18 év után újra bajnok a Ferencváros vízilabdacsapata!

ROSKA EMESE BOGLÁRKA, LAKNER GÁBOR, RUSZNÁK GYÖRGY (Tudósítás)ROSKA EMESE BOGLÁRKA, LAKNER GÁBOR, RUSZNÁK GYÖRGY (Tudósítás)
2018.05.26. 16:48
Új bajnokot avattak férfi vízilabdában, mert az ob I döntőjének 5. mérkőzésén a Ferencváros óriási küzdelemben egy góllal legyőzte a címvédő Szolnokot, és ezzel 18 év után ülhetett fel a trónra.
A Ferencváros megnyerte az ötödik meccset, és bajnok lett (Fotó: Tumbász Hédi)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
FTC-PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa 8–7 (3–4, 3–2, 1–0, 1–1)
Budapest,
Komjádi uszoda, 1600 néző. Vezette: Székely, Csanádi
FTC: VOGEL SOMA – Varga Dénes, SZ. MITROVICS 1, VARGA DÁNIEL 3, Szirányi, Jaksics 1, Vámos 1
Csere:
Nikics, Jansik Sz., MADARAS 2, Sedlmayer, Pohl, Manhercz. Edző: Varga Zsolt
SZOLNOK: NAGY V. – PRLAINOVICS 2, Younger 1, Jansik D., Mezei, Gocics, Zalánki 1. Csere: Kis G., Alekszics 1, Bátori 1, Fülöp B., Milos Csuk 1. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 11/5
Gól – kettős emberelőnyből: 1/–, ill. 1/–
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Varga Dániel (29. p.), Jansik Szilárd (31. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 az FTC javára

„Milyen jól lehet látni innen! Bezzeg a kispadról…” – jegyezte meg tréfásan Kósz Zoltán, a Szolnoki Dózsa másodedzője, akit a férfi vízilabdadöntő negyedik mérkőzésén piros lappal kiállítottak, így az utolsó felvonást csak a lelátóról nézhette a Komjádiban.

A fináléban eddig nem látott forgatókönyvű „mozifilm” volt „műsoron”, hiszen a döntő korábbi összecsapásain rendre jelentősebb előnyre tett szert az egyik csapat, most viszont szó szerint és átvitt értelemben is csimpaszkodtak egymás nyakába a felek. Nem is tehettek másként, mert most nem kínálta magát javítási lehetőségként a következő mérkőzés, az ötödik meccsen dűlőre kellett vinni a gigászi csatát, amelyben az FTC-PQS már 2–0-ra is vezetett.

A legelső találkozóhoz képest az időjárás olyannyira nem befolyásolta a játékot – emlékezetes, a meccs második felében alig láttak a vakító napfénytől a szolnokiak –, hogy végre kinyithatták a Komjádi tetejét. Igaz, a megszokott uszodai fülledtséggel valamelyest a katlanhangulat is tovatűnt.

A Ferencváros hozta magával a negyedik meccs végének lendületes játékát, az első három emberelőnyét precíz figurákkal értékesítette, bár közben a Szolnok sem tétlenkedett. Remek védekezéssel hatástalanította az ellenfél legveszélyesebbjeit, Varga Dénest és Vámost Márton, majd az első negyed vége előtt hat másodperccel Milan Alekszics először juttatta előnyhöz a Szolnokot (4–3).

A folytatás szempontjából fontosabb volt, hogy három perc alatt kisebb gyomrost vitt be a Dózsa a hazaiaknak. Varga Dénes büntetőt hibázott – ha úgy tetszik, Nagy Viktor védte az egyébként nem túl jó lövést –, majd Cseh Sándor rögvest időt kért, s Aaron Younger emberelőnyből gólt szerzett.

A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
1. FTC-PQS (Gál Dávid, Gárdonyi András, Goschi Ádám Áron, Nikola Jaksics, Jansik Szilárd, Madaras Norbert, Manhercz Krisztián, Sztefan Mitrovics, Német Toni Josef, Szlobodan Nikics, Pohl Zoltán, Sedlmayer Tamás, Szirányi Balázs, Vámos Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vogel Soma)
2. Szolnoki Dózsa, 3. ZF-Eger, 4. A-Híd-OSC-Újbuda, 5. MKB Euroleasing-BVSC-Zugló, 5. PannErgy-Miskolci VLC, 7. RacioNet-Honvéd, 8. Debreceni VSE, 9. Kaposvári VK, 10. Pécsi VSK-Mecsek Füszért, 11. Metalcom-Szentes, 12. VasasPlaket, 13. AVUS Szombathely, 14. Tatabányai Vízmű SE, 15. UVSE, 16. Contitech-Szeged

„Na, ez baj” – sóhajtott már a negyed vége felé Kósz, amikor Zalánki Gergőt másodszorra is kiállították. A nagyobb problémát viszont az jelentette, hogy bő egy perccel az Alekszics ellen megítélt büntetőnél Vámos már nem hibázott, majd a finálé négy meccsén egyetlen gólt sem szerző Varga Dániel már másodszor köszönt be Nagy Viktornak.

Az idősebb Varga úgy pólózott, mintha nem lenne holnap, a félidei szünet után bődületes felső sarkos góljával ismét átvette a vezetést a Ferencváros. Ezt követően mintha a Szolnok torpant volna meg, de ha támadásban nem is tudott erőt mutatni, a védekezésre továbbra sem lehetett panasz. És végtére is, ezt emelte ki a negyedik mérkőzést követően Cseh Sándor: ha elöl nem megy, akkor hátul kell koncentrálni minden idegszállal.

A láthatóan iszonyúan fáradt Szolnokot kapusa tartotta mérkőzésben, hiszen ha a blokkokon túljutottak a bombák, Nagy Viktor útjukat állta.

Két perccel a vége előtt azonban már ő is tehetetlen volt: Madaras középről, közelről, talán nem is úgy, ahogy szerette volna, betalált. Az a Madaras, aki az előző idényben azt mondta, ez lesz az utolsó szezon. Bár Andrija Prlainovics gyorsan szépített – a Szolnok 18 perc után talált be –, ez nem volt elég az üdvösséghez.

A tizennyolc évnyi böjt, azaz 2000 után ismét bajnoki címet ünnepel a Ferencváros.

NEGYEDIK NEGYED

32. perc: VÉGE! 18 ÉV UTÁN ÚJRA BAJNOK A FERENCVÁROS FÉRFI VÍZILABDÁBAN! 8–7
32. perc: Mitrovics
labdát szerzett, 16 másodperc van hátra.
32. perc:
Csakhogy két méteren belülre vitték a labdát, így még egy támadása maradt a Szolnoknak.
31. perc:
Emberelőnybe került a Ferencváros, ha belövi, alighanem bajnok…
31. perc: Nincs vége! Prlainovics
nagyon gyorsan betalált a jobb alsóba. 8–7
31. perc:
Másfél perc van hátra, nagyon nehéz helyzetben a Szolnok, de emberelőnybe került.
31. perc:
Labdát vesztett a Szolnok, aztán Madaras akarva vagy akaratlanul, de gyönyörűen átpörgette Nagy Viktort. 8–6
30. perc:
Megjáratták a labdát, majd Madaras éppen Nagy Viktort találta telibe.
30. perc: Ferencvárosi emberelőny, és időkérés.
29. perc: Younger
fordult be, de kiállítást szerzett. Csakhogy hiába, mert Vámos lehalászott egy átadást. Varga Dániel kipontozódott.
29. perc: Szolnoki labdaszerzés és időkérés.
28. perc: Varga Dániel
nagy lövését védte rendkívüli bravúrral Nagy, de maradt a labda a Fradinál.
28. perc: Manhercz
ejtése könnyen lett Nagy Viktor zsákmánya. Zalánki lövése a kapufán csattant, pedig nem sok hiányzott a gólhoz.
27. perc: Younger
került helyzetbe, de Vogel biztosan védett.
26. perc:
Nagyon pontatlan a Szolnok, Varga Dénes a bal kapufánál lőhetett, de Nagy Viktor már átért a rövid sarokra.
26. perc: Szirányi
ezúttal hiába fordult be jól, letelt a támadóidő.
25. perc:
Emberelőnybe került a Szolnok, de pillanatok alatt elvesztették a labdát.
25. perc: Szirányi
tűnt el a víz alatt, de a bírók ezúttal jó védekezést láttak.
25. perc: A Ferencváros hozta el a labdát.

HARMADIK NEGYED

24. perc: Manhercz kapott nagy labdát, de Nagy Viktor remekül védett.
23. perc:
Lejárt a zöld-fehérek támadóideje, ráadásul Vámost kiküldték, de Younger rossz lövése Vogel kezében halt el.
23. perc:
Nem túl jó FTC-támadás után emberelőnybe került a Szolnok, de egy rossz bejátszás után megszerezte a labdát a Fradi.
22. perc:
Szép védekezés után Kiss nem tudott befordulni.
22. perc: Mitrovics
lövését Nagy a kapufára tolta, de maradt a labda a Fradinál, majd Gocics nagy blokkja után felszabadult a vendégek kapuja.
22. perc: Ferencvárosi emberelőny és időkérés.
21. perc: Csuk
látott egy kis rést a bal alsónál, de az ejtés mellé ment. Fárad a Szolnok?
21. perc: Szirányi
került helyzetbe, de a lövését védte Nagy.
20. perc:
Páros kiállítás után jöhetett a Ferencváros, ráadásul emberelőnyben.
20. perc:
Labdajáratás után Jaksics jó lövésébe Alekszics kapott bele.
20. perc:
Emberelőnybe került a Ferencváros, Gocicsot küldték ki.
19. perc:
Tanácstalanul támadtak a szolnokiak, blokk után jöhetett a Fradi.
19. perc: Forrt a víz a szolnoki kapu előtt, de valahogy labdát szereztek, és Cseh Sándor gyorsan időt kért.
19. perc: Bátori
egészen messziről kényszerült lőni, de Vogel védte.
18. perc:
Kontrát fújtak Prlainovicsnál, támadhatott a Fradi, aztán addig-addig, amíg kontra lett a zöld-fehéreknél is.
17. perc: Varga Dániel
óriási formában játszik, a harmadik gólját kintről szerezte, de egészen elképesztő csuklómozdulattal. 7–6
17. perc:
Ismét a szolnokiak hozták el a labdát, de Zalánki lövését Vogel védte.

MÁSODIK NEGYED

16. perc: Vége a negyednek, egyenlő az állás, jöhet a nagyszünet. 6–6
16. perc:
Négy másodperccel a vége előtt emberelőnyt kapott a Szolnok, Csuk távoli lövését viszont védte Vogel.
16. perc: Varga Dénes
labdát szerzett, és a hazai közönség fergeteges biztatása után hatalmas játékot láthattunk, amelynek a végén Varga Dániel egyenlített Jaksics csodás passza után. 6–6
16. perc: Szirányi
nagyon él, Alekszics csak ötöst érően tudta megállítani. Az ötöst Vámos lőtte a bal alsóba. 5–6
15. perc: Bátori
kinti lövését Vogel könnyen védte.
15. perc: Varga Dániel
lövése lejött a blokkról, majd Vámos lövése a kapufán csattant.
14. perc: Szirányi
forgatta be Zalánkit, aki csak szabálytalanul tudta szerelni, zöld-fehér emberelőny.
14. perc: Alekszics
nem túl jó lövése után jöhetett a Fradi.
13. perc:
Egyelőre nem találkozott még a labdával Vogel Soma, ráadásul egy rossz bejátszás után labdát csent Csuk.
13. perc: Kiss
megint kiállítást harcolt ki, Jansik Szilárd is másodszor ment ki. Bátori nagyon egyedül maradt a bal szélen, be is lőtte, ahogy kell. 4–6
12. perc:
Maradt a labda a Fradinál, sőt emberelőnybe került, Madaras pedig kintről a kapuba lőtt. 4–5
12. perc:
Elrontott szolnoki támadás után létszámfölény alakult ki, de Madaras lövését védte Nagy.
11. perc:
Két centerrel támad a Ferencváros, de hiába, mert simán eltüntették a védők középen Nikicset.
11. perc: Ferencvárosi időkérés, mert az utóbbi időben nagyon jön a Szolnok.
11. perc:
Nem sokat teketóriáztak, Younger a jobb alsóba lőtt. 3–5
11. perc:
A Szolnok is kiharcolt egy kiállítást, Cseh Sándor nyomban időt kért.
10. perc:
Elherdálta a támadás lehetőségét a Szolnok, majd Szirányi remek teljesítménnyel ötméterest harcolt ki. Az ötméterest Varga Dénes kihagyta, mert Nagy Viktor védett!
9. perc: Jansik Dávid
gyűjtögeti a kiállításokat, most is őt küldték ki. A negyedik emberelőnyt is végletekig kijátszották, Jansik Szilárd lövését azonban védte Nagy.
9. perc: Elkezdődött a második negyed, ezúttal az FTC hozta el a labdát.

ELSŐ NEGYED

8. perc: Vége az első negyednek, vezet a Szolnok. 3–4
8. perc:
Kiállítást is kaptak a vendégek, majd Alekszics jobbról nagyon kilőtte a jobb alsót. 3–4
8. perc:
Hiába a szép szavak, gyorsan kontrát fújtak a bírók, így egy támadása még maradt a Fradinak. Varga Dénes azonban gyorsan eldobta, a kapufa után fordult a Szolnok.
8. perc: Szolnoki időkérés.
8. perc: Prlainovics
jó védekezése után labdát szerzett a Szolnok.
7. perc:
Kiállítás a Ferencvárosban is, Varga Dániel ment ki. De hiába telt le az előny, Csuk kintről mégis a hálóba lőtt. 3–3
7. perc:
Türelmesen járatta a labdát a Ferencváros, aztán Mitrovics a bal oldalról nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába. 3–2
7. perc: Ferencvárosi időkérés.
6. perc:
Újabb kontra a szolnokiaknál, ráadásul Zalánkit kiállították.
6. perc: Varga Dénes próbálkozott egy távoli ejtéssel, de kicsivel elméretezte, mellé ment a labda.
6. perc: Csuk
szerzett labdát kiválóan, aztán kontrát fújtak a szolnoki oldalon, Fülöp Bence volt a bűnös.
5. perc:
Kiállítás a Fradiban is, Jansikot küldték ki. Sőt, még egy kiállítás, Vogel védett. A kipattanó Zalánkihoz került, aki remekül zúdította be a labdát a bal alsóba. 2–2
5. perc: Younger
kiállítása után újabb hosszú labdajáratás után Varga Dániel kintről suhintott a jobb alsóba. 2–1
4. perc: Kiss Gábor
ezúttal nem tudott ötöst kiharcolni, mert Varga Dániel elhozta a labdát.
3. perc:
Egy rossz ejtés szolnoki oldalon, aztán a fradista Nikics is labdát vesztett.
2. perc: Varga Dániel
lövését védte Nagy, a kipattanót a Szolnok szedte össze.
2. perc: Kiss Gábor
fordult be centerben, és kiharcolt egy ötméterest. Az ötméterest Prlainovics a jobb alsóba lőtte. 1–1
1. perc: Jansikot
kiküldték, hosszas passzolgatás után Varga Dénes átadásából a kiemelkedő Jaksics remekül húzott a bal fölsőbe. 1–0
1. perc: Mitrovics
azonnal ellopta a labdát Gocicstól, jöhetett a Fradi.
1. perc: A ráúszás után a Szolnok hozta el a labdát. Fehér sapkában a Ferencváros, kékben a Szolnok játszik.

ELŐZMÉNYEK

A negyedik mérkőzés jóval kiegyenlítettebb volt, de a kulcspillanatokban a Szolnok volt határozottabb, a feszült mérkőzésen egy góllal nyerni tudott, és kiharcolt az ötödik meccs lehetőségét.

A harmadik mérkőzésen feltámadt a Szolnok, Nagy Viktor szenzációsan védett, Aaron Younger és Zalánki Gergő is négy gólt dobott, életben tartva csapata reményeit.

A második mérkőzésen már nem volt hátráltató körülmény a címvédő számára, ám az FTC idegenben is magabiztos győzelmet aratott.

Az első találkozón hazai pályán úgy győzött az FTC, hogy az első félidőben még a Szolnok volt némi fölényben, a meccs második felében a nap is zavarta kicsit Nagy Viktorékat, és simán nyertek a zöld-fehérek.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc ötödik felvonása következik, az első két összecsapást a Ferencváros nyerte meg, a harmadikat és a negyediket a Szolnok. Ma mindenképpen eldől az első hely sorsa, amelyik csapat győz, azé a bajnoki cím.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FTC–SZOLNOK FÉRFI VÍZILABDA OB I-ES DÖNTŐ 5. MÉRKŐZÉSÉNEK ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN! HAMAROSAN KEZDÜNK!