Sokáig tartotta magát, de a Kieltől is kikapott a Szeged

2023.09.21. 18:35
Mikler Roland védései ellenére sem sikerült a győzelem a szegedieknek (Fotó: eurohandball.com)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában is vereséget szenvedett az OTP Bankl-Pick Szeged kézilabdacsapata, miután az első félidő egy rövid időszakát leszámítva gyakorlatilag végig hátrányban volt a német THW Kiel otthonában, és 35–32-re kikapott.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
A-CSOPORT
THW KIEL (német)–OTP BANK-PICK SZEGED 35–32 (16–15)
Kiel, 5234 néző. V: Lah, Sok (szlovénok)
KIEL: Mrkva – EKBERG 7 (4), REINKIND 6, ELLEFSEN 4, WIENCEK 4, Johansson 3, Dahmke. Csere: Bellahcene (kapus), Duvnjak, Overby 2, Pekeler 3, Gurbindo 3, Wallinius, Ehrig 1, M. Landin 1, Bilyk 1. Edző: Filip Jicha
SZEGED: Mikler R. –SOSTARIC 8 (1), Garciandia 3, BÁNHIDI 7, Jelinic, Mackovsek 4, BOMBAC 2. Csere: Imsgard (kapus), Gaber 2, Martins 2, Frimmel 1 (1), Stepancic 2, Kalaras 1, Bodó. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 11. p.: 6–34. 13. p.: 6–6. 23. p.: 12–13. 25. p: 14–13. 37. p.: 20–18. 40. p.: 22–19. 45. p.: 24–23. 49. p.: 27–25. 54. p.: 32–26
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Filip Jícha:
– Örülünk a sikernek, elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Az első félidőben is jó megoldásaink voltak, de Mikler Roland védéseivel többször megakadályozta, hogy gólt szerezzünk. A második játékrészben nagyobb nyomást gyakoroltunk a riválisra védekezésben, így hibázásra késztettük.
Kárpáti Krisztián: – Jobban játszott, a Kiel. Az első félidőben nagyszerűen kézilabdáztunk, de szünet után túl sok labdát veszítettünk támadásban. Nem vagyunk egyszerű helyzetben, új a szakmai stáb, új játékosokat kell beépíteni, miközben topcsapatok ellen kell küzdenünk a BL-ben. Több időre van szükségünk, ez most is látszott.

Nem aprózzák el a szegedi férfi kézilabdázók, akik a francia kirakatcsapat PSG elleni múlt heti, hazai Bajnokok Ligája-rajt után a német óriás Kiel otthonában folytatták a csoportkört. A csütörtök esti meccs ráadásul a klub 250. találkozója volt a BL-ben, és sokáig úgy tűnt, sikerül emlékezetessé tenni a jeles alkalmat.

A válogatott átlövő Szita Zoltánt lábsérülés miatt nélkülöző vendégek nyitott védekezéssel kezdtek, a 39. életévét szerdán betöltő Mikler Roland pedig az első tíz percben nyolc lövésből négyet hárítva a kapuban. A kiváló formában irányító szlovén Dean Bombac vezérletével a támadójátékban is sok fantázia volt, a több jó egyéni teljesítménynek és az első körben is már látott dicséretes küzdésnek köszönhetően sokáig tartotta is a lépést a magyar együttes, a záró percekig úgy tűnt, bravúrpontot is szerezhet – ám a hajrában elúszott az esély.

Elég volt némi megtorpanás támadásban és néhány gyors német gól, az utolsó nyolc percnek mínusz öt góllal és kettős emberhátrányban vágtak neki a szegediek, innen pedig már nem volt visszaút. A tartás tehát ezúttal is megvolt Kárpáti Krisztián együttesében, amely ezzel a hozzáállással, illetve ha az utolsó percekre is ki tudja tolni a koncentrációt, a következő meccseken jó eséllyel már sikerélményekkel is gazdagodhat. 35–32

8. Peliszter 2 2 45–69 –24 0

60. perc: ITT A VÉGE! A Kiel 35–32-re legyőzte a Szegedet.

60. perc: még egy Sostaric-gól a végére – 35–32.

59. perc: Bánhidi, majd Kalaras is gólt szerez – 35–31.

59. perc: Sostaric talál be gyorsindításból, Johansson gyorsan reagál – 35–29.

58. perc: Bellahcene hárít (nem először), Wiencek eredményes megint. 34–28.

56. perc: Mikler óriásit véd elsőre, de Wiencek betalál a kipattanóból – 33–28.

55. perc: időt is kér a Kiel.

55. perc: Mackovsek-gól, Mikler véd, Sostaric is betalál! 32–28.

54. perc: elszórja a labdát Garciandía, Ekberg üres kapura lövi a harminckettediket. 32–26.

54. perc: Kárpáti Krisztián harmadszor is időt kér.

53. perc: Ekberg ráadásul kíméletlenül bevágja a hetest, 31–26.

53. perc: Bánhidi viszi földre kőkeményen Johanssont. Videóznak a játékvezetők, és két percre leültetik a Szeged klasszisát.

52. perc: és Gaber még le is ül két percre.

52. perc: Bilyk góljával megint közte négy – 30–26.

52. perc: Reinkind átlövésből talál be, négy gól közte, de a gyors szegedi válasz után már csak három – 29–26.

51. perc:
Frimmel gyorsan eldobja, a labda a kapufáról kifelé pattan.

50. perc: Pekeler ül le két percre, emberelőnyben a Szeged!

50. perc: Reinkind visszaállítja megint a közte hármat – 28–25.

49. perc: Martins próbálkozása némiképp szerencsésen átpattan a gólvonalon – 27–25.

48. perc: Pekeler nagyon üresen maradt középen, néhány másodperccel később Wiencek is gólt dob. Megint három van közte – 27–24.

46. perc: Reinkind itt szerez gólt, Bombac amott – 25–24.

45. perc: Bombac szolgál ki megint, Bánhidi tüzel, a labda Mrkva kapusról bepattan – 24–23.

45. perc: a Szeged kapuját elfoglaló Imsgardnak megvan az első védése, a túloldalon Skipagotut küldik ki két percre.

44. perc: Stepancic találata után újra kettő a különbség, 24–22.

43. perc: Pekeleré a következő kieli gól, 24–21.

42. perc: hetes a Szegednél is, Frimmel lövi be – 23–21.

42. perc: Ekberg hetesből szerzi meg a huszonharmadikat, 23–20.

41. perc: Stepancic gólt lő Bombac asszisztja után, 22–20!

40. perc: Wiencek ül le két percre, ez jól jöhet a felzárkózni próbáló Szegednek.

40. perc: Reinkind góljával már 22–19.

39. perc: jó szegedi védekezés után Sostaric dob gólt gyorsindításból – 21–19.

39. perc: jön is az időkérés Kárpátitól.

39. perc: Wiencek betalál, három gól a német előny – 21–18.

37. perc: Bánhidi lövését most védi Mrkva, Ekberg azonnal büntet a túloldalon – 20–18.

35. perc:
a változatosság kedvéért ismét Bánhidi talál be, remekel a szegedi beállós – 19–18!

34. perc: Mikler véd, de az eleső Stepancic helyett Landin szedi össze a kipattanót – 19–17.

33. perc: Skipagotu gólja után ismét Bánhidi reagál a túloldalon – 18–17.

32. perc: Överby-gól itt, Bánhidi-találat ott – 17–16.

31. perc: Mrkva lábbal védi Sostaric hetesét.

31. perc: Bánhidi harcol ki hétméterest, és egy kétperces kiállítás is jár Landinnak.

31. perc: KEZDŐDIK A MÁSODIK FÉLIDŐ! A Szegedé az első támadás.

30. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! 16–15-re vezet a Kiel, eddig szépen tartja magát a Szeged.

29. perc: Skipagotu visszaszerzi a vezetést a Kielnek, 16–15.

28. perc: Sostaricnak megvan a harmadik gólja, 15–15!

28. perc: Mikler véd nagyot,
ezúttal Wiencek kísérleténél!

28. perc: Kalarast küldik ki két percre.

27. perc: Gurbindo eredményes már megint – 15–14.

26. perc: Martins átadását követően Gaber egyenlít – 14–14.

25. perc: Gurbindo góljával ismét egál, majd vissza is veszi a vezetést a Kiel Ehrig révén – 14–13.

24. perc: időt is kér Jícha és a Kiel.

23. perc: újabb hiba a németektől, Martins találatával először vezet a Szeged! 12–13.

23. perc: Garciandía szerez gólt Duvnjak támadásbeli hibája után – 12–12.

21. perc: Bombac gyönyörű gólt szerez, de most is gyors a kieli válasz, mégpedig Gurbindótól – 12–11.

21. perc: Kárpáti Krisztián időt kér.

20. perc: Garciandía
fontos gólt lő átlövésből, de rögtön jön a válasz Reinkindtől – 11–10.

20. perc: Bánhidi és Pekeler gólváltása után 10–9.

18. perc: Skipagotu ezt most behúzza, 9–8.

18. perc: Gaber birkózza le ellenfelét, két perc a „jutalma”.

17. perc: Mikler
folytatja, hatalmasat véd Skipagotu óriási helyzeténél!

16. perc: Mackovsek megindul keresztbe, felugrik, lő, gól – 8–8.

15. perc: végigjátssza ezt az akciót a Kiel, Ekberg dob gólt a szélről – 8–7.

14. perc: Johansson óriási erejű átlövésből, Gaber beállóból talál be – 7–7.

13. perc: szegedi hetes a vége a Bombac, Duvnjak ütközetnek, Sostaric be is lövi – 6–6.

12. perc: nagyon hosszú ideig támad a Szeged, Mackovsek remek lövésével fejeződik be az akció – 6–5.

11. perc: Ekberg hetesével 6–4.

11. perc: az első gól után jön az első kiállítás is Bánhidinek.

10. perc: Bánhidi első góljával már 5–4.

9. perc: Mikleregyelőre remekül véd, de Överby lövésénél ő is tehetetlen – 5–3.

8. perc: Dahmke a kapufára pattintja a ziccert, a túloldalon Sostaric góllal válaszol – 4–3.

8. perc: Mackovsek betalál, Reinkind azonnal válaszol – 4–2.

6. perc: Skipagotu góljával 3–1-re módosul az állás.

5. perc:
Johansson átlövését Mikler védi, a túloldalon Mrkva is bemutat egy bravúrt Mackovsek kísérleténél.

3. perc: Ekberg hetesét majdnem megfogja Mikler – de csak majdnem. 2–1

3. perc: Bombac válaszol a Szeged részéről, 1–1.

1. perc: Johanssoné az első gól – 1–0.

1. perc: KEZDÜNK! A Kiel vezeti az első támadást, a vendégek nyitott védekezéssel rukkolnak elő kezdésképp. A hazaiak fehérben, a Szeged világoskék-sötétkék csíkos mezben lép pályára.

ELŐZMÉNYEK

A Pick Szeged története 250. Bajnokok Ligája-mérkőzése előtt a 30 éves balátlövő, Bodó Richárd osztotta meg gondolatait a klub hivatalos honlapján: „Fontos lesz, hogy bátran kezdjünk és ne engedjünk könnyű gólokat lőni a németeknek. Tökéletes védekezésre van szükség, a PSG ellen már bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk felállni, és ha az első fél­időben is koncentráltunk volna, mint a második játékrészben, biztos vagyok benne, hogy sikerül a bravúr. A THW Kiel hihetetlen tempót diktál, nekünk pedig ezt bírnunk kell. Nincs verhetetlen csapat, ezt bizonyítja, hogy az elmúlt két évadban is legyőztük őket hazai pályán, beleszámítva az arénaavatót is.”

A Szeged szombaton a Komló elleni 37–24-es sikerrel hangolódott a hétközi rangadóra, és három meccs után százszázalékos teljesítménnyel áll a bajnokságban. A BL első körében 31–29-re maradt alul a világklasszis játékosokkal felálló PSG ellen.

Filip Jícha együttese a Bundesligában elveszítette legutóbbi két találkozóját, miután a Flensburgtól idegenben, míg a Melsungentől hazai pályán kapott ki. Viszont az elitligát 30–23-as győzelemmel indította, mégpedig Zágrábban.