M. D. 2020.08.19 12:43 Frissítve: 2020.08.19 13:29

El: 37 éves holland bíró vezeti a Sevilla–Inter döntőt

Az Európai Labdarúgó-szövetség a holland Danny Makkelie-t jelölte ki a pénteki Inter–Sevilla Európa-liga-döntő játékvezetőjének – olvasható az UEFA közleményében.

Danny Makkelie vezeti az Európa-liga-döntőt (Fotó: AFP, archív)

A 37 éves holland bíró 2008 óta tagja a nemzetközi keretnek, a 2019–2020-as idényben hat mérkőzésen fújta a sípot a Bajnokok Ligája főtábláján – ő vezette múlt szombaton a Lyon és a Manchester City negyeddöntőjét is.

Makkelie a 2018-as Európa-liga-döntőben (Marseille–Atlético Madrid 0–3) alapvonali játékvezetőként, a tavalyi BL-döntőben (Tottenham–Liverpool 0–2) videobíróként működött közre.

A holland sportember az európai kupaporondon – a selejtezőket is beleszámítva – már csaknem 50 meccset vezetett, míg hazája élvonalbeli bajnokságában 223 találkozónál jár.

A Sevilla–Inter Európa-liga-fináléra pénteken 21 órától kerül sor Kölnben. Makkelie munkáját partjelzőként két honfitársa, Mario Diks és Hessel Steegstra, negyedik játékvezetőként a görög Anasztasziosz Szidiropulosz, míg a videós szobában az egyaránt holland Jochem Kamphuis és Kevin Blom, valamint a lengyel Pawel Gil segíti.

EURÓPA-LIGA
DÖNTŐ
Augusztus 21., péntek
21.00:
Sevilla–Inter (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

2020.11.26 16:58:42

Európa-liga BOROS MIKLÓS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)

Az AS Roma negyedszer győzte le a CFR-t, s a két csapat legutóbbi öt meccsén veretlen. A Young Boys a CSZKA Szófiát verte idegenben.

2020.11.26 18:37:04

Európa-liga K. T. I.

Hiába vezetettek az olaszok, a 65. percben egyenlített a Lille, ezt követően pedig egyik csapat sem akart igazán nyerni...

2020.11.05 18:20:37

Európa-liga BOROS MIKLÓS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Az AS Roma fél gőzzel is sokgólos, magabiztos győzelmet aratott az igencsak tartalékos CFR fölött.

2020.10.25 14:43:30

Európa-liga H. Á.

Az Európa-liga 2020–21-es selejtezősorozatának minden eredménye egy helyen.

2020.10.02 09:13:01

Európa-liga H. K.

A döntős Inter sztárja, Romelu Lukaku lett a 2019–2020-as idény legjobb játékosa.