Osztrák hokiliga: a Fehérvár Bécsben győzte le a Capitalst

R. P.R. P.
2021.09.24. 21:47
Nagy győzelmet aratott a Fehérvár! (Fotó: Facebook/FehervarAV19)
A harmadik mérkőzését is megnyerte a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák hokiligában. Kevin Constantine együttese ráadásul az előző két mérkőzéshez hasonlóan rendes játékidőben győzte le Bécsben a Capitalst.

Az első harmadban a Fehérvár 14-szer lőtt kapura, a Capitals csak négyszer, mégis a bécsiek szereztek két gólt, a magyar együttes egyet sem.

A helyzetek számát tekintve a második játékrészben is a magyar együttes volt a jobb (7–10), de ez már gólban is megmutatkozott. Gleason Fournier talált a hazaiak kapujába. Sajnos az osztrák csapat is betalált – ez a 20 perc 1–1-gyel ért véget.

A harmadik harmadban Terbócs István nyitotta a gólok sorát, majd nem sokkal később az egyenlítés is összejött Alex Petan révén.

Anze Kuralt két perccel a vége előtt gondoskodott róla, hogy a győzelem is meglegyen, még a rendes játékidőben, megtartva így a Fehérvár tökéletes mérlegét, hiszen az előző két mérkőzését is 60 perc alatt nyerte meg.

A magyar csapat győzelme teljes mértékben megérdemelt, és erre csak egy adat: a három harmad alatt a Fehérvár 37-szer lőtt kapura, míg a Vienna Capitals csak 15-ször...

A Fehérvár – egyedüliként a bajnokságban – hibátlan, így vezeti a tabellát.

OSZTRÁK HOKILIGA (ICEHL)
Vienna Capitals (osztrák)–Hydro Fehérvár AV19 3–4 (2–0, 1–1, 0–3)
Bécs, 4700 néző. V: Ofner (osztrák), Rencz, Durmis (osztrák), Konc (szlovén).
VIENNA: Starkbaum – WALL (2), Prapavessis/Fischer, Dodero/A. Karlsson, Hackl/Pohl, Lakos – N. MEYER 2 (1), B. Sutter 1, TROPP (2)/Moncada, Neal (1), Hartl/Bauer, Kromp, Preiser/P. Antal, Artner, Böhm. Edző: Dave Barr
FEHÉRVÁR: Tirronen – Atkinson (1), H. Nilsson / Horváth M., T. Campbell (1) /Fournier 1, Szabó D. / Szabó B. – Magosi B., HÁRI J. (2), KURALT 1 /Erdély Cs. (1), Bartalis I. (1), PETAN 1 (1) /Shaw, Jacobs, Terbócs 1 /Rétfalvi, Sarauer, Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 15–37. Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 6/3. Fegyelmi büntetések:

Dave Barr: – Sok jó dolgot csináltunk, ugyanakkor a speciális játék döntött: az ellenfél három fórgólt is szerzett, emellett hátrányban remekül védekezett. Hiába védett jól a kapusunk, a negyedik találat előtt nagyot hibáztunk.
Kevin Constantine: – Nagyon jó első harmadunk volt, viszont nem egyszerű úgy, ha közben mégis kapsz két gólt. Szokatlan érzés volt, épp ezért büszke vagyok a srácokra, hogy végül felálltak, és megtalálták az utat a sikerhez. Egy idegenbeli siker mindig fontos, főleg így, ha a meccs nagy részében hátrányban játszol, a végén mégis nyersz. Lélektanilag igen értékes győzelmet arattunk.