PL: Palmer büntetőjével a Chelsea londoni derbit nyert

B. D. K.B. D. K.
2024.01.13. 15:30
Palmer gólja elég volt a Chelsea győzelméhez (Fotó: Getty Images)
A Chelsea hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Fulhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának szombati első mérkőzésén.

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a Chelsea, amely ezen a héten a Fulhamhez hasonlóan vereséget szenvedett az angol Ligakupa elődöntőjének első felvonásán. A hazaiak azonban hiába rohamoztak, a kaput nem tudták eltalálni, míg Andreas Pereira a túloldalt igen, de Petrovics kapus résen volt. Két perccel később aztán már egy kisebb bravúrt is be kellett mutatnia a szerb kapuvédőnek.

A 38. percbenMalo Gusto lépett oda csúnyán a korábbi Chelsea-játékosnak, Williannak, de a szabálytalanságot megúszta egy sárga lappal.

Amikor már úgy tűnt, hogy a csapatok gól nélkül vonulnak a szünetre, Raheem Sterlinget elkaszálták a tizenhatoson belül, így tizenegyest kapott a Chelsea. A labda mögé Cole Palmer állt, aki ezúttal sem hibázott (1–0).

A második játékrész is lendületes futball hozott, a hajrában Gallagher külsővel találta el a kapufát, míg a másik oldalon szabadrúgásokból veszélyeztetett a Fulham. Madueke a ráadásban lezárhatta volna a meccset, de Leno leért a lövésére.

A legvégén a Fulham közel állt az egyenlítéshez, de végül nem tudott betalálni. Nyert a Chelsea!