Kajak-kenu vk: Bodonyi Dóra és Balla Virág aranyérmes Montemorban

MTI MTIMTI MTI
2017.05.20. 15:01
A kajakos Bodonyi Dóra 1000 méteren, a kenus Balla Virág pedig 500-on nyert aranyérmet a portugáliai Montemor-o-Velhóban, az idei kajak-kenu világkupa-sorozat első állomásán. A szombati döntős programban még három ezüst- és egy bronzérmet is gyűjtöttek a magyarok.

A hazai szövetség beszámolója szerint Bodonyi óriási fölénnyel nyerte meg a női K–1 1000 méter fináléját.

„A tegnapi ötszáz nem nagyon ment, nehéz volt összeszedni magam. Kicsit dacból is jöttem ma az ezer méterre. Végig vezettem, próbáltam így is a saját pályámat jönni, amit gyakorolni szoktam, hiszen főleg edzeni vagyok itt. Örülök az időnek, jók az alapok, valahogy az 500-ra is ezt kellene átmentenem” – mondta a szolnoki versenyző.

C–1 500 méteren Balla hasonló nagy fölénnyel nyert, mögötte a jövő heti, szegedi világkupaverseny egyik kampányarca, Devecseriné Takács Kincső lett a második.

„Nagyon reménykedtem, hogy csillapodni fog a szél mára, szerencsére jobb körülmények lettek, és meg tudtam azt csinálni, amit edzéseken begyakoroltunk. Izgultam nagyon, de bíztam benne, hogy Kincsővel megcsípjük az első két helyet” – nyilatkozott Balla Virág, aki 2015-ben a duisburgi világkupán már megnyerte ezt a versenyszámot.

Ami a további magyar dobogós helyeket illeti: Tóth Dávid és Kulifai Tamás K–2 1000 méteren, míg a háromszoros ötkarikás bajnok Kammerer Zoltán Bárdfalvi Márkkal alkotott új párosa K–2 500 méteren lett második, mindkét egységet egy-egy ukrán hajó előzte meg. A bronzérmet – nagy hajrával – a négyesben kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina szerezte K–1 500 méteren.

A többi magyar döntős egység közül Pauman Dániel K–1 1000 méteren, a Sarudi Pál, Fekete Ádám páros C–2 1000 méteren lett negyedik, míg Vidákovich Antal és Györgyjakab Máté ötödikként zárt K–2 500 méteren. K–2 1000 méteren Petró Erik és Mayer Keán, C–1 1000 méteren pedig Kiss Balázs lett hetedik, s Varga Buda (K–1 1000 m) révén egy nyolcadik hely is jutott a csapatnak.

A többi döntőt vasárnap rendezik, összesen 22 versenyző képviseli a magyar színeket a portugáliai viadalon.