a mérkőzés elején 4–0-ra elhúzott, majd a 15. percben már 12–6 volt az állás. A szünetre némileg visszajöttek a meccsbe a fővárosiak, 15–10-et mutatott ekkor az eredményjelző, ám a második félidőben a hazaiak magabiztosak tudtak maradni és így behúzták a mérkőzést.

A Ferencváros legyőzésével a szegediek sorozatban negyedik sikerüket könyvelhették el, míg az FTC egymás után második mérkőzésén nem tudott két pontot szerezni.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

MOL-PICK SZEGED–FERENCVÁROS 31–23 (15–10)
Szeged, 600néző.V:Nagy F., Turóczy
SZEGED:MIKLER – Nagy B., B. Radivojevics4 (1),Henigman, Mackovsek3,Bánhidi2,KÄLLMAN6,BOMBAC5.Csere:Alilovic (kapus), Zsitnyikov, Bodó3,M. Stranovsky1,ifj. Rosta M.3,Canellas, Sostaric2 (2),Tóth J.1,Szilágyi B.1.Edző:Juan Carlos Pastor
FERENCVÁROS:Zernovic – Bujdosó1,ÓNODI-JÁNOSKUTI4,Andjelics1,Füzi2,Nagy B.3,Kovacsics3.Csere:Győri (kapus), Schuch, Mikita, PORDÁN3,Prainer3,Karai1,Imre B.2 (1),Turák, Szabados.Edző:Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc:3–0.7. p.:6–3.13. p.:10–5.20. p.:13–6.26. p.:14–7.33. p.:17–11.39. p.:19–12.45. p.:22–16.50. p.:26–20.55. p.:29–21
Kiállítások:6, ill. 2 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 1/1
Juan Carlos Pastor: –Örültem, hogy hosszú idő után ismét közönség előtt játszhattunk. Az első félidő második fele nem tetszett, mert különösen támadásban hibáztunk sokat. A csapat forgatásánál figyelembe vettük néhány kulcsjátékosunk terhelését.
Horváth Attila: –Az első öt percben eldőlt a mérkőzés, utána csak megközelíteni tudtuk ellenfelünket. Voltak szakaszok, amikor megvalósítottuk, amit elterveztünk. Sokat tanultunk ebből a hatvan percből, a tapasztalatokat a következő hetek erőltetett menete során igyekszünk hasznosítani.

1. Veszprém 23 22 1 829–535 +294 45
2. Szeged 20 17 3 667–500 +167 34
3. Tatabánya 19 13 2 4 533–477 +56 28
4. Csurgó 22 10 5 7 597–604 –7 25
5. Balatonfüred 20 10 4 6 552–539 +13 24
6. FTC 20 11 1 8 564–545 +19 23
7. Gyöngyös 21 9 1 11 564–572 –8 19
8. Veszprémi KKFT 21 9 1 11 551–572 –21 19