Dánia és Horvátország továbbjutott

2010.01.21. 22:25
A horvátok továbbjutottak (Fotó: Reuters)
Biztosította helyét a középdöntőben a dán férfi kézilabda-válogatott az Ausztriában zajló Európa-bajnokságon, miután az B-csoport 2. fordulójában 28–23-ra legyőzte Szerbiát. Az Ukrajnát három góllal megverő Horvátország az A-csoportból jutott tovább utolsó mérkőzésének eredményétől függetlenül.

B-CSOPORT

Az első fordulóban Izland ellen döntetlent játszó Szerbia az első félidőben nem tudott mit kezdeni Dániával. A B-csoport mérkőzésén a skandinávok jóval nagyobb tempóban kézilabdáztak, mint a szerbek, aminek meg is lett az eredménye.

A dán válogatott pontosabb és dinamikusabb játéka nagyon hamar az eredményjelzőn is megmutatkozott, a félidőben már hatgólos hátrányban voltak szerbek, akik a második félidő elején sem tudtak zárkózni.

Végül a szerbek a második félidő második felében három gólra megközelítették riválisukat, a mérkőzésen tíz gólt szerző (csak egy lövést elhibázó) Eggert Jensen vezetésével azonban ötgólos dán siker született.

A korábbi mérkőzésen a házigazda Ausztria a végén mentett pontot Izland ellen. A pekingi ezüstérmes az 59. perc legvégén még 37–34-re vezetett, ám a 6000 hazai szurkoló bíztatta hazaiak az utolsó percben három gólt is dobtak.

A „sógorok" a tíz gólig jutó Szilágyi Viktor vezetésével harcolták ki az ikszet.

Az utolsó fordulóban Ausztria és Szerbia ki-ki mérkőzésen dönti el, hogy melyikük jut tovább. Döntetlen esetén még az izlandiaknak is számolgatniuk kell, ha nem szereznek pontot Dánia ellen az utolsó fordulóban...

A-CSOPORT

Az A-csoportban Horvátország második győzelmét is megszerezte a tornán, és a csoport utolsó mérkőzésétől függetlenül továbbjutott a középdöntőbe. Pedig a szünetben még Ukrajna vezetett két góllal Lino Cervarék ellen.

Az első félidőben az ukránok rendre megtalálták a rést a horvát védőfalban, s Alilovic kapus sem sokszor találkozott a labdával. Cervar szövetségi kapitány be is küldte Carapinát a kapuba.

A második játékrészre azonban kütközött a tudáskülönbség, és végül Horvátország 28–25-re nyert. A tornán meglepően jól játszó ukránoknak azonban még van esélyük a továbbjutásra, ha nyernek az utolsó fordulóban Norvégia ellen.

Az ellen a Norvégia ellen, amely viszonylag simán, 16–13-as félidő után 28–24-re verte meg Oroszországot. Ebben a csoportban a már továbbjutó horvátokon kívül még bármely csapat búcsúzhat a további küzdelmektől.

FÉRFI KÉZILABDA EB
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Ukrajna–Horvátország 25–28 (14–12)
Legjobb dobók: Onufrijenko 11, Burka, Gancsev 5–5, ill. Vori 6, Buntic, Cupic 5–5
Norvégia–Oroszország 28–24 (16–13)
Legjobb dobók: Kjelling 8, Löke 5, Strand 4, Tvedten 4, ill. Kovalev 4, Rasztvorcev 4, Sztarik 3
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Ausztria–Izland 37–37 (17–20)
Legjobb dobók: Szilágyi 10, Wilczynski 9, Schlinger 7, Fölser 5, ill. Atlason 8, Stefánsson 7, Gudjónsson, Petersson, Gunnarsson 6–6
Dánia–Szerbia 28–23 (15–9)
Legjobb dobók: Eggert Jensen 10, Hansen 5, Lindberg 5, Knudsen 4, ill. Sesum 4, Sztankovics 4, Ilics 4, Sztojanovics 3