Ifi BL: a Puskás Akadémia kedvező helyzetből bukta el a továbbjutást

2023.10.25. 17:57
Hiába játszott fölényben, kikapott a Puskás Akadémia (Fotó: Földi Imre)<br /><strong>A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!</strong><br />
Hiába ikszelt az azeri odavágón (1–1) a Puskás Akadémia a Gabalával a labdarúgó UEFA Ifjúsági Liga bajnoki ágának 1. fordulójában, hazai környezetben 1–0-s vereséget szenvedett, ezzel 2–1-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

Esélyesként lépett pályára a Puskás Akadémia a Gabala elleni UEFA Ifjúsági Liga-mérkőzésén az alapján, hogy 1–1-es döntetlent játszott az első forduló első, idegenbeli mérkőzésén. A visszavágón a felcsútiak már a 3. percben hatalmas helyzetet alakítottak ki, ügyes gurigázást követően kerültek ziccerbe, ám Vékony Bence ajtó-ablak helyzetben a kapu fölé lőtt.

Elnézve az azeriek labdajáratásait, azt gondolhattuk, a PAFC gond nélkül megnyeri a találkozót, a vendégek ugyanis nem voltak sem különösebben labdaügyesek, sem taktikusak, sem jó fizikumúak. Ehhez képest Körtvélyesi István edző együttese nem tudott helyzeteket kialakítani, visszahúzódó ellenfelével nem tudott mit kezdeni. Rengeteg technikai hiba jellemezte mindkét fél játékát, silány volt a színvonal. A kapuk közül csak a vendég forgott veszélyben, Mammad Muradovnak két védést kellett bemutatnia: a 17. percben Vékony Bence szabadrúgása után tornászta léc fölé a labdát, majd a játékrész végén Olekszandr Piscsur lövése után hárított.

Nem volt jó reklámja a magyar utánpótlásfutballnak az első félidő – és ha azt vesszük, az ukránnak sem, mert a Puskás Akadémia kezdő tizenegyében északkeleti szomszédunktól öt fiatal kapott helyet.

Utóbb kiderült, a második félidő sem bizonyult jó reklámnak...

A fordulás után hiába birtokolta többet a labdát a házigazda, az első pontos Gabala-lövés után hátrányba került: Kanan Bakisov ragyogó mozdulattal lőtte ki 24 méterről a jobb felső sarkot – a meccs képéről sokat elárult, hogy az azeri labdarúgók, beleértve a pályára beszaladó cseréket is, szinte alig hitték el, hogy megszerezték a vezetést, kurjongatva ugrottak egymás nyakába, majd teperték földre a gólszerzőt. Az azeriek – reálisan értékelve képességeiket – visszaálltak bekkelni, s egyre többet fetrengtek. A nyomás alatt futballozó felcsútiak ugyan mezőnyfölényt alakítottak ki, ezzel nem sokra mentek, a tizenhatos előterében ugyanis hiányzott belőlük a higgadtság, valamint a vakmerőség, túlzottan kiszámítható volt a játékuk, ritkán kerültek a védelem mögé. A nagyobb helyzeteket a hajrában alakította ki a gárda, ám a kétméteres testmagasságot meghaladó Piscsur többször is rosszul fejelt, s a lövések után vagy Muradov védett, vagy nem talált kaput a labda. A 91. percben pedig nem kapott meg egy tizenegyest a Puskás Akadémia, amely nagy meglepetésre hazai pályán vereséget szenvedett, így a nagy várakozások ellenére (hét éve szerepelt legutóbb a sorozatban) alulmaradt a futballnagyhatalomnak semmiképpen sem nevezhető Azerbajdzsán bajnokcsapatával szemben.0–1

„NEGATÍV HATÁSSAL NEM LESZ A FIÚK KARRIERJÉRE″

UEFA IFJÚSÁGI LIGA, BAJNOKI ÁG
1.FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
PUSKÁS AKADÉMIA FC–GABALA FC (azeri) 0–1 (0–0)
Pancho Aréna, 500 néző. Vezette: Mohammad Usman Aslam (Tom Grönevik, Jörgen Valstadsve) – norvégok
PAFC:   Perczel – Makara (Koch, 70.), Vajda R., Umathum, Markgráf – Dimirijev (Dusinszki, 63.), Osadcsji, Vékony (Juricic, 70.) – Szabari (Somfalvi, 57.), Piscsur, Jablonoszkij (Lahuncov, 63.).Vezetőedző:Körtvélyesi István
GABALA: Muradov – E. Amadov, Rasidov, I. Ramazanov, Gafarov – Sanijarov, F. Amadov (Badalzade, 73.), Tamazli (Asadov, 83.) – Bakisov (G. Ramazanov, 73.), Agalarov, Budagov (Mammadli, 28.).Vezetőedző: Famil Kalilov
Gólszerző: Bakisov (0–1)  az 56. percben
Továbbjutott:aGabala, 2–1-es összesítéssel
Körtvélyesi István: – Rendkívül csalódott vagyok, mert egy agyonnyert meccs volt. Rengeteg veszélyes gólhelyzetet alakítottunk ki, ám utolsó pillanatos mentéseket mutatott be az ellenfél. A továbbjutáshoz szükséges pici plusz a koncentráció és a fáradtság miatt nem volt meg. A játékunk nem úgy épült fel, ahogyan szerettük volna, ezért nem tudtak a játékosok váltani. A srácok elég magas szinten versenyeznek, játszottak már ilyen meccseket, mi sem tettünk rájuk nyomást, de a továbbjutás fontos volt nekik – sajnálom, hogy nem sikerült, mert ez nemcsak egy meccs volt, hanem egy év munkájának a hozadéka is a sorozatban való szereplés.