„A jövő évre tervezett 15.1 milliárd forint helyett számításaink szerint 90 milliárdra lenne szüksége a magyar sportnak ahhoz, hogy prosperáljon, és a nemzetközi mezőnyben a legjobb tizenöt-húsz nemzet között legyen."
Schmitt annak kapcsán, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) a jövő héten dönt a 2016-os rendezésről, hozzátette: a jelenlegi gazdasági helyzetben nem az a realitás, hogy Magyarország az olimpiai rendezésre pályázzon.
„Néhányan olimpiáról álmodnak, én inkább versenyzőket álmodok a klubokba" – mondta.
A közgyűlésen elfogadták a 2012-es londoni ötkarikás játékokra vonatkozó felkészülési irányelveket, amelyeknek értelmében 20-22 sportág 301-339 versenyzője vívhatja ki az indulási jogot, a cél pedig 7-8 aranyérem, 23-32 érem, és 167-217 pont megszerzése.
Kovács Tamás sportigazgató azt mondta, hogy a pekingi olimpia után elvégzett helyzetértékelés és a 2009-es elemzések értelmében a Londonra készülő magyar ötkarikás csapat felkészülése nem biztosított az alacsony, és késve érkező állami támogatás miatt.
A közgyűlésen jelen lévő Simóka Beáta sportszakállamtitkár ugyanakkor arról beszélt, hogy a 77 sportszövetség közül csupán 11 nem kapta még meg a támogatást, és a MOB elmaradt támogatását is elutalták már, ez a jövő héten érkezik meg. Simóka hozzátette: az öttusaszövetség alelnökeként viszont egyetért azzal a megállapítással, hogy a késve érkező támogatás gátolja a megfelelő szakmai munkát.
Regőczy Krisztina, a 2010-es vancouveri téli olimpiára történő felkészüléssel kapcsolatban elmondta, hogy 14-18 fős magyar csapattal számolnak a 137 nap múlva kezdődő játékokon, több sportoló még jelenleg is verseng a kvótáért.
Szabó Tamás, a MOB alelnöke a jövő évi, szingapúri ifjúsági olimpia előkészületeiről szólva arról számolt be, hogy 82 fős csapattal kalkulálnak a 2010-ben először megrendezésre kerülő eseményen.