PL: kiütötték az Arsenalt, jövő héten bajnok lehet a Man. City

L. M.L. M.
2023.05.14. 19:35
A csereként beálló Emile Smith Rowe sem tudott segíteni csapatán (Fotó: Getty Images)
A Brighton & Hove Albion idegenben 3–0-ra legyőzte az Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában, és már Európa-liga-csoportkört érő helyen áll a tabellán, míg Mikel Artetáék gyakorlatilag kiszálltak a bajnoki versenyfutásból.

Már csak a csodában bízhat Mikel Arteta és az Arsenal, miután az „ágyúsok” hazai pályán súlyos vereséget szenvedtek a Brightontól.

Durva szabálytalansággal indult a két csapat találkozója, a később a pályát sérülés miatt korán elhagyó Gabriel Martinelli az ötödik percben a levegőben leütközte a labdára váró Mitoma Kaorut. A japán folytatta a játékot, a brazil szélső azonban még sárga lapot sem kapott.

Az első gólra a második félidő elejéig kellett várni. Mitoma játszotta meg a felfutó Pervis Estupinánt, az ecuadori pedig másodjára már pontosan tette középre a labdát, az üresen maradó Julio Enciso közelről fejelt a kapuba (0–1). VIDEÓ ITT!

Hiába dolgozott ki kisebb helyzeteket a kapott gólt követően a hazai csapat, a vendégek Deniz Undav révén másodszor is betaláltak. A német csatár elé azután pattant a labda, hogy Alexis Mac Allister térddel beleért Leandro Trossard passzába, a csatár a hatalmas helyzetet pedig Aaron Ramsdale átemelésével használta ki (0–2). VIDEÓ ITT!

A hosszabbításban a kegyelemdöfést is bevitte Roberto De Zerbi csapata, Undav lövése után kipattant a labda Ramsdale-ről, Estupinán érkezett, és első gólját szerezte a Premier League-ben (0–3). VIDEÓ ITT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

Arsenal–Brighton & Hove Albion 0–3 (Enciso 51., Undav 86., Estupinán 90+6.)

SZOMBATON
Leeds United–Newcastle United 2–2(Ayling 7., Kristensen 79., ill. Wilson 30., 70. – mindkettőt 11-esből)
Kiállítva:Junior Firpo (90+1., Leeds)
Aston Villa–Tottenham Hotspur 2–1(J. Ramsey 8., Douglas Luiz 72., ill. Kane 90. – 11-esből)
Chelsea–Nottingham Forest 2–2(Sterling 51., 58., ill. Adoniyi 12., 62.)
Crystal Palace–AFC Bournemouth 2–0(Eze 39., 58.)
Manchester United–Wolverhampton Wanderers 2–0(Martial 32., Garnacho 90+5.)
Southampton–Fulham 0–2(Carlos Vinícius 48., Mitrovics 72.)