– Nem lesz könnyű az évtizedes beidegződéseken változtatnia...
– Az lesz a legnagyobb kihívás a játékosok számára, hogy megtanulják, milyen helyzetekben mit követelek meg. Egy biztos: aki nem él professzionális életet, nem tartja magát formában, az nem lesz válogatott.
– Szigorú.
– Kell lenniük szabályoknak, különben egy cirkusz lesz az egész csapatból. És nincs kétségem afelől, hogy ezek a játékosok nyerni akarnak, jobbak akarnak lenni, és ezért készek úgy élni, táplálkozni, edzeni, ahogyan kell.
– Ne aszkétákra számítson.
– Eszemben sincs: szerintem is megvan az ideje a pizzának, a chipsnek, süteménynek, a sörnek, csak tudni kell, hogy mikor, és a meccs előtti este nem tartozik ide. Nem üdülni megyünk a világversenyekre, hanem meccseket nyerni, annak pedig ez az ára.
– Ennyire fontos a helyes táplálkozás és életvitel?
– Nem megy másként. Legtöbbször naponta kétszer fogunk edzeni, és ehhez jó állapotban kell lennie mindenkinek. Aki fáradt, az nagyobb eséllyel sérül meg, én pedig nem szeretném, ha a játékosaim megsérülnének – sőt igyekszem őket mindig még jobb állapotban visszaadni a kluboknak, mint ahogy eljöttek. De ehhez nekik is vigyázniuk kell magukra.
– Szép kis hatalmi harc lesz, hogy miként fekteti le a szabályokat, aztán hogyan próbálják a játékosok ösztönösen kijátszani ezeket.
– Azt mindig meg fogom tudni. Mindig minden kiderül. De nem szeretném kiképző őrmester benyomását kelteni: rengeteg szabadságot és rengeteg felelősséget adok a játékosaimnak, és meglátjuk, hogyan élnek vele. A lengyel válogatottal a végére eljutottunk oda, hogy nyugodtan becsukhattam a szemem és hátat fordíthattam, biztos lehettem benne, hogy a játékosok minden szabályt betartanak. Ha az elején itt nem így lesz, meglátjuk, mi történik.
A Nemzeti Sport szombati, Hosszabbítás című mellékletében olvasható interjúból az is kiderül, hogy a magyar női kézilabda-válogatott új szövetségi kapitánya egyenes, őszinte ember, aki szeret háttérbe húzódni. Maga is kézilabdázott – testvére, Lars Európa-bajnok lett a dán férfi válogatott tagjaként –, bár már 18 éves kora óta edzősködik. Hogy milyen sikerrel? Az utóbbi időben a bőrünkön tapasztalhattuk a lengyel válogatott és a CSM Bucuresti ellenfeleként...
És még olvashatnak arról,. hogy...
– miért fizette olimpiai útjának felét saját zsebből a később aranyérmet nyerő Prokopp Sándor?
– mit gondol a magyar labdarúgó-válogatott teljesítményéről az 1986-os mexikói vb-ről is őszintén beszélő Garaba Imre?
– mit kért a riói olimpiára készülő öttusázó, Marosi Ádám a németek kapitányától, Joachim Löwtől?
– miért és hogyan változtatta meg a testét a sport bűvöletében élő színművész, Józan László?