Férfi vízi ob: remek rangadót nyert meg a Fradi az Eger ellen

2018.03.24. 19:19
Vámos Márton (fehér sapkában) két góllal segítette győzelemhez a Fradit (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi vízilabda ob I szombati játéknapján a Ferencváros nagyszerű, színvonalas csatában 10–9-re legyőzte az Egert.

Izgalmas és színvonalas csatának ígérkezett a Ferencváros és az Eger találkozója. A Fradi a második, az Eger a harmadik helyen várta a mérkőzést. A csapatokat öt pont választotta el egymástól.

Az első negyedben gyorsan vezetést szerzett a Fradi Vámos Márton lövésével, de fél perccel később Angelosz Vlahopulosz egyenlített. A játékrész végén Sztrahinja Rasovics és Lőrincz Bálint is betalált, majd Jansik Szilárd volt eredményes, így az egriek 3–2-re vezettek.

A második nyolc perc során Biros Barnabás növelte a különbséget, de Varga Dániel ismét szépített a zöld-fehéreknek. Sőt, Nikola Jaksics gyönyörű támadás végén egyenlített (4–4).

A harmadik negyedből másfél perc telt el, amikor Vámos Márton is betalált, így 1–0 után ismét a Ferencváros szerezte meg a vezetést. Nem álltak meg. Manhercz Krisztián góljával már 6–4 volt az FTC-nek. A játékrész felénél Rasovics újabb találatával megtört az egriek gólcsendje, ráadásul Hosnyánszky Norbert is megzörgette a hálót, így az állás ismét egyenlő lett (6–6). Sőt, Hosnyánszky villámgyorsan duplázott, így a vendégek megint átvették a vezetést (6–7).

Az utolsó negyedben Vámos Márton egalizált, majd Kovács Gergő révén újra az Eger vezetett, és mivel Hosnyánszky megszerezte a harmadik gólját, már 9–7-re vezettek a vendégek. Ezután újfent Manhercz következett, és nehéz szögből szépített, majd Szlobodan Nikics 9–9-re alakította az állást.

Másfél perccel a mérkőzés vége előtt Nikola Jaksics is bedobta második gólját. Ezután az egriek jöhettek, de ziccerben hibáztak, és innentől a Fradi már nem adta ki kezéből az előnyt: 10–9-re a zöld-fehérek győztek.

A felsőházban az első négy közé kell kerülni, a többiek az 5–8. helyért folytathatják.

VÍZILABDA, E.ON FÉRFI OB I
KÖZÉPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
Felsőház
FTC-PQS Waterpolo–ZF-Eger 10–9
(2–3, 2–1, 2–3, 4–2)
Komjádi uszoda, 900 néző. V: Molnár P., Székely B.
FTC: VOGEL SOMA – Sz. Mitrovics, Varga Dénes, Jaksics 2, Szirányi, VÁMOS 3, Sedlmayer
Csere: VARGA DÁNIEL 1, Jansik Sz. 1, Manhercz K. 2, Pohl, Nikics 1
Edző: Varga Zsolt
EGER: B. Mitrovics – SZ. RASOVICS 2, HOSNYÁNSZKY 3, Vlahopulosz 1, Hárai, Kovács Gergő 1, Decker Á.
Csere: Bedő, Angyal, M. Avramovics, Lőrincz 1, Csucskovics, Biros B. 1
Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 9/4
Gól – kettős emberelőnyből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Pohl (27.), Csucskovics (31.), Varga Dániel (31.), Jansik Sz. (32.)
Varga Zsolt:
– Óriási fegyvertény a siker. Mindenki odatette magát, és a fordítás kilenc hét után megmutatja a csapat szívét.
Dabrowski Norbert: – A végén három olyan hibát követtünk el, amely a meccsbe került, Kilenc hétnél mi azt hittük, hogy nyertünk, ők meg nem hitték el, hogy vesztettek.

MKB-Euroleasing-BVSC–RacioNet-Honvéd 10–7 (3–1, 3–2, 2–2, 2–2)
Szőnyi út, 400 néző. V: Csanádi Zs., Vógel G.
BVSC: GYÖRKE – Mészáros Cs., PÁSZTOR 3, Kovács P. 1, Török B., LÉTAY 3, Czigány
Csere: Szabó Bence, VÁRNAI K. 2, Ambrus F., Sugár P., Csapó M. 1
Edző: Szűcs Levente
HONVÉD: DECKER A. – Szivós, MANHERCZ Á. 2, Gyárfás T., Balakirjev 1, Illés S. 1, Simon R.
Csere: Kiss Bálint 1, Hertzka O., KISS G. 2, Irmes P., Simon A.
Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 9/2
Gól kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/0
Kipontozódott: Csapó M. (15. p.), Simon A. (27. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Szabó Bence (18. p.), Kiss G. (21. p.)
Szűcs Levente:
– A szokásos BVSC–Honvéd meccs volt, a Kőér utcában a Honvédot éreztem jobbnak, itthon most magunkat.
Vad Lajos: – Tudok mindent, nem vagyok hülyegyerek…

PannErgy-Miskolci VC–Debreceni VE 15–10 (3–2, 3–4, 4–3, 4–2)
Miskolc, 350 néző. V: Marjay Zs., Berki András
MISKOLC: Csoma – BOWEN 6, Nagy Á. 1, Milicsics 2, Vadovics 2, Sánta, Halek
Csere: Jakab D., Hornyák, Berta 1, MISICS 3, Kuzmenko, Lukács D.
Edző: Sike József
DEBRECEN: LÉVAI – Szőke 1, Obradovics 1, Vidovics 1, Kállay 1, DURIK 2, Macsi 1
Csere: Kaszanyi (kapus), Fejős 1, SÜVEGES 2, Boros T., Somlai, Fekete G., Smitula
Edző: Komlósi Péter
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 6/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Sike József:
– Sokkal szorosabb mérkőzést játszottunk, mint Debrecenben, ám megkockáztatom, hogy a két csapat között még öt gól különbség sincs. Nem sziporkáztunk, de ezúttal a győzelem volt a legfontosabb.
Komlósi Péter: – Sokkal jobb és szorosabb mérkőzést játszottunk, mint otthonunkban. Adódtak felvillanásaink, de be kell látni, hogy a Miskolc remek csapat, kiváló játékosokkal. Igyekeztünk felnőni a feladathoz

Vasárnap:
20.15: A-Híd OSC-Újbuda–Szolnoki Dózsa (Tv: M4 Sport)

(2–3, 2–2, 3–0, 2–1)
Tatabánya, 200 néző. V: Rubos K., Homonnai D.
TATABÁNYA: JÁSZBERÉNYI – HOPPÁL 1, KOLOZSI 3, Márkus 1, Katonás 1, Kalanovics, Máthé 1
Csere: Szentesi Á., Kolarik 1, KUNCZ, Szabó Botond 1
Edző: Zantleitner Tamás
UVSE: Laboncz – KORÉNYI 1, Major, Keresztúri 1, Baksa, Tóth Z. 2, Vogel Simon
Csere: DALA D. 1, Rábavölgyi, Korbács 1, Knézy M., Szentesi D., Németh D.
Edző: Németh Zsolt
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 6/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 3/1
Kiállítva (végleg, cserével): Tóth Z. (16. p.)
Zantleitner Tamás:
– Akárcsak a fővárosi meccsen, a harmadik negyedben sikerült felőrölnünk ellenfelünk ellenállását.
Németh Zsolt: – Az első félidőben jól játszottunk, bár túl sok kiállítást ítéltek ellenünk, annak dacára, hogy M-zónát védekeztünk vagy éppen zónáztunk. Ebbe bele is fáradt a csapatom, a Tatabánya pedig kihasználta ezt.

AVUS Szombathely–ContiTech Szeged-Diapolo 13–11 (2–2, 5–3, 2–3, 4–3)
Szombathely, 50 néző. V: Petik, Füzesi
SZOMBATHELY: Horváth A. – Ukumanov, Kiss Cs. 1, BASZARA 2, BAJ 2, Takács K. 1, GARANCSY 4
Csere: Kovács B. (kapus), Juhász, Polovic 1, Ekler B. 2, Kutasi, Hajmási, Kurucz
Edző: Matajsz Márk
SZEGED: Molnár D. – Baróthy, KORBÁN 4, Irmes 1, BÖRCSÖK 2, Fodor R., Farkas K. 1
Csere: Zsigri 1, Sikter, Micskics 1, Leposa G., Mekkel 1
Megbízott edző: Barna Tamás
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 7/0
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kiállítva (cserével): Kiss Cs. (22. p.)
Kipontozódott: Baróthy (28. p.), Ukumanov (30. p.)
Matajsz Márk:
– Lelkesen, jól játszott az ellenfél, és tartottunk is a találkozótól. A kapott gólokat soknak tartom, és a támadások jó befejezésével is adósak maradtunk.
Barna Tamás: – Elismerésem a Szombathelynek a győzelemhez, de a játékosaimnak is, mert jól küzdöttek.

Metalcom-Szentes–Kaposvári VK 7–9 (1–1, 1–2, 3–3, 2–3)
Szentes, 200 néző. V: Kovács Cs. T., Bene P.
SZENTES: GYÖRGY D. – Nagy M. 2, Vörös V. 1, Werner, Visnyakov, PELLEI F. 1, Somogyi B. 1
Csere: Kiss K., Pellei K., Palotás G. 1, Hegedűs B., Tóth Gy. 1
Edző: Pellei Csaba
KAPOSVÁR: KRÉMER – Kovács O., GIGA 2, Dobos D. 1, Pataki G. 1, VINDISCH F.1, Juhász-Szelei
Csere: LUKÁCS Á. 2, Palotás S., Tóth Á., SÁNTAVY 2, Németh L.
Edző: Berta József
Gól – emberelőnyből: 12/2, ill. 7/3
Kipontozódott: Palotás S. (19. p.), Sántavy (27. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Juhász–Szelei (4. p.), Pataki G. (24. p.)
Pellei Csaba:
– Fontos mérkőzést vesztettünk, szeretnénk Kaposváron javítani.
Berta József: – Az idén ez volt a nyolcadik mérkőzésünk, és szerettük volna megőrizni a veretlenségünket, ami sikerült. Ezzel a három ponttal biztossá tettük a tizenkettedik helyünket, így biztosan elkerültük a kiesőzónát.