PL: a Wolves is kiütötte az immár négy meccse nyeretlen Poolt

2023.02.04. 18:03
A Wolverhampton meglepően simán nyert a Liverpool ellen (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában a Liverpool 3–0-s vereséget szenvedett a Wolverhampton Wandererstől, míg a Manchester United 2–1-re legyőzte a Crystal Palace-t. Gólokban gazdag mérkőzésen kerekedett az Aston Villa fölé a Leicester City, míg a Brentford simán megverte a sereghajtó Southamptont. A Brighton továbbra is remekül teljesít, egy kései találatnak köszönhetően megnyerte a Bournemouth elleni összecsapását.

LIVERPOOL–WOLVERHAMPTON

A Liverpool úgy készülhetett a Wolverhampton elleni mérkőzésére, hogy az ezt megelőző három találkozóján nem tudott győzni a bajnokságban – a Chelsea elleni gól nélküli döntetlen mellett 3–0-ra kikapott a Brightontól,míg a Brentford 3–1-re nyert Jürgen Klopp csapata ellen.

A „farkasok” az egész idény során pocsékul teljesítenek, húsz meccsen csak 17 pontot szereztek, a tabella 18. helyéről várták az összecsapást.

Borzalmasan kezdett a Liverpool, ugyanis Joël Matip öngóljával már az 5. percben vezetett a Wolves, amit hét perccel később Craig Dawson révén meg is dupláztak a hazaiak. A Szalah, Núnez, Gakpo hármas képtelen volt bevenni José Sá kapuját, a 72. percben pedig végleg eldőlt a három pont sorsa – egy gyors ellentámadás után Ruben Neves állította be a 3–0-s végeredményt.

A „vörösök” újabb nagy pofonba szaladtak bele a Premier League-ben, immár négy meccse nyeretlenek, a tabellán pedig továbbra is csak a 10. helyet foglalják el.

VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

MANCHESTER UNITED–CRYSTAL PALACE

Akár gálameccs is lehetett volna a Manchester United–Crystal Palace összecsapásból, Erik ten Hag együttese már a 7. percben előnybe került Bruno Fernandes tizenegyesgóljának köszönhetően. A „vörös ördögök” a mérkőzés nagy részében irányítottak, és a bombaformában futballozó Marcus Rashford bő egy óra játék után betalált Luke Shaw lapos beadásából – már kettővel ment az MU.

A kiütés azonban elmaradt, sőt egy balhé után Casemirót kiállította Andre Marriner, a londoniaknak ezt követően hat percre volt szükségük a szépítéshez – Jeffrey Schlupp pörgetett közelről David de Gea kapujába. Nyomtak a vendégek, de a manchesteri gárda jól védekezett, így otthon tartotta a három pontot.

A Manchester United hazai pályán szinte verhetetlen ebben az idényben – egy döntetlen és egy vereség mellett nyolcszor nyert az Old Traffordon –, s jelenleg három pontra van az egy meccsel kevesebbet játszó városi rivális Citytől.

ASTON VILLA–LEICESTER CITY

Egymásnak esett az Aston Villa és a Leicester City Birminghamben, tizenkét perc játék után 1–1 volt az állás – Ollie Watkins kipattanóból volt eredményes, míg James Maddison Boubacar Kamara hibáját használta ki. A hazaiak a 32. percben Harry Souttar öngóljával ismét vezettek, ám a „rókák” Kelechi Iheanacho és Tete találatával már a szünet előtt fordítottak.

A második félidő derekán a csereként pályára lépő Philippe Coutinho gólt szerzett, de les miatt érvénytelenítették a találatot. A meccs a 79. percben dőlt el, ekkor Dennis Praet egy újabb védelmi hiba után találta magát ziccerben, eltolta a labdát Emiliano Martínez kapus mellett, s az üres kapuba lőtt – 4–2-re nyert a Leicester City.

BRENTFORD–SOUTHAMPTON

A sereghajtó Southampton nem tudta megnehezíteni a Brentford dolgát, amely Ben Mee fejes góljával szerezte meg a vezetést a 40. percben. Az első gólnál asszisztot jegyző Bryan Mbeumo duplázta meg a hazaiak előnyét a 44. percben, majd a hajrában Mathias Jensen meglőtte a Brentford harmadik gólját is.

BRIGHTON–BOURNEMOUTH

Sokáig úgy nézett ki, hogy a Bournemouth egy pontot elhozhat Brightonból, azonban megtanulhattuk már, hogy Roberto De Zerbi csapata az utolsó pillanatig harcol a győzelemért. Így volt ez most is, a 87. percben Mitoma Kaoru fejelt a vendégek kapujába, Neto csak belekapni tudott.

A Brighton négy meccse veretlen, s amennyiben megnyeri az elmaradt mérkőzését, megelőzi az 5. helyen tanyázó Tottenhamet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

Aston Villa–Leicester City 2–4 (Watkins 9., Souttar 32. – öngól, ill. Maddison 12., Iheanacho 41., Tete 45+2., Praet 79.)
Brentford–Southampton 3–0 (Mee 41., Mbeumo 44., M. Jensen 80.)
Brighton–Bournemouth 1–0 (Mitoma 87.)
Manchester United–Crystal Palace 2–1 (B. Fernandes 7. – tizenegyesből, Rashford 62., ill. Schlupp 76.)
Kiállítva: Casemiro (70., MU)
Wolverhampton–Liverpool 3–0 (Matip 5. – öngól, Dawson 12., R. Neves 72.)