BL: Oxlade-Chamberlainnel olyan történt, amilyen az Arsenalnál soha

2018.02.15. 07:46
Bár Alex Oxlade-Chamberlain nem lépett pályára szerdán a Porto–Liverpool találkozón a Bajnokok Ligájában, mégis különleges mérkőzés volt ez számára.

A Liverpool 24 éves angol válogatott futballistájával ugyanis először fordult elő, hogy BL-nyolcaddöntős párharc első mérkőzésén csapata győzni tudott, mivel a Liverpool 5–0-ra kiütötte a portugálokat.

A nyáron az Arsenaltól szerződtetett Oxlade-Chamberlain az „ágyúsokkal” hatszor volt érdekelt a BL nyolcaddöntőjében, ám a londoni csapat mind a hat párharc esetében kikapott az első meccsen.

OXLADE-CHAMBERLAIN BL-NYOLCADDÖNTŐS ELSŐ MECCSEI AZ ARSENALLAL
2011–2012: Milan–Arsenal 4–0 (a 66. percben csereként beállt)
2012–2013: Arsenal–Bayern München 1–3 (kispados volt)
2013–2014: Arsenal–Bayern München 0–2 (kezdőként 74 percet játszott)
2014–2015: Arsenal–Monaco 1–3 (a 68. percben becserélték, a 90. percben gólt szerzett)
2015–2016: Arsenal–Barcelona 0–2 (kezdőként 50 percet játszott)
2016–2017: Bayern München–Arsenal 5–1 (végig játszott)

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Porto (portugál)–Liverpool (angol) 0–5 (Mané 25., 53., 85., Szalah 29., Firmino 69.)