A hétvégi női selejtezőtornák után teljessé vált az olimpiai torna mezőnye. Az már áprilisban biztossá vált, hogy férficsapatunk ott lehet az ötkarikás játékokon, míg az már az elmúlt év végén, a nélkülünk rendezett világbajnokságon eldőlt, hogy a nők nem utazhatnak Londonba.
A világbajnoksághoz és az Európa-bajnoksághoz képest feltétlenül szűkös olimpiai mezőny egyben azt is jelenti, hogy mindkét nemnél lesznek nagy hiányzók: a nőknél a mieink mellett nem lesznek ott a románok és a németek sem, míg a férfiaknál ugyancsak hiába keressük a résztvevők között például Németországot, Oroszországot vagy Lengyelországot.
Némileg meglepő lehet ugyanakkor, hogy a pekingi játékokhoz képest ezúttal eggyel több olyan nemzet lesz, amely két válogatottal képviselteti magát, merthogy a férfi és a női együttese is ott lesz Londonban. 2008-ban a házigazda kínaiak mellett a brazilok, a franciák, a németek, az oroszok és a dél-koreaiak is „dupláztak”, ezúttal a házigazda britek, valamint a franciák és a dél-koreaiak mellett a dánok, a spanyolok, a svédek és a horvátok is két csapatuknak szurkolhatnak.
A kiemelést mindkét nemnél érdekes szempontok alapján készítette el a nemzetközi szövetség: hat kalapot állítottak össze, amelyben a világbajnok mellett az olimpiai selejtezők továbbjutói kerültek az első kalapokba, ugyanakkor a rendező britek mindkét esetben előrébb kerültek, mint az Eb-ről kvalifikáló válogatottak.
Így a nőknél és a férfiaknál is kialakulhatnak meglehetősen egyenlőtlen erőviszonyú hatosok, ráadásul a sorsolás is ezt erősítheti, hiszen sorrendben kihúzzák a hatodik, az ötödik, a harmadik, a második és az első kalapból a csapatokat – értelemszerűen mindegyikből egy-egy megy az A-, illetve a B-csoportba –, majd a végén a britek, mint rendezők (a negyedik kalapból) választhatnak, hogy a két csoport közül melyikbe szeretnének kerülni...
Az olimpiai férfi kézilabdatornát 2012. július 28. és augusztus 12. között rendezik meg.
1. kalap: Franciaország (világbajnok), Spanyolország (az 1. kvalifikációs torna győztese) |
2. kalap: Svédország (a 2. kvalifikációs torna győztese), Horvátország (a 3. kvalifikációs torna győztese) |
3. kalap: Izland (a 3. kvalifikációs torna 2. helyezettje), MAGYARORSZÁG (a 2. kvalifikációs torna 2. helyezettje) |
4. kalap: Szerbia (az 1. kvalifikációs torna 2. helyezettje), Nagy-Britannia (rendező) |
5. kalap: Dánia (Európa-bajnok), Argentína (a Pánamerikai Játékok győztese) |
6. kalap: Dél-Korea (az ázsiai selejtezőtorna győztese), Tunézia (Afrika-bajnok) |
1. kalap: Norvégia (világbajnok), Montenegró (az 1. kvalifikációs torna győztese) |
2. kalap: Spanyolország (a 2. kvalifikációs torna győztese), Oroszország (a 3. kvalifikációs torna győztese) |
3. kalap: Horvátország (a 2. kvalifikációs torna 2. helyezettje), Dánia (a 3. kvalifikációs torna 2. helyezettje) |
4. kalap:Franciaország (az 1. kvalifikációs torna 2. helyezettje), Nagy-Britannia (rendező) |
5. kalap: Svédország (Eb-2.), Brazília (a Pánamerikai Játékok győztese) |
6. kalap:Dél-Korea (az ázsiai selejtezőtorna győztese), Angola (Afrika-kupa-győztes) |