Vívó-vb: Knapek a nyolcadik helyen végzett Moszkvában

MTI MTIMTI MTI
2015.07.16. 17:45
Knapek Edina a nyolcadik helyen végzett a moszkvai vívó-világbajnokság női tőrversenyében, miután vereséget szenvedett a negyeddöntőben.

A 2002-ben és 2005-ben vb-bronzérmes magyar vívó negyedik pástra lépése alkalmával hazai tőrözővel került szembe. Aida Sanajeva csapatban nyert olimpiát, világbajnokságot és Eb-t is, és egyéniben is volt már aranyérmes vb-n, ráadásul a közönség is támogatta, így ő volt az asszó esélyese.

Az elején ennek megfelelően alakult az eredmény, az orosz sorozatban adta a tusokat, Knapek pedig nem igazán tudta, hogyan kellene ellenfelét feltartóztatnia. Az első három percben 1:6 is volt az állás, majd a szünet előtt 2:7-nél is nehéznek tűnt a felzárkózás. Később mégis összejött ez, mégpedig annak köszönhetően, hogy Knapek pontosabbá vált. A harmadik szakaszban 11-nél utolérte Sanajevát, utána viszont csak egy tust adott, míg az orosz tőröző négyet, így utóbbi került a legjobb négy közé.

Női tőrben nem rendeznek csapatversenyt a riói olimpián, így csak egyéniben lehet kvótát szerezni. A világbajnoki nyolcadik hely e tekintetben „jól fizet”, de önmagában nem elég, a jövő márciusig tartó 11 hónapos kvalifikációs időszakban Knapek Edinának további kiemelkedő eredményekre lenne szüksége.