Angol Ligakupa: új formációt próbált ki Ten Hag, magabiztos MU-győzelem a vége

CS. M.CS. M.
2023.09.26. 23:01
Sima győzelmet aratott a Manchester United (Fotó: Getty Images)
A Manchester United 3–0-ra legyőzte a szintén élvonalbeli Crystal Palace-t a labdarúgó Angol Ligakupában, így bejutott a legjobb 16 közé. A Wolverhampton és a Luton kiesett, a Burnley simán továbbment.

Új, kissé meglepő formációban, 3–2–2–2–1-ben küldte pályára Erik ten Hag a csapatát, amelybe visszatért Harry Maguire, Raphaël Varane és Mason Mount, míg Szofian Amrabat a Burnley elleni bajnokin kapott két perc után most kezdőként is bemutatkozhatott.

Jól is ment a játék a tartalékos Crystal Palace ellen a manchesterieknek, Alejandro Garnacho már a 21. percben betalált, majd hat perccel később Casemiro is eredményes volt. A második félidőben aztán visszaállt négyvédős rendszerre Ten Hag, a MU pedig lelassított, de Anthony Martial gólja révén így is növelte az előnyét, s végül 3–0-ra nyert.

Hogy mi történt a többi meccsen? Az élvonalbeli gárdák közül a Wolverhampton és a Luton is kiesett, előbbit az Ipswich (II.), utóbbit az Exeter (III.) ejtette ki, viszont a Burnley magabiztosan (4–0) továbbment a Salforddal (IV.) szemben.

A Middlesbrough (II.) és a Port Vale (III.) legyűrte alacsonyabb osztályú ellenfelét, míg a Peterborough (III.) a negyedosztályú Mansfielddel szemben úgy esett ki, hogy utóbbi a 93. percben egyenlített büntetőből, aztán megnyerte a tizenegyespárbajt.

ANGOL LIGAKUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Bradford City (IV.)–Middlesbrough (II.) 0–2 (Latte 21., Rogers 54.)
Exeter (III.)–Luton 1–0 (D. Mitchell 83.)
Kiállítva: D. Mitchell (88.)
Ipswich (II.)–Wolverhampton 3–2 (Hutchinson 28., Ladapo 39., J. Taylor 58., ill. Hvang Hi Csan 4., Toti Gomes 15.)
Mansfield (IV.)–Peterborough (III.) 2–2 (Swan 5., Akins 90+3., ill. Clarke-Harris 30., 47.) – 11-esekkel 3–2
Port Vale (III.)–Sutton (IV.) 2–1 (J. Thomas 49., Ojo 83., ill. Coley 70.)
Salford (IV.)–Burnley 0–4 (Berge 12., Bruun Larsen 20., O'Shea 27., Odobert 81.)
Manchester United–Crystal Palace 3–0 (Garnacho 21., Casemiro 27., Martial 55.)