Parádés szegedi játék, biztos győzelem a Zagreb ellen

R. Gy.R. Gy.
2019.11.30. 17:16
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában a Szeged a Zagrebet fogadta a Tisza-parton. A forduló előtt a harmadik helyen álló hazaiaknak biztos, tízgólos győzelmet (33–23) arattak a csoport egyik leggyengébb csapata ellen.
Canellas sem fukarkodott a gólokkal (Fotó: Földi Imre)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Canellas sem fukarkodott a gólokkal (Fotó: Földi Imre) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA,CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ
A-CSOPORT

MOL-PICK SZEGED–PPD ZAGREB (horvát) 33–23
(14–7)
Szeged, 3200 néző. V: Gousko, Repkin (fehéroroszok)
SZEGED: ALILOVIC – Radivojevics 3 (2), Maqueda 1, BOMBAC 4, BÁNHIDI 3, Zsitnyikov 2, Källman 4. Csere: Mikler (kapus), Gaber 1, CANELLAS 5, Henigman 1, Stepancic 4, SOSTARIC 3, Kaspárek 1, ifj. Rosta M. 1, Bajus. Edző: Juan Carlos Pastor
ZAGREB: ASANIN – Hrastnik, GADZA 7, Vlah 3, Beciri, HRSTIC 3, Mandic. Csere: Ristanovics (kapus), Ravnic, Horvat 1, Sipic 3, Bicanic, Stojnic 2, Vekic 2, Vistorop, Eres 2. Edző: Veszelin Vujovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 10. p.: 3–2. 15. p.: 5–2. 22. p.: 8–4. 25. p.: 10–5. 28. p.: 11–6. 33. p.: 15–10. 38. p.: 20–13. 46. p.: 25–15. 51. p.: 29–17. 57. p.: 31–21
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/0
Juan Carlos Pastor: – Az első félidőben kiváló kapusteljesítményeket láthattunk, Mirko Alilovic és Matej Asanin egyaránt remekelt. A hét hat elleni védekezésünk hagyott kívánnivalót maga után. Akkor tudtunk elhúzni, amikor feszes védekezésünknek köszönhetően labdákat szereztünk, és gólokkal fejeztük be a támadásainkat.
Veszelin Vujovics: – Mindenekelőtt gratulálok kollégámnak, Juan Carlos Pastornak és magas színvonalon kézilabdázó csapatának. Hatvan percig küzdöttünk, de a nagyobb tudás előtt fejet kellett hajtanunk.

Senki sem lepődött meg azon, hogy a szegedi szurkolók biztos győzelmet várt a Zagreb ellen a Bajnokok Ligája A-csoportjának 10. fordulójában, hiszen míg a Szeged harmadik helyen állt a forduló előtt, a vendégek csak a hetediken.

Úgy is kezdődött a meccs, ahogy arról a kékek szurkolói álmodtak, mert megfontolt játékkal biztos vezetésre tett szert a Szeged már az elején, elsősorban azért, mert Alilovic kiválóan védett, negyedóra alatt két hetest is hárított (5–2). Ezért aztán a Zagreb edzője időt is kért, de ezzel sem mentek sokra, mert nemhogy csökkent volna a különbség, hanem csak növekedett, és a 24. percben már 10–4-re vezetett a Szeged. Az újabb kétségbeesett időkérés után valamelyest rendezte sorait a vendégcsapat, de ez csak arra volt elég, hogy a félidőre mínusz héttel menjenek a felek, a hét szerzett gól pedig a szegedi védelmet dicsérte. 14–7

Érezhető volt, hogy ez a meccs meglesz, de ezt a horvátok nem akarták aláírni, ezért a második félidő elején nagyon felszívták magukat. Egymás után szerezték a gólokat, és hogy mégsem sikerült feljönniük, az annak volt köszönhető, hogy támadásban nem hibáztak a hazaiak. A 40. perctől kezdve kifulladt a zágrábi kapaszkodás, egyre-másra lőtték a szebbnél szebb gólokat a szegediek, többek között kínai figurából is, és a 46. percben már tíz gól volt a két csapat közötti különbség (25–15).

A közönség tombolt, hiszen nem állt le a Szeged, tizenhárom gólra is hízott a differencia az 51. percben (30–17), így a végén jöhettek a kevesebb szerepet kapó játékosok, köztük Rosta Miklós, aki meg is szerezte első gólját a BL-ben.

A legvégére kozmetikáztak kicsit az eredményen a horvátok, de a tízgólos vereséget így sem tudták elkerülni (33–23). Így a Szeged győzelemmel tért pihenőre, mert a BL csak februárban folytatódik, de hogy hányadik helyen várja a folytatást, az csak vasárnap derül ki, akkor játszik ugyanis egymással a PSG és a Barca.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek, biztosan nyert a Szeged. 33–23
60. perc:
Lépéshiba után Eres rohant végig, és szerzett szemfüles gólt. 33–23
59. perc: Kasparek
tört be két védő közé, és a kapu jobb oldalába lőtt. 33–22
58. perc: Sipic
maradt teljesen egyedül, és a kapu jobb oldalába ejtett. 32–22
58. perc: Kasparek
lövése kijött Asaninról, éppen Rosta elé, aki megszerezte első BL-gólját. 32–21
57. perc: Vekic
jól belőtte magát, most a jobb fölsőt vette célba. 31–21
57. perc: Kasparek
lövését védte Asanin.
56. perc: Vekic
suhantotta meg alulról a labdát, amely Mikler mellett a kapuba suhant. 31–20
55. perc:
Most kicsit lejjebb célzott Zsitnyikov, és ez már be is ment. 31–19
55. perc: Hrstic
valami félelmetesen nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. 30–19
54. perc: Zsitnyikov
lövése a lécről ment fölé.
52. perc: Sostaric labdát szerzett, Rosta Miklós jött beállóba. A támadást nem siette el a Szeged, aztán mégis eladta a labdát, Eres pedig az üres kapuba lőtt. 30–18
51. perc: Mikler
védése után Sostaric lőhetett a jobb szélről, és betalált a jobb fölsőbe. 30–17
51. perc:
Szép labdaszerzés után Sostaric végigrohant, és belőtte. 29–17
50. perc:
Hamar eladták a horvátok, Maqueda betört, és hetest harcolt ki. A hetest Canellas kihagyta.
49. perc: Canellas elhajolt, felugrott, és a labda a bal fölsőbe került. 28–17
48. perc: Stojnic
szerezte a 17. horvát gólt. 27–17
48. perc: Lépéshiba a zágrábiaknál, Maqueda pedig az üres kapuba lőtt a saját szaggatottjáról. 27–16
47. perc:
Két hát mögötti passz után Henigmané lett a bal szélen, ő pedig bevarrta. 26–16
46. perc: Stojnic kapott kiváló passzt, tisztán maradt, a jobb alsóba lőtt. 25–16
46. perc: Gadza
lövése kijött a kapufáról, Bombac gyorsan passzolt Källmannak, aki bedobta az üres kapuba. 25–15
45. perc: Kínai! Sostaric
ugrott fel Bombac kínai figurájára, és be is dobta. 24–15
45. perc: Maquedát
derékra kapta Ravnic, ő is mehetett pihenni két percre.
45. perc: Becirit találta el egy nagy lövés, ápolni kellett a pályán.
44. perc: Belemenés a horvátoknál, majd a szegedi támadás egészen hosszú ideig tartott, végül passzívot jeleztek a bírók.
43. perc: Bombac
meglátta a rést a védőfalon, betört, és a léc alá lőtt. 23–15
42. perc: Hrstic
robogott, majd lőtt, Alilovic beleért, de így is behullott a kapuba a labda. 22–15
41. perc:
A Zágráb rontott, mert Alilovic védett, az ellentámadásból Källman cundere talált utat a hálóba. 22–14
40. perc: Canellas passzát Bánhidi lehalászta, és a kapu közepébe lőtt. 21–14
40. perc:
Nem sok idejük maradt passzívban, de Sipic így is bevágta. 20–14
40. perc: Zágrábi időkérés.
38. perc: Bombac
óriási átadásából Bánhidi lőtt remek gólt beállóból. 20–13
38. perc:
Az előbb nem jött neki össze, most annál inkább. Gadza talált be Alilovic kapujába. 19–13
37. perc:
Végre egy védés, pedig Gadza megint helyzetbe került. Így viszont Canellas lőhetett gólt üres kapuba. 19–12
36. perc: Bombac
vállalta el, és ezúttal is betalált. 18–12
35. perc: Gadza
a hatodik gólját szerezte, rossz volt a védekezés. 17–12
35. perc: Stepancic
kapott szép labdát Bombactól, és a kapu közepébe lőtt. 17–11
34. perc:
Nagyon megnyomták a horvátok, ezúttal Hrsztic pörgetett a kapuba. 16–11
34. perc: Canellas
előtt ott magasodott egy kézerdő, mégis bevágta a bal fölsőbe. 16–10
33. perc: Ante Gadza
a második félidőben nagyon él, megint lőtt egy gólt. 15–10
32. perc: Stepancic
érkezett nagy sebességgel, nem tudták felvenni, belőtte. 15–9
32. perc: Gadza
rendkívül egyedül maradt, ő pedig ma jó formában van, be is dobta a negyedik gólját. 14–9
32. perc: Bánhidi
hetest harcolt ki, a hetest viszont Radivojevics kihagyta.
31. perc: És mindjárt egy Gadza-góllal, szépen kijátszották az akciót.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, eddig kiváló... 14–7
30. perc:
Maradt még egy kis idő az első félidőből, Bombac pedig talpról óriási bombát küldött a jobb felsőbe. 14–7
30. perc: Gadza
találta meg a rést a védőfalon, és a jobb alsóba lőtt. 13–7
29. perc: Alilovic
újabb védése után Gaber találta magát az ellenfél kapuja előtt, és ha már ott volt, lőtt egy gólt. 13–6
29. perc:
Értő fülekre találtak Pastor szavai, Stepancic zúdította a hálóba a labdát. 12–6
29. perc: Szegedi időkérés.
28. perc:
Közelebb jöttek a horvátok, szabadon maradt középen Sipic, aki a hálóba lőtt. 11–6
27. perc: Henigman
kapta a labdát a bal szélen, de Asanin kikapta a bal fölsőből a labdát.
26. perc: Hetest harcolt ki a Zagreb, de ezúttal sem sikerült belőni a hetest, ezúttal Vistorop lőtt kapufát.
26. perc: Stepancic most végre lövőhelyzetbe került, és be is vágta a kapu bal oldalába. 11–5
25. perc:
Emberelőnybe került a Szeged, mert Stojnic lerántotta Bánhidit.
25. perc:
Visszaálltak a hét a hat elleni játékra, és ez ezúttal be is jött, mert Gadza nagy góllal jelentkezett. 10–5
24. perc: Időkérés megint a horvátoktól.
23. perc: Vekic
lövését védte Alilovic, a gyors szegedi támadásból semmi nem lett, de végül is semmi ok sincs a sietségre. Főleg, hogy utána Canellas szépen lőtt a jobb fölsőbe. 10–4
23. perc:
A hetest Radivojevic bepattintotta a kapuba. 9–4
22. perc: Vekic
lövése elzúgott a kapu fölött, a másik oldalon viszont Bánhidi ellen hetest érően szabálytalankodtak.
21. perc: Canellasra nem léptek ki, ő meg ha már ott volt, egyenesen a bal fölsőbe zúdította. 8–4
19. perc:
Na, eddig tartott a hét a hat elleni játék a zágrábiak részéről. Lám, azonnal gólt is lőttek Horvat révén, aki egy lövőcsel után a bal alsóba lőtt. 7–4
18. perc:
Ezúttal is Källman indult meg, a ziccert pedig biztosan bedobta. 7–3
18. perc: Vlah
már a harmadik gólját szerezte, ezt is közelről vágta be. 6–3
17. perc:
Jó védekezés nélkül Canellas indította Källmant, aki az üres kapuba lőtt. 6–2
17. perc: Zágrábi időkérés.
16. perc: Radivojevics
nem tudta eldönteni, hová lője, Asanin kivédte.
15. perc: Óriási játék után Beciri lővését mentette Alilovic, aki remekül véd.
15. perc: Nincs sok gól, de a Szeged azért csak összekapart ötöt, most éppen Bánhidi lőtt a bal alsóba. 5–2
13. perc:
Hét a hat ellen támadott a Zagreb, és hetest harcolt ki. Ezt a hetest Mandic lőtte, de Alilovic ezt is kivédte!
13. perc:
Azért csak megszületett a szegedi gól, mert Zsitnyikov szabadon lőhetett és a hálóba pattintott. 4–2
12. perc: Hrsztic
lövése a lécről ment fölé, a másik oldalon Bánhidit állították meg, majd Bombac lövése ment ki oldalra Asaninról.
11. perc: Radivojevic
lövése mellé ment, pedig a helyzet megvolt a jobb szélről.
10. perc: Vlah megint szabadon maradt, talpról zúdította a bal fölsőbe a labdát. 3–2
9. perc:
Jött az újabb szegedi támadás, Bombac rettentő gyorsan gólt szerzett. 3–1
8. perc:
Hetest harcolt ki a Zagreb, ezúttal Horvat vállalkozott, de Alilovic megint védett!
8. perc: Maqueda kétszer is lőhetett, de kétszer is védett a kapus.
6. perc: Hoppá... Vlah talpról jó nagy gólt szerzett. Mindenki csak nézett. 2–1
6. perc:
Rontottak a horvátok is, így jobb oldalra jutott a labda Radivojevichoz, aki a kapus lába között lőtt a hálóba. 2–0
5. perc: Alilovic
újabb remek védése után Bombac indította Källmant, aki a lécet találta el.
4. perc: Jó szegedi sánc után rossz volt a Källman-passz...
4. perc: Zsitnyikov lövése középre tartott, védett a kapus.
3. perc: Hetest harcolt ki a Zagreb, Bicanic lövését viszont Alilovic kifogta!
1. perc: A Szeged kezdte a meccset, viszonylag hosszú akció végén Bánhidi harcolt ki hetest. A hetest Radivojevics a bal alsóba pattintotta. 1–0

1. perc:Elkezdődött a találkozó, a Szeged tiszta kékben, a Zagreb fehér-kékben játszik.