„Chile ellen futós meccsre készültünk, nem is tévedtünk nagyot, hatalmas rohanás volt az egész – nyilatkozta a távirati irodának Zácsik Szandra, aki nyolc góllal vette ki a részét a Chile elleni diadalból. – A találkozó előtt nem sokat néztük őket, mert a románok ellen készülünk gőzerővel. A meccs egyik tétje az volt, hogy ne legyen újabb sérültünk, és olykor bizony figyelni kellett, hogy visszafutás közben valamelyik túl lelkes dél-amerikai nehogy felrúgja az embert. Két kötelező győzelmen vagyunk túl, a hangulat parádés, de az igazi fokmérő hétfőn, Románia ellen következik. Szerintem képesek vagyunk a győzelemre, mert a románok visszarendeződése nem olyan jó, mint a támadójátéka – azaz ki kell védekezni őket, és rengeteg futással ki lehet húzni a méregfogukat." (MTI) |
Azt már a sorsolásnál tudtuk: nem a Tunézia és a Chile elleni mérkőzés dönt sorsunk további alakulásáról, miként formánkat és erőnket sem ellenük mérhetjük le igazán. Kizárólag arra lesznek jók ezek a találkozók, hogy fiataljaink, ezen a szinten kevésbé rutinos játékosaink megszokják a vb légkörét, illetve tétmeccsen csiszoljuk tovább védekezésünket és támadójátékunkat. Nézzük meg, milyen statisztikai mutatókkal zártuk a dél-amerikaiak elleni, gólokban gazdag mérőzést.
Mindenek előtt említsük meg, hogy a szombati találkozón arcon csapott Tóth Tímea játékára vasárnap nem is került sor, miként a kisebb combsérüléssel bajlódó Bulath Anita is inkább a kispadról szurkolt a társaknak. De a bokaszalag-sérülése óta először pályára lépő Kovacsics Anikó játékán is érződött: még nem az igazi. Nem úgy a többiekén.
Két kapusunk ezúttal felváltva őrizte a kapunkat, a feladatot megfelelően látták el: Herr Orsolya és Pastrovics Melinda is ötven-ötven százalékkal védett. Előbbi lőlapján 6/12-t, utóbbién 8/16-ot találunk.
A mérkőzést gyors kontráink döntötték el a javunkra, hiszen nem kevesebb, mint tizennyolc gyors lefolyású támadást vezethettünk a mérkőzésen, ezekből csupán kettőt nem sikerült gólra váltanunk. Szélről (4/7) és átlövésből (5/8) kevésbé próbálkoztunk, erre az elkövetkezendőkben nagyobb figyelmet kell szentelni. Aligha akad még egy csapat a mezőnyben – vagy ha mégis, azzal nem valószínű, hogy találkozunk –, amely engedi, hogy így átrobogjunk rajta.
A kapu felső harmadába irányuló lövéseink kivétel nélkül célba értek, pedig próbálkoztunk rendesen, szám szerint 19-szer. Az alsó harmadba érkező labdák is szinte gólt értek (19/21), középen viszont voltak üresjárataink (10/19).
Az egyéni teljesítményeket értékelve többen tökéletesen, vagy majdnem hibátlanul lőttek: Juhász Gabriella 8/9-cel, Zácsik Szandra 8/8-cal, Vérten Orsolya 7/8-cal, Tomori Zsuzsanna 5/5-tel zárta a találkozót. Kevés lehetőségét hiba nélkül használta ki Tóth Katalin (3/3) és Kovacsics Anikó (2/2), viszont Orbán Adrienn 1/6-os mutatója – rontott szélről, átlövésből, betörésből és indításból – azt mutatja, hogy még nem mindenki kapta el azt a bizonyos fonalat.
Csoportunkban hozzánk hasonlóan a románok és a norvégok is biztosan győztek, előbbiek úgy verték kilenccel Japánt, hogy a félidőben még tartotta a döntetlent az ázsiai együttes. Norvégia Tunézia ellen győzött: a 18–14-es első félidőt követően 18–11-es második felvonással biztosították be sikerüket az északiak. A norvégok győzelme csapatmunka volt, de azért Heidi Loke és Kari Mette Johansen egyaránt hat, míg Camilla Herrem öt gólig jutott. Hétfői ellenfelünktől, a román csapatból leginkább Iulia Puscasu (9/12), Ionela Stanca (6/8) és Carmen Amariei (6/7) vállalkozó kedve és teljesítménye emelhető ki.
Az A-csoportban a franciák a második rangadójukat is elveszítették – előbb a braziloktól, ma a dánoktól kaptak ki –, így aligha menekülnek meg az alsóházi (13–24.) szerepléstől. A svédek lényegében végig vezetve fontos győzelmet szereztek a brazilok ellen. A dél-amerikaiak hétfőn – a dánoktól egygólos vereséget szenvedő – németek ellen bizonyíthatják: helyük van a felsőházban.
A B-csoportban Angola kiadós, nyolcgólos vereséget mért a jobb sorsra érdemes, szombaton az oroszok ellen is nagyot bukó ukránokra. A thaiföldi együttes még edzőpartnernek is gyenge volt az oroszok számára: a 19–6-os, viszonylag kultúrált első felvonást 26–2-es (!), vb-döntőhöz igazán méltatlan második játékrész követte. Persze, az osztrákok ellen tíz gólt szerző ausztrálok helyzete sem éppen irigylésre méltó.
A D-csoportban sem borult a papírforma, a házigazda kínai együttes 9–7-es félidőt követően nyert a kazah gárda ellen tizenkét góllal. A spanyolok lelépték Argentínát, a dél-koreaiak sikere a szünet után vált biztossá Elefántcsontpart ellen.
NŐI KÉZILABDA-VB |
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ |
CHILE–MAGYARORSZÁG 14–48 (6–24) |
A-CSOPORT |
Kongó–Németország 23–36 (10–15) |
Brazília–Svédország 23–26 (8–14) |
Dánia–Franciaország 24–16 (11–8) |
B-CSOPORT |
Ausztrália–Ausztria 10–45 (5–22) |
Ukrajna–Angola 20–28 (10–14) |
Thaiföld–Oroszország 8–45 (6–19) |
C-CSOPORT |
Tunézia–Norvégia 25–36 (14–18) |
Japán–Románia 28–37 (17–17) |
D-CSOPORT |
Elefántcsontpart–Dél-Korea 26–35 (13-15) |
Spanyolország–Argentína 33–15 (14–9) |
Kazahsztán–Kína 13–25 (7–9) |
A csoportok állását ide kattintva tekinthetik meg! |