K. Zs.
2023.09.22 20:29 Frissítve: 2023.09.23 16:53

Rögbi-vb: győzött Argentína, és beszállt a továbbjutásért zajló csatába – videó

Megszerezte első győzelmét az argentin válogatott az idei rögbi-világbajnokságon: a Los Pumas 19–10-re verte meg Szamoát a Franciaországban zajló torna pénteki mérkőzésén.

Az argentin Emiliano Boffelli a célterület felé repül a labdával (Fotó: Getty Images)

 

A D-csoport első helyére várt angol válogatott mögötti másik továbbjutó helyért három csapat küzd több-kevesebb reménnyel, közülük az argentinok jutottak fontos négy ponthoz az esős Saint-Étienne-ben.

Az argentinok nyerőembere Emiliano Boffelli volt: a meccs legjobbjának megválasztott szélső a 9. percben megszerezte csapata első (és utolsó) célját, értékesítette a jutalomrúgást, később három büntetőt is pontokra váltott, összesen 16-tal zárt. A szamoaiak részéről Sama Malolo a hajrában a célterületre vitte a labdát, de ez már késő volt – akkor hiányzott csak igazán az a hat pont, amit Christian Leali'ifano az első félidőben két büntető elrontásával veszni hagyott.


Az óceániai válogatottat csupán másodszor legyőző argentinok szeptember 30-án Chile ellen folytatják, a szamoaiakra az ezen a héten pihenő Japán vár 28-án.

ÖSSZEFOGLALÓ

ÍGY SZÓLT A SZAMOAIAK MECCS ELŐTTI HARCI ÉNEKE, A SIVA TAU

RÖGBI
VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

D-CSOPORT, SAINT-ÉTIENNE
Argentína–Szamoa 19–10
(13–3)
Az állás: 1. Anglia 9 pont (2 mérk.), 2. Szamoa 5 (2), 3. Japán 5 (2), 4. Argentína 4 (2), 5. Chile 0 (2)

A JÁTÉKHÉT TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI

• Szeptember 20., szerda
A-CSOPORT, NIZZA
Olaszország–Uruguay 38–17
(7–17)
• Szeptember 21., csütörtök
A-CSOPORT, MARSEILLE
Franciaország–Namíbia 96–0 (54–0)
• Szeptember 23., szombat
B-CSOPORT, SAINT-DENIS
21.00:
Dél-Afrika–Írország
C-CSOPORT, TOULOUSE
14.00:
Grúzia–Portugália
D-CSOPORT, LILLE
17.45:
Anglia–Chile
• Szeptember 24., vasárnap
B-CSOPORT, NIZZA
17.45:
Skócia–Tonga
C-CSOPORT, LYON
21.00:
Wales–Ausztrália

A RÖGBI-VB-RŐL – RÖVIDEN
A négyévente megrendezett, immár tizedszer kiírt rögbi-világbajnokságon húsz válogatott vesz részt: a csoportkörben (szeptember 8.–október 8.) négy ötcsapatos csoportban körmérkőzést vívnak, minden kvintettből az első kettő jut be az egyenes kieséses szakaszba. A negyeddöntő október 14–15-én, az elődöntő 20–21-én, a bronzmérkőzés 27-én, a döntő október 28-án lesz.
A csoportbeosztás
A-csoport: Új-Zéland, Franciaország, Olaszország, Uruguay, Namíbia
B-csoport: Dél-Afrika, Írország, Skócia, Tonga, Románia
C-csoport: Wales, Ausztrália, Fidzsi-szigetek, Grúzia, Portugália
D-csoport: Anglia, Japán, Argentína, Szamoa, Chile
A győzelemért 4 pont jár, a döntetlenért 2. Az egy mérkőzésen elért legalább négy cél egy bónuszpontot ér, és ugyancsak egy bónuszpont jár annak a vesztes csapatnak, amelyik hét vagy kevesebb ponttal kap ki.
A versenykiírás értelmében a vb-n egy válogatott két mérkőzése között legalább öt napnak kell eltelnie, hogy a játékosok regenerálódhassanak.
Az eddigi világbajnokok: Új-Zéland (3), Dél-Afrika (3 – címvédő), Ausztrália (2), Anglia (1)
AZ ELSŐ FORDULÓ ÖSSZEFOGLALÓJA ITT!
A MÁSODIK FORDULÓ ÖSSZEFOGLALÓJA ITT!

 

2023.12.07 22:09:34

Egyéb csapat nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Nem érdemes összevetni a nyugati és a magyar szurkolói kultúrát, más volt a szocializáció folyamata, a sokkal érzelmesebb emberek szeretnek sokkal szélesebb skálán mozogni – teljes joggal. Csak a skála végpontjait érdemes közösen meghatározni, ha tényleg mindenki a klub érdekeit tartja szem előtt. Mert a klubnál a játékos, a vezető és a szurkoló sem lehet több.

2023.11.30 10:50:46

Egyéb csapat nemzetisport.hu

2023.11.29 10:45:37

Egyéb csapat nemzetisport.hu

2023.11.29 10:36:08

Egyéb csapat nemzetisport.hu

2023.11.20 17:59:46

Egyéb csapat nemzetisport.hu

A sport attól olyan szép, hogy mindenki nyerhet a végén. (X)