Férfi kézi Eb: Izland néggyel legyőzte Portugáliát a mieink csoportjában

CS. M.CS. M.
2022.01.14. 22:03
Izland 28–24-re nyert Portugália ellen a mieink kvartettjében, míg a D-csoportban a német válogatott 33–29-re legyőzte Fehéroroszországot a magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon.
Izland győzelemmel kezdett az MVM Dome-ban (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

PORTUGÁLIA–IZLAND 24–28

Remek kapusteljesítmények és sok egyéni hiba jellemezte az első néhány percet, majd a portugálok vették fel előbb a fonalat, de nem sokkal később Izland is magasabb fokozatba kapcsolt. Az északiaknak az egyre csak javuló támadójáték mellett négy kiállítás is belefért az első félidőben, a hajrá pedig olyan jól sikerült számukra, hogy pont a szünetre alakult ki az addigi legnagyobb, négygólos különbség (10–14).

A második félidőben végig összeszedett, magabiztos játékkal irányította a meccset az izlandi válogatott, néhány szenzációs kapusbravúrral fűszerezve. Portugália végig igyekezett meccsben maradni, végül négy góllal kikapott. Az izlandiaknál két ötgólos teljesítmény volt, a túloldalon ketten zártak négy találattal.

NÉMETORSZÁG–FEHÉROROSZORSZÁG 33–29

Felforgatott kerete ellenére is Németország volt a mérkőzés toronymagas esélyese, de a fehéroroszok magabiztosan futottak ki a pályára, és remekül funkcionáló támadójátékuk segítségével egyre nagyobb előnyre tettek szert. Az első félidőben volt olyan pontja a meccsnek, amikor öt góllal (7–2-re) vezetett Fehéroroszország, ezt követően azonban elkezdte a felzárkózást a német csapat, amely többször is egyenlített, de a szünetre egygólos hátránnyal vonult.

A második játékrész elejét is jól kezdték a fehéroroszok, de az első tíz perc után kissé elfáradtak, s az egyre jobban játszó németek bedarálták őket. A hajrában már folyamatosan 4-5 góllal vezetett Németország, amely33–29-re nyert. A fehéroroszok holtversenyben legjobb góllövője 7 találattalMikita Vajlupau volt, aki nyártól a Telekom Veszprémben folytatja pályafutását. A németek nyerőembere Kai Häfner volt, ő 8 góllal zárt, s a meccs legjobbjának is megválasztották.

AUSZTRIA–LENGYELORSZÁG 31–36

A D-csoport másik mérkőzésén Lengyelország az osztrákok ellen lépett pályára Pozsonyban. Utóbbiak kezdtek jobban, de nem tudtak ellépni, a lengyelek pedig szépen lassan átvették, majd megtartották a vezetést.

A szünetben 17–14-re vezetett a lengyel válogatott, a folytatásban pedig tovább irányította a meccset, amit ötgólos különbséggel nyert meg. A találkozó legeredményesebb játékosa 9 góllal a lengyel Arkadiusz Moryto volt.