A Chelsea kiütötte a Schalkét, és csoportelső lett

2014.11.25. 20:40
A Schalke csak a saját kapujába talált be (Fotó: Action Images)
A Chelsea kiütéses győzelmet aratott a Schalke otthonában, ezzel csoportelsőként ment tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjában. A másik meccs a Sporting 2–1-es vezetésénél világítási problémák miatt a félidőben félbeszakadt Lisszabonban, és csak egy órával később folytatódott. A portugálok 3–1-re nyertek, és a második helyre léptek fel a tabellán, a Maribor pedig már kiesett.

1. FÉLIDŐ

A Chelsea esélyesként érkezett Gelsenkirchenbe, ráadásul azzal a tudattal, hogy már egy döntetlen is elég lehet a továbbjutáshoz. Ám José Mourinho csapata rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és már a második percben megszerezte a vezetést. Szöglethez jutott a londoni együttes, Cesc Fabregas sarokrúgására pedig John Terry érkezett középen és emelkedett a legmagasabbra, a belső védő az ötösről fejelt a kapu bal oldalába. 0–1

A Schalke teljesen összezavarodott a kapott gól után, a német csapat csak nyomozta a labdát szinte a teljes első félidőben. A Chelsea kiválóan tartotta és járatta a labdát, a vezetés tudatában ezt nyugodtan is tehette. A 13. percben kis híján a semmiből egyenlíteni tudott a Schalke: Klaas-Jan Huntelaar emelt kapura a tizenhatos előteréből, Cahillen irányt változtatott a labda, így becsapta Courtois-t, de a keresztlécről kifelé pattant.

A 29. percben megduplázta előnyét a Chelsea: remekül felépített támadás végén Willian lépett be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, majd 14 méterről laposan vette célba Fahrmann kapuját, a kapus leért a labdára, de védeni nem tudott. 0–2

A játékrész utolsó percében jött az újabb hideg zuhany a Schalkének: Hazard szögletére középen Jan Kirchhoff érkezett, és némileg érthetetlen módon tíz méterről saját kapujába fejelt, a tökéletesen kivitelezett mozdulat végén a labda a jobb felsőbe kötött ki, így a szünetben óriási gondban volt a Schalke. 0–3

2. FÉLIDŐ

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első félidőben abbamaradt: a Chelsea birtokolta többet a labdát, mezőnyfölényben volt, a Schalke pedig próbálta előreküldeni minél előbb a megszerzett labdát. A csereemberek voltak a második félidő főhősei, nevezetesen Didier Drogba és Ramires.

A 76. percben Willian kapott hajszálpontos kiugratást a Schalke védelme mögött, kapura vezette a labdát, és nagyon önzetlenül a mellette érkező Didier Drogbának passzolt, aki könnyedén az üres kapuba gurított hat méterről. 0–4

A gólfiesztának ekkor még nem volt vége: két perccel később Drogba már az előkészítő szerepében jeleskedett, a bal oldalon mellre vett egy felívelt labdát, középre emelte, a hosszún érkező Ramires pedig teljesen üresen, senkitől sem zavartatva a kapuba fejelt. 0–5

A Chelsea teljesen megérdemelten győzött ekkora különbséggel a Schalke otthonában, ezzel biztossá tette csoportelsőségét és továbbjutását egyaránt.

Kialudtak a fények Lisszabonban

A Sporting és a Maribor meccse kalandosra sikeredett, a világítási berendezés hibája miatt ugyanis a szünetben félbeszakadt a találkozó, és csak egy órával később folytatódhatott. A portugálok már az első félidőben sem tétlenkedtek, Carlos Mané a 10. percben pontos beadást követően talált a kapuba. A 35. percben Nani lőtt szemtelen gólt, az első kísérletét még blokkolták a tizenhatoson belül, de utána lövőcsellel becsapta a vendégeket, majd a kapuba bombázott. Még a kényszerszünet előtt egy öngóllal szépített a Maribor, így kényelmetlenebbé vált a helyzet a hazaiak számára (nem is beszélve minden idők egyik leghosszabb félidei „pihenőjéről").

A Maribor azonban önerőből nem tudott betalálni, sőt a 65. percben Iszlam Szlimani tette biztossá a Sporting győzelmét (3–1), amellyel továbbjutó helyre ugrott a portugál csapat, míg a szlovénok kiestek.

BAJNOKOK LIGÁJA
G-CSOPORT, 5. FORDULÓ

SCHALKE–CHELSEA 0–5 (Terry 2., Willian 29., Kirchhoff 44. – öngól, Drogba 76., Ramires 78.)
Sporting CP (portugál)–Maribor (szlovén) 3–1 (Mané 10., Nani 35., Szlimani 65., ill. Nascimento 42. – öngól)

1. Chelsea 5 3 2 0 14–2 +12 11
2. Sporting 5 2 1 2 11–9 +2 7
3. Schalke 5 1 2 2 8–14 –6 5
4. Maribor 5 0 3 2 4–12 –8 3