Premier League: Bowen triplázott, hatgólos derbit nyert meg a West Ham

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.02.26. 22:59
Jarrod Bowen remek napot fogott ki (Fotó: Getty Images)
Jarrod Bowen három góljára alapozva a West Ham United 4–2-re legyőzte vendégét, a Brentfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának hétfő esti londoni derbijén. David Moyes csapata először nyert bajnoki meccset 2024-ben.

Amióta a Brentford feljutott a Premier League-be 2021-ben, sorozatban ötször megverte a West Hamet – vajon folytatódik-e a remek széria? Gyakorlatilag mire megfogalmaztuk ezt a mondatot, már körvonalazódott is a válasz: nem.

Az első tíz percben ugyanis a West Ham két brentfordi labdavesztésből is gyors támadást épített, és Jarrod Bowen mindkettőt védhetetlen lövéssel fejezte be: az 5. percben Emerson visszapasszolt labdájából bombázott a rövid sarokba (1–0, VIDEÓ ITT!), majd a 7.-ben jobbról jött Vladimír Coufal átadása, és Bowen ballal ezúttal a hosszúba helyezett (2–0, VIDEÓ ITT!).

Aztán elég gyorsan jött a szépítés ahhoz, hogy mégse tekinthessük lefutottnak a meccset: a 13. percben is egy felelőtlen passz volt az előzmény, a brentfordi ellencsapás végén Neal Maupay estében, szép mozdulattal lőtt a léc alá közelről (2–1, VIDEÓ ITT!).

Azonban hiába kapta össze magát a Brentford, a második félidőben megint volt egy gólerős időszaka a hazai csapatnak: a 63. percben Mohammed Kudus beadásából Bowen befejelte a harmadik gólját (3–1, VIDEÓ ITT!), majd hat perccel később Emerson lőtt hatalmas felső sarkos gólt (4–1, VIDEÓ ITT!).

Gólból még maradt egy, a nem sokkal korábban becserélt Yoane Wissa nagy lövést küldött a bal alsóba (4–2, VIDEÓ ITT!), ám ez már nem változtatott a ponteloszláson: a West Ham – amelynek kapujában Alphonse Areola azért két nagy védést bemutatott a végjátékban – az idén először bajnoki mérkőzést nyert, megfizetett riválisának a bevezetőben említett zakókért, míg a szintén nehéz heteket élő Brentford a legutóbbi hat fordulóban már ötödször kapott ki.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
West Ham United–Brentford 4–2 (Bowen 5., 7., 63., Emerson 69., ill. Maupay 13., Wissa 82.)

Vasárnap játszották
Wolverhampton–Sheffield United 1–0 (Sarabia 30.)
Szombaton játszották
Arsenal–Newcastle United 4–1 (Botman 18. – öngól, Havertz 24., Saka 65., Kiwior 69., ill. Willock 84.)
Aston Villa–Nottingham Forest 4–2 (Watkins 4., Douglas Luiz 29., 39., Bailey 61., ill. Niakhaté 45+5., Gibbs-White 48.)
Brighton–Everton 1–1 (Dunk 90+5., ill. Branthwaite 74.)
Kiállítva: Gilmour (81., Brighton)
Crystal Palace–Burnley 3–0 (Ch. Richards 68.. J. Ayew 72., Mateta 77. – 11-esből)
Kiállítva: Brownhill (35., Burnley)
Manchester United–Fulham 1–2 (Maguire 89., ill. C. Bassey 65., Iwobi 90+7.)
Bournemouth–Manchester City 0–1 (Foden 24.)

FA-kupa: elsőként a Coventry jutott be a legjobb nyolc közé

A második ligás Coventry érvényesítette a papírformát, fölényes győzelmet aratott a hatodik vonalból érkező vendége, a Maidstone United ellen az FA-kupa nyolcaddöntőjének hétfő esti nyitányán. Ezen a meccsen is akadt egy triplázó: Ellis Simms már a 35. percre legyártotta mesterhármasát.

FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, hétfői mérkőzés
Coventry City (II.)–Maidstone United (VI.) 5–0 (Simms 9., 14., 35., Fábio Tavares 88., 90+1.)