Fotó: Imago (archív)
Hasszan Musztafa 2000 óta irányítja az IHF-et
Fotó: Imago (archív)
Hasszan Musztafa 2000 óta irányítja az IHF-et
Az európai csapatokat tömörítő szervezet ötpontos közleményében az első helyen említi a Hasszan Musztafa által a nemzetközi szövetségtől utazási költségtérítésként felvett ötszázezer svájci frank kérdését. A klubok azt kifogásolják, hogy az elnök nem tudott tételesen, számlákkal elszámolni ezzel az összeggel.
Az egyik leghangsúlyosabb kifogás Musztafával szemben az, hogy az IHF több szempontból sem felel meg a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség előírásainak, ami miatt még a sportág olimpiai jövője is veszélybe kerülhet.
Erről korábban az IHF orvosi bizottságának két tagja, a dán Inge-Lis Kanstrup és az osztrák Hans Holdhaus is nyilatkozott, akik szintén az egyiptomi sportvezető felelősségét hangsúlyozták.
Egy másik doppinggal kapcsolatos ügy is ott van Musztafa rovásán: hazája válogatottja még az athéni előolimpián sértette meg az ellenőrzési szabályokat, de az elnök, arra hivatkozva, hogy a játékosokat nem tájékoztatták megfelelően, kimentette honfitársait.
A GCH egy másik, Egyiptommal kapcsolatos botrányt is felemleget közleményében. Az 1999-ben az afrikai országban rendezett férfi kézilabda-világbajnokság után ugyanis pénzügyi visszaélések gyanúja merült fel Musztafával szemben.
Az utolsó téma, amelyet a szervezet felemleget, a pekingi játékokat megelőző ázsiai olimpiai selejtező, melynek eredményét a férfiaknál és a nőknél is törölték a nyilvánvaló bírói csalás miatt.
A GCH részletes magyarázatot vár ezekben az ügyekben Hasszan Musztafától, és egyben felkéri az elnököt, hogy a szabályok és sport szellemének mindenkori figyelembevételével irányítsa az IHF működését.
A szervezet nyilatkozatát aláíró csapatok között többek között az MKB Veszprém, a Barcelona, a Ciudad Real, a Kiel, a Lemgo és a Montpellier is szerepel.
Hasszan Musztafa nem mellékesen 2000 óta vezeti elnökként az IHF-et.