Sportlövő-vk: Major Veronika ötödik a perui világkupán

2023.04.14. 08:37
Majer Veronika ötödik a perui világkupán (Fotó: Nemzeti Sport)
Major Veronika ötödik lett a női légpisztolyosok között a Peruban zajló sportlövő világkupa-viadal csütörtöki versenynapján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 26 éves keszthelyi sportoló az alapversenyt 570 körrel a kilencedik helyen zárta, ám mivel a harmadik kínai lövő csak ranglistapontokért lőtt, és nem kerülhetett döntőbe, Major továbbjutott.

A nyolcas döntőben aztán a márciusi 10 méteres Európa-bajnokságon egyéniben hatodik, csapatban bronzérmes magyar pisztolyos 196 kört ért el és negyedik kiesőként az ötödik helyen végzett.

A számot a kínai Csiang Zsan-hszin nyerte, aki az aranymérkőzésen 16–12-re legyőzte a lengyel Klaudia Brest.

Az vk-viadalon Major Veronika mellett az egyaránt puskás Bajos Gitta, Dénes Eszter, Lovász Dorina, Mészáros Eszter, Pekler Zalán és Péni István képviseli a magyar színeket.