Ligue 1: egy zárt kapus meccsel már biztosan számolhat a Lyon

Cs. B.Cs. B.
2021.11.22. 15:51
Dimitri Payetet nem először dobálták meg az ellenfél drukkerei (Fotó: AFP)
A francia liga (LFP) hétfői közleményében tudatta, hogy egymeccses zárt kapus büntetéssel sújtja a Lyont, amiért a november 21-én megrendezett – de szinte azonnal félbeszakított –, Olympique Marseille elleni hazai bajnokiján az egyik szurkolója megdobta egy üdítős palackkal a vendég OM csapatkapitányát, Dimitri Payetet. A szövetség hozzátette, az esetleges további szankciókról december 8-án dönt.

Alig telt el három játékperc a Lyon és a Marseille bajnokijából, máris félbeszakadt a mérkőzés. A felvételek tanúsága szerint a szöglethez készülő Dimitri Payetet egy üdítős palackkal találták fejen a lelátóról. Francia sajtóhírek szerint a karmestert eltaláló szurkolót kiemelték a nézőtérről, és átadták a rendőröknek.

A 34 esztendős játékost ápolni kellett, az indulatok pedig mind a pályán, mind a lelátón elszabadultak, így a játékvezető néhány percnyi mérlegelés után az öltözőbe parancsolta a futballistákat. Körülbelül kétórányi várakozás után végül úgy döntött, vasárnap este már nem fejezik be a meccset.

A liga a közleményében azt írja, vizsgálatot indított az ügyben, mely során megnézi, milyen felelőssége volt a Lyonnak, illetve a találkozó sorsáról is dönt majd. A végleges ítélet várhatóan a december 8-i fegyelmi ülésen születik meg.

Arról már határoztak, hogy a Lyon a következő hazai bajnokiját – december 1-jén, a Reims ellen – zárt kapuk mögött lesz kénytelen megvívni.

A francia rangadók az utóbbi időben hemzsegnek a hasonló botrányoktól: néhány hetea St.-Étienne és az Angers összecsapását kellett félbeszakítani, előtte a Nice–Marseille meccs ugyancsakfélbeszakadt (Payetet akkor is megdobták a nézőtérről)és a Lens–Lille északi derbi szünetében iskiadós csetepatévolt kibontakozóban, a nagyobb bajt a rendőri erők akadályozták meg.

FRANCIA LIGUE 1
14. FORDULÓ
Brest–Lens 4–0
(Mounié 3., Chardonnet 13., Faivre 33., Le Douaron 69.)
Angers–Lorient 1–0(Mangani 68. – 11-esből)
Metz–Bordeaux 3–3(De Preville 45., Nguette 51., 70., ill. Elis 17., Oudin 39., 65.)
Strasbourg–Reims 1–1(Bellegarde 90+6., ill. Ekitike 22.)
Troyes–St.-Étienne 0–1