Férfi vízi ob I: jól hajrázott a Szolnok, legyőzte az FTC-t

2017.11.18. 19:06
Aaron Younger négy góljával a Népligetben is győzelemre vezette a Szolnokot (Fotó: Madar Dávid)
A férfi vízilabda ob I alapszakaszának 7. fordulójában a címvédő Szolnoki Dózsa remek hajrájának köszönhetően három góllal, 11–8-ra győzött legnagyobb riválisa, a FTC-PQS Waterpolo otthonában.

A Szolnok és a Ferencváros pontosan két héttel ezelőtt találkozott egymással legutóbb, igaz, akkor a Komjádi uszodában az európai Szuperkupa volt a tét, melyet végül ötméteresekkel a BL-győztes Szolnok szerzett meg.

A Népligetben rendezett bajnoki a várakozásoknak megfelelően ismét óriási csatát hozott, az első negyedben mindkét oldalon egy-egy gól esett A második felvonás elején Vámos Márton szabaddobásgóljára Aaron Younger válaszolt szinte azonnal, majd a nagyszünetig újabb két szolnoki találatot láthattak a nézők, így a Fradi kétgólos hátrányban mehetett a pihenőre (2–4).

A fordulás után az FTC továbbra is tapadt a Szolnokra, a harmadik negyed utolsó percében pedig az egyenlítés is összejött, Andrija Prlainovics utolsó másodpercekben szerzett akciógólja után azonban az utolsó nyolc percre is előnnyel mehetett a címvédő. A záró periódusban kétszer is egalizált a hazai együttes, ám 7–7 után sorozatban háromszor is bevette az addig két ötméterest is hárító Gárdonyi András kapuját a Szolnok, s ez megpecsételte a hazaiak sorsát. A végén még mindkét csapat betalált egyszer, így a Szolnok 11–8-ra győzött.

A hazaiaknál a háromig jutó Vámos Márton, a vendégeknél pedig a négygólos Aaron Younger volt a legeredményesebb.

A nap másik rangadóján a B-csoportban a ZF-Eger az A-Híd OSC-Újbuda otthonában őrizte meg a hibátlan mutatóját, mivel egy góllal, 9–8-ra nyert.

VÍZILABDA
E.ON férfi ob I
Alapszakasz, 7. forduló

A-CSOPORT

FTC-PQS–SZOLNOKI DÓZSA 8–11 (1–1, 1–3, 3–2, 3–5)
Népliget, 300
néző. V: Molnár P., Székely
FTC:
GÁRDONYI – Mitrovics 1, Varga Dénes, Varga Dániel, Nikics, Sedlmayer, VÁMOS 3. Csere: Madaras 1, Manhercz K., Szirányi, Jaksics 1, Jansik Sz. 2. Edző: Varga Zsolt
SZOLNOK:
NAGY V. – Bátori 1, PRLAINOVICS 3, Mezei, Jansik D., Milos Csuk, Zalánki. Csere: Gocics 1, Hangay Z., Alekszics 1, YOUNGER 4, Kis G. 1, Fülöp. Edző: Cseh Sándor
Varga Zsolt
– Idegesen kezdtük a mérkőzést, pedig megvoltak a helyzeteink, amelyeket azonban nem használtunk ki. A Szolnok átvette az irányítást, így rohannunk kellett az eredmény után. Óriási szívvel kétszer is ki tudtunk egyenlíteni, de a végére mentálisan elfáradtunk.
Cseh Sándor: – Az előző két napban rengeteget dolgoztunk a taktikán, ebből sokat vissza is kaptam a csapattól. Voltak azért olyan hiányosságok, amelyek miatt okolhattuk volna magunkat, ha nem nyerünk, és akadt egy-két játékos, aki még nem azon a szinten játszott, ahogyan azt elvárom tőle.

VASAS PLAKET–MKB EUROLEASING BVSC ZUGLÓ 6–6 (1–1, 1–3, 2–1, 2–1)
Komjádi uszoda, 200
néző. V: Mucskai, Kovács Cs. T.
VASAS: JÓNÁS – Simon H., Babay, Bencz, Takács B., Burián, Bóbis 1. Csere: Steinmetz Á., MARNITZ G. 3, Miklós L. 1, Sélley-Rauscher 1, Makszim, Hőna. Edző: Földi László
BVSC: GYÖRKE – Sugár P., Pásztor M., CZIGÁNY K. 2, Kovács P. 1, Létay, Török B. 1. Csere: Várnai 1, Mészáros Cs., Ambrus F., Csapó M. 1, Szabó Bendegúz, Szabó Bence. Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 12/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Takács B. (21. p.), Makszim (23. p.)
Földi László:
– Ilyen mérkőzést elég nehéz értékelni, örülünk a döntetlennek. Sokat kell még ennek a csapatnak tanulnia, de a srácok küzdöttek, hajtottak. A védekezésünk rendben volt, ezt a hat kapott gól is alátámasztja.
Szűcs Levente:
– Egész héten azt éreztem, hogy fejben szét vagyunk esve. Bíztam benne, hogy a mérkőzésre tudjuk rendezni a gondolatainkat. Felemás érzéseim vannak, volt, ami rendben volt, és volt, ami nem, ezt az eredmény is tükrözi.

DEBRECENI VSE–KAPOSVÁRI VK 7–9 (2–3, 2–2, 1–2, 2–2)
Debrecen, 150
néző. V: Csanádi, Marjay
DEBRECEN:
LÉVAI M. – Durik, Macsi, Vidovics 2, Süveges, Kállay, Szőke 1. Csere: Fejős, Obradovics, Somlai 1, Boros 2, Smitula 1. Edző: Komlósi Péter
KAPOSVÁR:
KRÉMER – Dobos 1, Juhász-Szelei, Tóth K., VINDISCH 4, Giga, Kovács O. 3. Csere: Varga Zs. 1, Sántavy, Lukács Á., Pataki. Edző: Berta József
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 10/6
Kiállítva (végleg cserével): Durik (3. p.), Smitula és Pataki (mindkettő a 24. p.), Boros és Sántavy (mindkettő a 30. p.)
Komlósi Péter: – Vízválasztó mérkőzés volt, hiszen az idény előtt a legjobb nyolc közé jutást tűztük ki célul, amihez most győznünk kellett volna. A vereség ellenére nem lehetek elégedetlen a játékosaim teljesítményével, akiket sem kezdő centerünk korai kiállítása, sem az azután következő négyperces emberhátrány nem tört meg. A kiállítások miatt a végére elfogytunk, néhány játékosomat kénytelen voltam számára idegen poszton bevetni. A csapat nagyot küzdött, de ezt sajnos nem díjazták pontokkal.
Berta József: – Nagyon boldog vagyok, hiszen végre beérni látszik a munkánk, sikerült megszereznünk az első győzelmünket, ráadásul erős ellenfél otthonában.

UVSE–AVUS SZOMBATHELY 9–11 (2–2, 2–5, 3–1, 2–3)
Hajós Alfréd uszoda, 70
néző. V: Fodor R., Kun Gy.
UVSE: Laboncz – Vogel Simon, Baksa B. 2, Tóth Z. 2, Major, Keresztúri, Korényi 4. Csere: Knézy, Szentesi, Sziládi, Korbács, Dala D. 1, Rábavölgyi. Edző: Németh Zsolt
SZOMBATHELY: Horváth A. – Baszara 4, Takács K., Ekler 1, Baj, Ukumanov 1, Kiss Cs. 2. Csere: Polovic 1, Garancsy 2, Cvetics, Kutasi, Galambos. Edző: Matajsz Márk
Gól – emberelőny: 3/1, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kiállítás, cserével végleg: Szentesi (21. p.)
Németh Zsolt: – Mélyen a tudásunk alatt teljesítettünk. Ha teljesen mást csinálunk, mint amit kérek, nehéz előrelépni.
Matajsz Márk: – Nagyon hajtós meccs volt, erre készültünk két hete. Büszke vagyok a fiúkra, igazi csapatmunka eredménye volt a győzelem.

B-CSOPORT

A-HÍD OSC-ÚJBUDA–ZF-EGER 8–9 (3–3, 3–2, 0–2, 2–2)
Nyéki uszoda, 800
néző. V: Petik A., Berki A.
OSC: BISZTRITSÁNYI – DRASKO BRGULJAN 3, Hegedüs G. 1, Seman, Erdélyi 1, Tóth M., Randjelovics. Csere: Gór-Nagy, SALAMON F. 2, Kovács Gábor 1, Juhász Zs., Bundschuh, Ubovics. Edző: Petik Attila
EGER: MITROVICS – VLAHOPULOSZ 3, Lőrincz 1, Csucskovics, HÁRAI 1, Rasovics 1, HOSNYÁNSZKY 1. Csere: Angyal D., Avramovics, Decker Á., Kovács Gergő 1, Bedő 1. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 11/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Raszovics (24. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Bedő (21. p.), Ubovics (30. p.)
Petik Attila: –
Nagyon jó tempójú, kemény mérkőzés volt az elejétől a végégig. Két felkészült csapat játszott egymással, sajnos a harmadik negyed végén és a negyedik elején elkövettünk néhány olyan hibát, amilyet ilyen rangadón nem szabad.
Dabrowski Norbert: – Két nagyon jó csapat találkozott egymással. Az elején nem találtuk a ritmust, lassabban játszottunk, elsősorban gondolkodásban voltunk lassúak. Úgy vélem, ezúttal inkább a küzdelem és a lélektan dominált, mint a taktika.

TATABÁNYAI VÍZMŰ–METALCOM-SZENTES 9–10 (0–1, 2–4, 3–3, 4–2)
Tatabánya, 200
néző. V: Marosvári, Marnitz
TATABÁNYA: Jászberényi – FAZEKAS T. 1, Márkus, Szabó Botond 3, KATONÁS 1, Francsics 2, SZENTESI. Csere: Kuncz 1, Kalanovics, Kistamás, Kolarik 1, Mészáros E. Edző: Zantleitner Tamás
SZENTES: MEIXNER – Pellei F., Nagy M. 2, SOMOGYI B. 3, Kókai, VISNYAKOV 2, VÖRÖS V. Csere: Kiss K., Takács J., Werner 1, Palotás 1, Pellei K., Tóth Gy. 1. Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Kipontozódás: Kókai (26. p.), Kuncz (29. p.)
Zantleitner Tamás: – Elrontottuk az elejét. Belealudtunk a kezdésbe, aztán nem tudtuk átvenni a vezetést, utolérni ellenfelünket. Abba pedig belefáradtunk, hogy mindig felzárkózzunk. Aki így kezd, annak nagyon nehéz a végén győznie.
Pellei Csaba: – Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg. Egyszer sem tudtuk növelni háromgólos előnyünket, a Tatabánya óriásit küzdött, és az utolsó pillanatig nyílttá tette a meccset, de úgy gondolom, így is megérdemelten győztünk.

PANNERGY-MVLC–CONTITECH SZEGED 18–2 (7–0, 2–1, 4–1, 5–0)
Miskolc, 300
néző. V: Vógel G., Bene P.
MISKOLC:
KÓSIK – Nagy Á. 1, BERTA 3, Bowen 1, Milicsics 2, MISICS 4, Vadovics 2. Csere: Dőry, Hornyák 1, Jakab 1, HALEK 3, Lukács D., Sánta. Edző: Sike József
SZEGED:
Molnár D. – Mickics 1, Szilvasán P., Baróthy, Zsigri 1, Sikter, Korbán. Csere: Laposa (kapus), Berki, Szilvasán B., Irmes, Rácz-Fodor, Fodor R., Farkas K. Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 7/0
Kipontozódott: Irmes (26. p.)
Sike József: – Fantasztikus tett Varga Péter kollégám részéről, hogy ilyen nagy múltú klubot igyekszik a felszínen tartani. 1977 és 1983 között én is játszottam a Tisza partján, ezért rendkívül rossz érzés volt ilyen állapotban látni az együttest. Természetesen a csapatok más célokért küzdenek, és a súlycsoport is eltérő. Azt kívánom nekik, hogy sikerüljön két játékost igazolni, ilyen nagy múltú csapat ugyanis nem eshet ki az élvonalból.
Varga Péter: – Tudtuk, hogy esélytelenül szállunk medencébe a bombaerős Miskolc ellen, nem is arra készültünk, hogy váratlan dolgok történnek. Sajnos, az első negyedben még az öltözőben voltunk, utána azt hoztuk, amit tudunk. Gondolkodásban mindenképpen gyorsulni kell, azt pedig szeretném megköszönni a miskolciaknak, hogy mindvégig komolyan vették ezt a találkozót.