Férfi kézi MK: A kupagyőzelemmel szebbé tehetnénk az idényünket – Mikler Roland

2021.04.11. 23:37
A Mol-Pick Szeged a Veszprémi KKFT 41–21-es legyőzésével jutott be a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjébe. A mérkőzés után Mikler Roland, Borut Mackovsek, illetve Vajda Huba értékelt.

„Nehéz volt megemészteni, hogy búcsúztunk a Bajnokok Ligájától. Így más dolgunk már nincs, csak a kupára és a magyar bajnokságra kell koncentrálnunk, s ezért mindenkinek szépen beleégett az agyába, hogy itt a lehetőség arra, hogy szebbé tegyük az eddigi idényünket. Nagy feladat előtt állunk, szeretnénk a Veszprémmel nagyon jó mérkőzést játszani” –mondta Mikler Roland a döntőbe jutás után.

A kapus arra is kitért, nem tudják, hogy a Veszprémi KKFT ellen megsérülő játékosok holnap pályára léphetnek-e, úgy fogalmazott, azért csak imádkozhatnak, hogy a két balszélső közül legalább az egyik bevethető legyen.

Videónkban Borut Mackovsek is beszél a Veszprém elleni döntőről, Vajda Huba pedig a Szegedtől elszenvedett 20 gólos vereség okait taglalja.

VESZPRÉMI KKFT–MOL-PICK SZEGED 21–41 (11–23)
Szigetszentmiklós, zárt kapuk mögött. Vezette:
Bócz, Wiedemann
VESZPRÉMI KKFT:Borbély Á. 1 – Tóth P., Kristóf M. 2, Bugyáki, VAJDA H. 4, FAZEKAS G. 5, Hári.Csere:Miklós G. (kapus), Éles B. 5 (2), Tóth A. 1, Seregi 1, Szeitl L., Somogyi B. 2, Szakály, Széles, Szmetán P.Edző:Tombor Csaba
Szeged:Mikler – B. RADIVOJEVICS 8 (4), KASPÁREK 4, Bombac 1, Bánhidi 3, Bodó 4, J. Källman 2.Csere:ALILOVIC (kapus), Gaber 3, M. Stranovsky, J. Canellas 2, Zsitnyikov 1, MACKOVSEK 5, IFJ. ROSTA M. 3, Sostaric 5.Edző:Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása.6. perc: 3–4. 12. p.: 4–8. 16. p.: 6–12. 20. p.: 8–15. 22. p.: 8–18. 27. p.: 10–20. 37. p.: 13–28. 41. p.: 15–30. 45. p.: 18–31. 54. p.: 19–38
Kiállítások:6, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 4/4
Tombor Csaba:
Nem voltak vérmes reményeink, mégis csalódott vagyok egy kicsit. Annak viszont örülök, hogy beleszagolhattunk a Bajnokok Ligája ritmusába. A Szeged jól kézilabdázott, tisztességesen felkészült belőlünk, mi azonban nagyon rosszul kezdtünk. Ellenfelünk rengeteg könnyű gólt szerzett, amivel korán nagy különbséget tudott kialakítani, s erre a második félidőben még egy lapáttal rátett. Folytatjuk az építkezést, hétfőn megpróbáljuk legyőzni a Balatonfüredet.
Juan Carlos Pastor:– Nagyon tisztelem a Veszprémi KKFT csapatát, mert a bajnokságban már kétszer is megnehezítette a dolgunkat. Jól kezdtünk, az első perctől kezdve komolyan vettük a találkozót, támadásban és védekezésben sem volt gond. Egyedül a sérülések állítottak kihívás elé minket, de a játékosaim azt is jól megoldották. Nagy kérdés, hogy a döntőre felépülnek-e mindketten.