Férfi kézi NB I: a végére húzott el a Szeged a Komlótól

N. T.N. T.
2021.05.07. 19:49
Rosta Miklós öt gólt lőtt a Komlónak (Fotó: Török János/Délmagyarország, archív)
A szünetben még döntetlenre állt a Komló Szegeden a férfi kézilabda NB I-ben, a végére azonban a hazai csapat biztossá tette a sikerét.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–SPORT36-KOMLÓ 32–25 (15–15)
Szeged, 200 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
SZEGED:
Alilovic – B. Radivojevics 2, Zsitnyikov 4, Bombac 1, BÁNHIDI 5, Mackovsek 1, Källman 1. Csere: MIKLER (kapus), Henigman, BODÓ 5, M. Stranovsky, Sostaric 4 (1), IFJ. ROSTA M. 5, Canellas 3 (2), Tóth J. 1, Szilágyi B. Edző: Juan Carlos Pastor
KOMLÓ: Granic – Szkokán, Oláh T. 3, Jóga 2, Balázs S., GRÜNFELDER 2, Szunajko F. 2. Csere: Djurdjevics (kapus), Hoffmann 2, ZOBEC 4 (1), Vaskó 2, Takács B. 2, Melnyicsuk 2 (2), Jerkovic 3, Csomor, Dobi 1. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 11. p.: 4–5. 14. p.: 7–5. 20. p.: 11–8. 23. p.: 13–9. 27. p.: 14–13. 35. p.: 19–15. 40. p.: 20–18. 45. p.: 24–18. 50. p.: 28–20. 56. p.: 29–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Juan Carlos Pastor:
– Az első félidőben gyengén védekeztünk, sok gólt kaptunk átlövésből. A második harminc perccel elégedett vagyok, különösen a hét a hat elleni játékunk volt hatékony.
Kilvinger Bálint: – Igyekeztünk keveset hibázni, fékezni a Szeged lendületét. Összességében egy jól sikerült mérkőzésen vagyunk túl, amely remekül szolgálta a Ligakupa-elődöntő és a hátralévő három bajnoki mérkőzésünkre történő felkészülésünket.

1. Veszprém 23 22 1 829–535 +294 45
2. Szeged 21 18 3 699–525 +174 36
3. Tatabánya 19 13 2 4 533–477 +56 28
4. Csurgó 22 10 5 7 597–604 –7 25
5. Balatonfüred 20 10 4 6 552–539 +13 24
6. FTC 20 11 1 8 564–545 +19 23
7. Gyöngyös 21 9 1 11 564–572 –8 19
8. Veszprémi KKFT 21 9 1 11 551–572 –21 19