
Rebecca Cheptegei (Fotó: AFP)
Négy nappal azután, hogy barátja leöntötte benzinnel és meggyújtotta, elhunyt Rebecca Cheptegei ugandai olimpikon maratonfutó – közölte a helyi olimpiai bizottság (UGA) csütörtökön.
„Tudomásunkra jutott, hogy atlétánk elhunyt barátja erőszakos támadása után” – írta közösségi oldalán Donald Rukare, az UGA elnöke.
Cheptegeit még vasárnap, kenyai otthonukban támadta meg Dickson Ndiema, mivel éles vitába keveredtek azon a telken, amelyen Cheptegei háza áll. A férfi vitt magával egy kanna benzint, és a veszekedés hevében 33 éves párjára locsolta, majd meggyújtotta. A tűzben Ndiema is megsérült, Cheptegei a testének 75 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
A sportoló Párizsban 44. lett.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára
Labdarúgó NB I
2026.06.26. 22:14

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban
Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik




