NHL: visszavette a pályaelőnyét a Boston, hosszabbításban nyert a Kings – videók

B. A.B. A.
2023.04.22. 08:13
Nyert és visszavette pályaelőnyét a Boston Bruins (Fotó: Getty Images)
Az alapszakasz legjobb mérlegét produkáló Boston Bruins Floridában 4–2-re nyert és visszavette pályaelőnyét az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának magyar idő szerint szombat hajnali játéknapján. A New York Islanders a Carolina, míg a Minnesota a Dallas Stars ellen nyert magabiztosan. Nem volt ilyen sima a Nyugati főcsoportban a Los Angeles–Edmonton mérkőzés, ugyanis a Kings csak hosszabbítás után tudta legyőzni az Oilerst.

A Los Angeles Trevor Moore hosszabbításban szerzett góljával múlta felül az Edmontont.

Mats Zuccarello duplája is kellett a Minnesota sikeréhez a Dallas ellen.

A Boston Bruins Taylor Hall révén már a harmadik percben megszerezte a vezetést, majd Charlie Coyle a második harmadban megduplázta a Bruins előnyét.

Kyle Palmieri 44 másodperc alatt gólt és gólpasszt is szerzett, a New York magabiztosan legyőzte a Carolinát.

NHL, RÁJÁTSZÁS
NYOLCADDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK

KELETI FŐCSOPORT

New York Islanders–Carolina Hurricanes 5–1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Carolina Hurricanes javára
Florida Panthers–Boston Bruins 2–4
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása:2–1 a Boston Bruins javára
NYUGATI FŐCSOPORT
Minnesota Wild–Dallas Stars 5–1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Minnesota Wild javára
Los Angeles Kings–Edmonton Oilers 3–2 – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Los Angeles Kings javára