Varga Dénes extrája döntött – előnyben a Fradi a Szolnokkal szemben

L. G., R. E. B., K. B.L. G., R. E. B., K. B.
2018.05.13. 17:29
Varga Dénes (balra) szerezte a hazai gólok harmadát (Fotó: Földi Imre)
A Ferencváros szerezte meg az előnyt a férfi vízilabda ob I döntőjének első felvonásában. Bár az első félidőben a Szolnok jobb volt, a második negyed végére egyenlített a Fradi, majd a harmadikban jelentős előnyt szerzett, amit meg is tudott tartani, s 12–9-re nyert. A találkozó legjobbja a négygólos Varga Dénes volt.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-PQS–SZOLNOKI DÓZSA 12–9 (2–3, 3–2, 4–2, 3–2)
Komjádi uszoda, 1600
néző. V: Marosvári, Csanádi
FTC: Vogel Soma – Jansik Sz. 1, S. MITROVICS 3, VARGA DÉNES 4, Szirányi, Varga Dániel, Vámos 1. Csere: Sedlmayer, Madaras 1, Pohl, NIKICS 2, Jaksics, Német T. Edző: Varga Zsolt
SZOLNOK: Nagy V. – Jansik D., Younger 2, PRLAINOVICS 3, MEZEI 1, Gocics, Zalánki 1. Csere: Bátori 1, M. Alekszics, Milos Csuk 1, Kis G., Fülöp B. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 9/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Pohl (25. p.), Kis G. (26. p), Jansik Sz. (29. p.)
Az egyik fér harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az FTC javára
Varga Zsolt:
– A védekezésben látom a siker kulcsát. Biztosra vettem, hogy mivel mérkőzésekből jönnek a szolnokiak, az első két negyedben jól játszanak majd. Az volt a cél, hogy mellettük maradjunk, és ne alakuljon ki olyan különbség, amelyet nem tudunk ledolgozni. A harmadik negyedben stabillá vált a védekezésünk, abból jöttek a gólokat és a sikert eredményező jó megoldások.
Cseh Sándor: – Elismerésem az FTC-nek, a négy negyedet nézve csapatként jobban játszott, mint mi. A harmadik negyedben – személy szerint nekem mindegy is, hogy miért – elkezdtünk mást csinálni, mint addig, és ez az ellenfél malmára hajtotta a vizet. Idegenben ilyen csapat ellen ezt nem lehet. Nem mondom, hogy a következő meccsen, mert jöhet akárhány mérkőzés, ilyen játékkal nem lesz esélyünk. Az FTC jóval fegyelmezettebb volt, akkor is tudta, mit akar csinálni, amikor vezettünk, mi meg elkezdtünk egyénieskedni, amikor ők vezettek.

A DÖNTŐ TOVÁBBI PROGRAMJA
2. mérkőzés, május 16.:Szolnok–FTC, 19.00
3. mérkőzés, május 19.:FTC–Szolnok, 15.00
4. mérkőzés (ha szükséges), május 23.:Szolnok–FTC, 18.15
5. mérkőzés (ha szükséges), május 26.:FTC–Szolnok, 17.00

Hetente lenne szüksége olyan hangulatos meccsekre a magyar vízilabdának, mint amilyet a férfibajnoki döntő első mérkőzése hozott. A fináléba 18 év után bejutó Ferencváros szervezett szurkolótábora valódi katlanhangulatot teremtett az elmúlt hónapokban a tétmérkőzésekre az FTC-PQS otthonává avanzsáló Császár-Komjádi Uszodába. Míg a közönség a parton, Madaras Norbert csapatkapitány a vízben tüzelte a társakat, teljesen átszellemülten magyarázott a mérkőzés előtti utolsó összekapaszkodáskor. A körből hiányzott egyébként Manhercz Krisztián, akit némi meglepetésre nem nevezett a meccskeretbe Varga Zsolt edző.

Hiába a paprikás hangulat, jobban kezdett az Eger elleni elődöntő és a Bajnokok Ligája miatt brutális meccssorozatból fáradtan, de sikerélményekkel érkező címvédő Szolnoki Dózsa: Zsivko Gocics passzából Mezei Tamás lőtt pompás gólt centerből, majd Bátori Bence köszönt be távolról. A legutóbbi idényben még szolnoki Varga Dénes kettős emberelőnyből szépített, aztán ismét betalált, igaz, a kettő között a másik oldalon Andrija Prlainovics sem tétlenkedett. Varga góljai is jelezték, a feszes, agresszív szolnoki védekezés mellett egyéni villanásokból lehetett eredményesnek lenni.

Az FTC játékán kezdetben megmutatkozott, hogy majd' három hete nem játszott éles meccset. De az is, hogy klasszisok alkotják a csapatot: a második negyedben Sztefan Mitrovics álompasszából Szlobodan Nikics szerzett gyönyörű gólt, majd Madaras egyenlített Vámos Márton asszisztjából (5–5).

Az európai Szuperkupa-meccsen és a Magyar Kupa-elődöntőben két, egyaránt ötméterespárbajjal és Szolnok-sikerrel végződő csatának lehettünk szemtanúi, ezúttal viszont a harmadik negyed első három percében eldőlt, ez az összecsapás más forgatókönyv szerint íródik. Felpörgött az FTC, Varga Dénes gólt szerzett, aztán Jansik Szilárddal gólt lövetett, majd Nikics is betalált, és máris 8–5-öt mutatott az eredményjelző. Ráadásul még Mitrovics is eredményes volt, közben a szolnokiak pedig a naptól alig láttak valamit.

Zárkózott a Szolnok, ám nem maradt ideje, ereje a fordításra. Avagy, a döntő első meccse alapján a válasz a kérdésre: az FTC jól jött ki abból, hogy míg ellenfele két fronton izzadt vért, addig a Fradi nyugodtan készülhetett az év párharcára, így előnyből várja a finálé folytatását.

4. negyed

32. perc: véget ért a találkozó, 12–9-re nyerte az első mérkőzést a Ferencváros! Folytatás szerdán, Szolnokon.
32. perc:
Madaras került ziccerbe, de Nagy Viktor nagyot védett, majd a szolnokiak kapusa a következő támadás végén is megszerezte a labdát.
31. perc: Younger lövését védte Vogel.
31. perc: Younger
szépített emberelőnyből. 12–9
30. perc: Varga Dénes teljesen szabadon lőhetett, ezzel megszerezte negyedik találatát! 12–8
30. perc: elvesztette a labdát a Szolnok, ezzel valószínűleg eldőlt a meccs.
30. perc:
illetve mégsem, merthogy Vámos Márton megszerzi első gólját a meccsen. 11–8
30. perc: Nikics blokkolt, maradt a kétgólos Fradi-előny.
29. perc: Gocics blokkja után Madaras elé került a labda, de nem tudott a kapuba lőni.
29. perc: Jansik Szilárd
is kipontozódott.
29. perc:
kontrát kapott a Szolnok, majd emberelőnyt is, Prlainovics élt a lehetőséggel, ő is háromgólos már. 10–8
28. perc: Kis Gábor hiányában Prlainovics került centerpozícióba, kibrusztolta a labdát, de nem maradt erő a lövésében, Vogel könnyedén védett.
27. perc:
a Szolnok kért időt.
27. perc: MITROVICS!
Nagyon szépen játszotta végig az emberelőnyt a Fradi, Mitrovics is három gólnál jár már! 10–7
27. perc:
Mezei Tamás kiállítása után Varga Zsolt kért időt.
26. perc: Vámos lövése kerüli el a kaput, ahogy Younger a másik oldalon, ő is meglepően halovány ma.
26. perc: Kis Gábor is kipontozódott!
26. perc: VOGEL SOMA! Két óriási bravúr a fiatal kapustól.
25. perc: Pohl Zoltán harmadik faultja, őt ma már nem látjuk a medencében.
25. perc: harmadszor is a Fradi vitte el a labdát.

Az első félidő inkább a Szolnoké volt, de a Fradi parádésan kezdte a másodikat. A harmadik negyed végén még visszajött a meccsbe a Szolnok, így megmaradt az esélye, de tud-e élni vele?

3. negyed

24. perc: véget ért a harmadik negyed!
24. perc: NAGY VIKTOR!
Meccsben tartja csapatát a válogatott első számú kapusa, majd „megőrül”, hogy hol vannak a blokkoló kezek előle?
24. perc: Tud! Younger először villan a meccsen (mire várt eddig?), távolról lőtt szép gólt. 9–7
23. perc: Varga Dénes bejátszása után már a másik oldalon labdaszerzés. Tud-e közelebb férkőzni a Szolnok?
23. perc: Bátori Bence lőtte Vogelbe a labdát, majd a bejátszást követően a Fradihoz került a labda.
22. perc:
Sedlmayer lőhetett szabadon, de a lécet találta el.
21. perc:
hosszú idő után újra Szolnok-gól, bár ez is majdnem megvolt Vogelnek, de a lécről a kapuba pattant Zalánki lövése. 9–6
21. perc: NÉGGYEL MEGY A FRADI!
A hazaiaknak jobban bejött a megbeszélés, Mitrovics lőtte a rövid sarokba a labdát. 9–5
21. perc:
időt kért a Fradi.
20. perc:
emberelőnybe került a Szolnok, Zalánki hamar ellőtte a labdát, de Vogel védett a rövid saroknál.
20. perc: Nikics
második góljával már háromgólos előnyben a Fradi! 8–5
19. perc: hiába, megint elvesztette a labdát a Szolnok.
19. perc:
Cseh Sándor időt kért.
19. perc:
hamar elvesztette a labdát a vendégcsapat, kontrázhatott a Fradi, kettő a nullában vitték a labdát Nagy Viktorra, Varga Dénes önzetlen passzát Jansik Szilárd húzta a kapuba. 7–5
18. perc: Jansik Dávid kiállítása után Sedlmayer akart nagyon éles szögből gólt dobni, de a labda a Szolnokhoz került.
17. perc: nem tudta kihasználni emberelőnyét a Fradi, Prlainovics a lécre lőtte a labdát.
17. perc: először vezet a Fradi
, a távolról nagy gólt szerző Varga Dénes már három gólnál jár. 6–5
17. perc: a Fradi hozta el a labdát.

MONDJA EL VÉLEMÉNYÉT, SZÓLJON HOZZÁ ITT!

2. negyed

16. perc: véget ért a második negyed.
16. perc:
még volt idő egy Fradi-lövésre, Varga Dénes kísérlete azonban a kapufán csattant. Nagy Viktor még a kapura húzta a labdát a dudaszó előtt, de ez veszélytelen volt.
16. perc: a Szolnok kontrája végén Gocics lőhetett szabadon, de gyenge kísérlet volt, Vogel szépet védett.
16. perc: újabb Nagy Viktor-bravúr.
16. perc: csak egy távoli lövésre maradt támadóideje a Szolnoknak, ez veszélytelen volt.
15. perc: Nagy Viktor ezt nem engedte, nagy bravúrral védett.
15. perc: Vogel Soma hárítása után már a vezetésért támadhat a Fradi.
14. perc: szépen végigjátszott támadás végén Madaras Norbert maradt egyedül, és a rövid sarokba lőtt. Egyenlített a Fradi. 5–5
14. perc:
emberelőnybe került a Fradi, Varga Zsolt rögtön időt is kért.
13. perc: nem tudta kihasználni emberelőnyét a Szolnok, előbb a hazai blokk mentett, majd Prlainovics mellélőtt.
13. perc:
időt kért a Szolnok.
13. perc:
jól védekezett a Fradi, így támadhatott az egyenlítésért, Jansik Szilárd szabadon lőhetett, de a kapufát találta el.
12. perc:
emberelőny a másik oldalon is, szép bejátszást követően Nikics lőtt a bal alsóba, Nagy Viktor bele tudott még érni, de hárítani nem tudott. 4–5
11. perc: KETTŐ A SZOLNOK ELŐNYE! Milos Csuk
használta ki az emberelőnyt, a jobb alsóba lőtt. 3–5
11. perc:
ötméteres a másik oldalon is Mitrovics sem hibázott, a bal alsóba lőtt. 3–4
11. perc: a Szolnok nem sokáig támadhatott, kontrát fújtak a bírók.
10. perc: Jaksics próbálkozott távolról, de kapufát lőtt.
10. perc:
ötmétereshez jutott a Szolnok, Prlainovics váltotta gólra a lehetőséget, a jobb felső sarokba lőtt. 2–4
9. perc:
nincs gól a másik oldalon sem, labdát szerzett a Szolnok, majd a Fradinál láttak szabálytalanságot a bírók.
9. perc: ezúttal a Szolnok hozta el a labdát, de sikertelen volt az első támadása.

Telt ház van, természetesen többségben vannak a Fradi-drukkerek, de nagyon szép számmal érkeztek szurkolók Szolnokról is.

1. negyed

8. perc: véget ért az első negyed.
8. perc:
Fradi-időkérés.
8. perc: Vogel Soma újabb bravúrja.
7. perc: gyenge próbálkozás a másik oldalon a Fraditól, Nagy Viktor védett könnyedén.
7. perc: második fórját már nem tudta kihasználni a Szolnok, előbb kis szerencsével úszta meg a gólt az FTC, majd Vogel Soma védett szépen.
6. perc: Varga Dénes
úszott fel szabadon, majd a léc alá bombázott. 2–3
6. perc: kontrát fújtak mindkét oldalon.
6. perc:
a Szolnok is kihasználta első emberelőnyét, Prlainovics lőtt a jobb alsóba. 1–3
5. perc: szép szolnoki támadás végén Alekszics emelkedett ki a vízből, majd a lécet találta el.
4. perc:
a Szolnok időt kért.
4. perc:
hiába dobott gólt Jaksics, már belefújtak a bírók, majd kettős emberelőnybe került a Fradi, a fórt Varga Dénes váltotta gólra. 1–2
4. perc: Bátori Bence átlövése kötött ki a Fradi kapujában. 0–2
3. perc: Nikics lőtt fordulásból kapura, de a lécet találta el.
3. perc: Mezei Tamás
kapott jó bejátszást, majd centerből megszerezte az előnyt a vendégeknek. 0–1
2. perc: Mitrovics lövése után kerülte el a labda a Szolnok kapuját.
2. perc: kontrát fújtak a bírók, majd mégis maradt a labda a Szolnoknál, aztán újabb kontrát fújtak.
1. perc: Varga Dániel lövését védte rögtön Nagy Viktor.
1. perc: a fehér sapkában játszó Fradi hozta el a labdát.
1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

Megvolt a bevonulás, perceken belül kezdetét veszi a találkozó!

„Mint egy párduc, úgy fognak ránk ugrani. Erre kell felkészülnünk fejben, testben. Nyilván mind a két edzőek az hiányzik, ami nincs… Nekem az hiányzik, hogy nem tudtunk sem pihenni, sem az elmúlt két hónapban edzeni, de ezzel különösképpen nem foglalkozom. Elég motivált, elég rutinos játékosokból álló csapat a Ferencváros, azért persze cseréltem volna velük, hogy két hetet tudtunk volna készülni a döntőre” – véli Cseh Sándor, a szolnokiak trénere.

„Ez a két és fél hét pihenő arra biztos, hogy jó volt, hogy az előző sorozatterheléseket, az Euro-kupa döntőt ki tudjuk pihenni. A másik oldalról viszont azt is bele kell venni a pakliba, hogy két és fél hete nem volt tétmérkőzésünk. Szóval amennyi az előnye, annyi lehet a hátránya is – a mérkőzésen, illetve a mérkőzéssorozatban fogjuk látni ennek hatását” – mondta Varga Zsolt, az FTC vezetőedzője a waterpolo.hu-nak.

Amíg a Ferencváros az OSC ellen egy meccsen bejutott a döntőbe, a Szolnok három mérkőzést vívott meg az Egerrel, miközben még két Bajnokok Ligája-meccset is lejátszott. Vajon melyik lesz a nyerő? A meccsben maradás vagy a pihenés?

A ferencvárosi drukkerek szervezett csoporttal érkeztek a találkozóra. Érdekes, hogy a hazaiak tájékoztatása szerint szurkolóiknak szabad volt behozniuk dobokat magukkal, a Szolnok azt írta a hivatalos oldalán a rajongóiknak, hogy nem engedélyezett ez az eszköz a lelátón.

Nem volt könnyű a szolnokiak érkezése, mivel filmforgatás miatt lezárták Budapest egy részét – számolt be róla Nagy Viktor, a vendégek kapusa a Facebook-oldalán:

A két csapat négyszer csapott össze egymással eddig ebben a szezonban. Az Európai Szuperkupában és a Magyar Kupa elődöntőjében a Szolnok nyert – igaz, csak ötméteresekkel, míg az ob I alapszakaszában egyszer-egyszer nyert a két fél.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának első felvonása következik. A pályaelőny az FTC-nél van, a zöldek kezdhetnek hazai pályán, és szeretnének előnybe kerülni.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FTC–SZOLNOK, FÉRFI VÍZILABDA OB I-ES DÖNTŐ ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN! HAMAROSAN KEZDETÉT VESZI A TALÁLKOZÓ!