Röplabda: Veres döntős Oroszországban, Mészáros ezüstös az Izmirrel

2011.04.26. 08:18
Külföldön játszó röplabdásaink közül Mészáros Dömötör bajnoki ezüstérmet szerzett Törökországban, Veres Péter szintén döntőbe jutott az orosz bajnokságban.

Megvédte címét a Fenerbahce, miután a török férfi bajnoki döntő harmadik mérkőzésén is legyőzte (3:0) az Arkas Izmirt. A Török Kupa-győztes Arkasban Mészáros Dömötör kezdő volt, és kilenc ponttal, 47 százalékos ütőhatékonysággal fejezte be a 71 percig tartó találkozót.

Az orosz bajnoki elődöntő ötödik találkozóján a Dinamo Moszkva 3:1-re legyőzte a Belogorje Belgorodot, és május elsején már a finálé első meccsét játszhatja a Zenit Kazany ellen. Veres Péter, a Dinamo légiósa lett a mezőny harmadik legeredményesebb játékosa 16 ponttal (kettőt blokkal szerzett).