Atlétika: két magyar első hely az oslói bronz kategóriás viadalon

2024.06.18. 21:49
Wagner-Gyürkés győzött Oslóban (Fotó: Árvai Károly)
Wagner-Gyürkés Viktória 5000 méteren, Steigerwald Ernő 400 méteren lett első a Nemzetközi Atlétikai Szövetség Oslóban rendezett bronz kategóriás versenyén kedden.

 

A Boysen Memorial eredményközlő oldala szerint Wagner-Gyürkés 15:19.83 perccel nyert, míg Vindics-Tóth Lili Anna 15:38.58 perces egyéni csúccsal az ötödik helyen ért célba. Steigerwald Ernő 47.04 másodperccel bizonyult a legjobbnak az egykörös távon, ezzel több mint hat tizedet vert a mezőnyre.

Csóti Jusztina 11.56 másodperccel – amely pályafutása ötödik legjobb teljesítménye – a harmadik helyen ért célba 100 méteren. A négy időfutamból csak a vele együtt futó német Alexandra Burghardt (11.36 mp) és az ausztrál Sam Geddes (11.45 mp) volt gyorsabb nála. A férfiak 800 méteres távján Vindics Balázs 1:47.17 perces idejével, míg a gerelyhajítóknál Bogdán Annabella 55.64 méteres dobásával szintén harmadikként zárt a versenyen.

 

Legfrissebb hírek

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
1 órája

Két sajtburger világcsúcs előtt – több mint ígéret Ja’Kobe Tharp

Képes Sport
2026.06.26. 15:31

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
2026.06.26. 14:17

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
2026.06.25. 13:08

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
2026.06.23. 19:39

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
2026.06.23. 14:18

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
2026.06.22. 21:24
Ezek is érdekelhetik