F1: Bianchit megműtik, a rendőrség a pályán helyszínel

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.10.05. 12:54
Az F1-es Japán Nagydíjon súlyos balesetet szenvedő Jules Bianchi édesapja a francia France 3 televíziónak nyilatkozva elmondta, a fiát súlyos fejsérülésekkel szállították a szuzukai pályától 10 kilométerre fekvő kórházba, ahol műteni kezdték – ezt az FIA is megerősítette. Olasz sajtóhírek szerint a pilóta önállóan lélegzik.

A Marussia versenyzője, aki az Adrian Sutil Sauberjét mentő traktornak ütközött neki, az olasz Autosprint szaklap értesülései szerint önállóan lélegzett a mentőautóban.

Bianchi apja azt is elmondta, hogy a helyzet nagyon súlyos – nagy vérömlenyt kell eltávolítani a koponyából. Az FIA hivatalos közleményben tudatta, hogy az operációt követően Bianchit az intenzív osztályon kezelik tovább.

Közben másfél órával a verseny leintése után japán rendőrök jelentek meg a 7-es kanyarnál, és megkezdték a helyszínelést.

Niki Lauda szerint a baleset miatt nem szabad a Nemzetközi Automobil-szövetséget felelősségre vonni.

„Semmi rosszat sem tett az FIA, a verseny úgy indult el, ahogy kellett, utólag azt mondom, a rajtot előbbre hozhatták volna, de ez sem az FIA döntése volt – mondta Lauda. – Évekig nem történik nagy baleset, aztán ha mégis, mindenki meglepődik. Pedig az autósport igenis veszélyes, ezzel mindig számolni kell. Sutil balesete szokványos volt, el is szállították volna az autóját, és már nem is beszélnénk róla. Akkor jó döntésről beszélnénk, így viszont megkérdőjelezzük, az eset hatalmas balszerencse volt.”

Legfrissebb hírek

F1 75: nyolcan álltak az élen, két tizeden belül ért célba az első négy Monzában

F1
44 perce

A Red Bull-istálló elbocsátotta Christian Horner csapatfőnököt – hivatalos

F1
2 órája

F1 75: Rindt az utolsó kanyarban előzte meg a hibázó Brabhamet

F1
23 órája

F1 75: Jackie Stewart és Jochen Rindt klasszikus csatát vívott Silverstone-ban

F1
2025.07.07. 16:39

Leclerc válaszokat akar; Hamilton beszélne a Ferrari tervezőivel a hazai kudarc után

F1
2025.07.07. 14:38

„Ez elég extrém” – Verstappen furcsának találta Piastri büntetését

F1
2025.07.07. 13:08

Schmidt Ádám: Mindig keressük a megoldásokat a hozzánk eljutott problémákra

Egyéb egyéni
2025.07.07. 12:10

Formula–1: Nico Hülkenberg volt a kaotikus nap hőse – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2025.07.07. 10:18
Ezek is érdekelhetik