Férfi vízi ob I: 14–0-val sokkolta a Fradi az Újpestet

2017.10.11. 20:20
Remekül játszott a Fradi (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/fradivizilabda/" target="_blank">Facebook/FTC Vízilabda</a>)
A férfi vízilabda ob I szerdai játéknapján a Ferencváros rendkívül fölényes győzelmet aratott az UVSE ellen.

Az FTC már az elején eldöntötte a találkozó sorsát, mert 6–0-ra megnyerte az első negyedet, és ugyanilyen különbséggel a másodikat is. A félidőben tehát 12–0-re vezettek, sőt, a harmadik játékrészben 14–0 is volt az állás…

Az UVSE a harmadik negyed harmadik percében szerezte meg az első gólját, de ekkor sorozatban négyszer is betalált, így feljött 14–4-re.

Akik a vízilabda történetének legnagyobb csodájában reménykedtek, csalódniuk kellett, mert a Fradi nem engedte tovább zárkózni az ellenfelét, a vége sima 19–7 lett. Manhercz Krisztián és Jansik Szilárd 5–5 gólt dobott a győztes együttesben,

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I, 3. FORDULÓ
A-csoport

FTC PQS-Waterpolo–UVSE 19–7 (6–0, 6–0, 2–4, 5–3)
Népliget, 250 néző. V: Németh András, Rubos
FTC: Gárdonyi – MANHERCZ K. 5, VARGA DÉNES 3, JANSIK 3, Szirányi, Sedlmayer, Vámos
Csere: Nikics 2, Sz. Mitrovics 1, JANSIK SZ. 5, Goschi, Német T.
Edző: Varga Zsolt
UVSE: Laboncz – Tóth Z., BAKSA B. 2, Major, Szentesi, Korényi 1, Keresztúri 2
Csere: Vértes (kapus), Németh D. 1, Rábavölgyi, Korbács 1, Somogyi T., Knézy M.
Edző: Németh Zsolt
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 4/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Goschi (31. p.),
Kiállítva (cserével végleg): Tóth Z. (6. p.)
Varga Zsolt:
– Elég stabilan kezdtük a mérkőzést, ami megmaradt a folytatásban is. A második félidőben – amikor fiatalabb játékosaim kaptak lehetőséget – több gólt kaptunk, mint amennyit szerettem volna, de így is elégedett vagyok az eredménnyel.
Németh Zsolt: – Az első félidőben megszeppenten játszottunk, Vogel Simon betegsége miatt csak egy center állt a rendelkezésemre, de a folytatásban magunkra találtunk, és szép gólokat lőttünk. Viszonylag tisztes vereséget szenvedtünk.

MKB-Euroleasing-BVSC– AVUS Szombathely 10–8 (3–2, 4–2, 0–2, 3–2)
Laky uszoda, 200 néző. V: Székely Balázs, Tordai
BVSC: SZAKONYI – Mészáros Cs. 1, Pásztor M. 1, Török B. 1, Czigány K. 2, Ambrus F., Létay 1
Csere: CSAPÓ M. 3, Sugár P., Várnai 1, Kovács P., Nagy Álmos, Szabó Bendegúz
Edző: Szűcs Levente
SZOMBATHELY: Horváth A. – EKLER 3, Baszara, Cvetics, Baj 2, Kiss Cs., Ukumanov 1
Csere: Polovic 1, Kutasi , Garancsy 1, Hajmási, Kurucz, Takács K.
Edző: Matajsz Márk
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 6/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Kiss Cs. (29. p.)
Szűcs Levente: – Nehéz mérkőzésre számítottam, pláne hogy fárasztó tétmeccsek állnak mögöttünk. Sajnos nem a tudásunknak megfelelő játékot hoztuk, amihez párosult egy utolsó leheletéig küzdő Szombathely, amely nagyon megnehezítette a dolgunkat, de végül kicsikartuk a győzelmet.
Matajsz Márk: – A vereségek után szerettünk volna bizonyítani, egész héten ebben a szellemben készültünk. Bár a pontszerzés végül nem sikerült, végletekig kiélezett találkozó volt, amiből sokat tanulhatunk.

B-csoport
ZF-Eger–PVSK-Mecsek Füszért 14–7 (2–3, 5–0, 3–2, 4–2)
Eger, 250 néző. V: Petik András, Marnitz Miklós
EGER: Csiszár – Decker Á. 1, Avramovics 1, Bedő 1, VLAHOPULOSZ 2, KOVÁCS GERGŐ 2, Hosnyánszky 1
Csere: Hárai 1, RASZOVICS 4, ANGYAL 1, Csucskovics, Biros B., Kürti
Edző: Dabrowski Norbert
PVSK: Józsa – CHILKÓ 2, Csacsovszky E., CSABA M. 2, Horváth Zs., Lajkó 2, Csacsovszky A.
Csere: Opacak 1, Sebestyén, Szatmári, Safrankó, Krizsán, Zerinváry
Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 8/2
Kiállítva (cserével végleg): Csacsovszky A. (29. p.), Csucskovics (32. p.)
Dabrowski Norbert:
– Tetszett, hogy ismét gratulálhattunk egy volt egri játékosnak, Chilkó Marcinak a mutatott játékához, az viszont nem tetszett, hogy rendetlen volt a védekezésünk. Győztünk, de látom a hibáinkat.
Lukács Gergely: – Nem játszottunk rosszul. Kellően agresszívan kezdtük a mérkőzést, a második negyedtől az Eger bebizonyította, mitől favorit a hazai bajnokságban. A vereség ellenére nem lehetek elégedetlen a játékosokkal.

A-Híd OSC-Újbuda–EBP Tatabánya 15–3 (5–1, 3–0, 3–1, 4–1)
Nyéki uszoda, 200 néző. V: Marosvári, Molnár P.
OSC: Bisztritsányi – RandjelovicS 2, Drasko Brguljan 1, Juhász Zs. 2, Erdélyi 2, Salamon F. 1, Ubovics 1
Csere: Barabás (kapus), Szabó Botond 2, Kolozsi, Gór-Nagy, Kovács Gábor 1, Tóth M. 2, Bundschuh 1
Edző: Petik Attila
TATABÁNYA: Jászberényi – Máthé, Katonás, Kistamás 1, Márkus, Szabó Balázs, Francsics
Csere: Moravcsik (kapus), Kalanovics, Kuncz 1, Hoppál, Fazekas T., Kolárik 1, Szentesi
Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 5/1
Petik Attila: – Jól működött a védekezésünk, ez meghatározta az egész mérkőzés lefolyását. Készülünk a szombati, Volgográd elleni meccsre, és ezt a fiúk is átérezték, ennek is volt köszönhető a komoly védelem. Támadójátékban szép lefordulásgólokat lőttünk, elismerésem a csapatomnak.

RacioNet-Honvéd–ContiTech Szeged-Diapolo 15–5 (1–1, 5–1, 4–0, 5–3)
Kőér utca, 150 néző. V: Marjay Zs., Bene
HONVÉD: Decker A. – SZIVÓS 2, MANHERCZ Á. 3, Gyárfás 2, Balakirjov 1, Simon R. 2, Illés S.
Csere: Sztarcsevics (kapus), Kiss B., Vad Levente 1, TÓTH P. 3, Borsós, IRMES P. 1
Edző: Vad Lajos
SZEGED: Leposa – Korbán, Szilvasán B. 1, Fodor Richárd, Baróthy, Berki, IRMES M. 2
Csere: Zsigri, Sikter, Mickics 1, Szilvasán P. 1, Mekkel, Farkas K.
Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 8/4
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/1
Kipontozódott: Irmes P. (29. p.), Irmes M. (32. p.)
Vad Lajos: – Örülök a győzelemnek, ez volt a cél.
Varga Péter: – Bár az elején megleptük a Honvédot, de aztán megmutatta, hogyan kell esélyesként játszani ellenünk… Sajnos fizikailag nem tudtuk felvenni a versenyt, és ez kihatott az egész mérkőzésre. Sok mindenben még rutintalanok vagyunk, és rengeteget kell még fejlődnünk, de ezek a meccsek a tanulási folyamat részei.