Férfi vízi ob I: gáláztak a listavezetők, először nyert az UVSE

2017.11.22. 21:04
A második kör kezdődött a mai napon a férfi vízilabda ob I-ben a 8. fordulóval, noha különböző okok miatt az első kört még nem minden csapat tudta le. Az A-csoport listavezetője, a Szolnok könnyed, 12 gólos győzelmet aratott a Szombathely fölött – Bátori Bence hat találatig jutott. A B-csoport élén álló Eger egy szintén nem túl megerőltető csatán van túl: a Szentes ellen nyert gond nélkül Dabrowski Norbert együttese. A forduló meglepetését az eddig nyeretlen UVSE szolgáltatta, amely a Komjádi uszodában megverte a Vasast.

Persze adódik a kérdés, hogy mihez képest meglepő az újpesti siker a Vasas felett az A-csoportban, amikor a forduló előtt egyetlen ponttal álló UVSE éppen Földi László csapata ellen, az első fordulóban lejátszott 10–10-es mérkőzésen gyűjtötte be azt az egyetlen pontját.

A szerda esti találkozón a nagyszünetig fej fej mellett haladtak a felek, az első negyedet az UVSE, a másodikat a Vasas nyerte 2–1-re. A harmadikban aztán lépéselőnybe kerültek, majd a negyedik elején Major Martin góljával 8–5-nél már három is volt a vendégek előnye. Végül az UVSE kettőt megőrzött a fórból és 8–6-ra nyert, így megszerezve idénybeli első bajnoki győzelmét.

Az A-csoport élén álló Szolnoki Dózsa a szombathelyi AVUS-t fogadta, és aratott könnyű sikert (20–8) a meccsen, amelyen a végül ötgólos Milos Csukkal szemben a féltucatig jutó Bátori Bence nyerte a házi gólpárbajt. Ők ketten szórták csapatuk találatainak több mint felét, a szombathelyiektől csak egy-egy negyed szorossá tételére futotta.

A B-csoportot vezető ZF-Eger hasonlóan „megerőltető" módon kerekedett a hozzá látogató Szentes fölé, igaz, itt mindössze kilenc gól volt a különbség: 17–8-ra diadalmaskodtak Hosnyánszkyék. Az olimpiai bajnok átlövő négy kísérletből jutott négy gólig, s ugyanennyit vállalt Angelosz Vlahopulosz is, ám ő eggyel többször próbálkozott.

VÍZILABDA

E.ON férfi ob I
Alapszakasz, 8. forduló
A-csoport
Szolnoki Dózsa–AVUS Szombathely 20–8 (5–1, 7–2, 4–2, 4–3)
Szolnok, 200
néző. V: Mucskai, Tóth S.
SZOLNOK: KARDOS G. – BÁTORI 6, Jansik D., Mezei 2, Prlainovics 1, MILOS CSUK 5, Zalánki 1 Csere: Hörömpő (kapus), Kovács M., Hangay Z. 2, Szeghalmi, Younger 2, Kis G., Fülöp 1. Edző: Cseh Sándor

Cseh Sándor: –
A nyolc kapott gólt egy kicsit sokallom, de azt tudni kell, hogy három tizenöt éves, serdülőkorú pólósunk is helyet kapott most a csapatunkban. Emiatt egy kicsit felforgatott összeállításban játszottunk, ám ezen nem szabad problémáznunk.
Matajsz Márk: –
Mint ahogy az eredményből is kitűnik, sok gólt kaptunk, a mérkőzés eleje elment számunkra, de a második félidőben, amikor már a saját játékunkat játszottuk, mi is megmutattuk, hogy mit is tudunk valójában.

VasasPlaket–UVSE 6–8 (1–2, 2–1, 2–3, 1–2)
Komjádi uszoda, 250 néző. V: Molnár P., Németh A.
VASASPLAKET:
Jónás – Simon H., Babay, Bencz 1, Burián 1, Bóbis 1, Takács B. Csere: Marnitz 2, Steinmetz Á., Sélley-Rauscher 1, Hőna, Miklós. Edző: Földi László
UVSE: LABONCZ – Vogel Simon, Tóth Z. 1, BAKSA B. 4, Korényi, Keresztúri 1, Major 2. Csere: Knézy M., Szentesi, Somogyi, Sziládi, Dala D. Edző: Németh Zsolt
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 5/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –

Földi László:
– Nem tudom az okát, miért teljesítettünk ilyen gyengén. Talán elhittük, hogy jobbak vagyunk, fegyelmezetlenek voltunk. Ez persze semmit sem von le ellenfelünk érdemeiből, megérdemelten vitte el a három pontot. Bízom benne, hogy össze tudjuk szedni magunkat, a Debrecen és a Kaposvár ellen lehet javítani.
Németh Zsolt: – Az elmúlt hetekben egyáltalán nem játszottunk tudásunknak megfelelően, rendet kellett tenni a játékosok fejében. Úgy látszik, sikerült, kiválóan összedolgoztunk, kiemelkedő kapusteljesítményünk mellett bravúrgólokat is szereztünk, így nyerni tudtunk.

MKB-Euroleasing-BVSC–Debreceni VSE 10–11 (5–3, 1–4, 1–3, 3–1)
Laky Károly uszoda, 150
néző. V: Csanádi, Petik
BVSC:
Szakonyi – Török B. 1, LÉTAY 3, CZIGÁNY K. 1, Kovács Péter, Pásztor 1, Sugár P. 1. Csere: Györke (kapus), Ambrus F. 1, Várnai 1, Csapó, Mészáros Cs. 1, Szabó Bence, Szabó Bendegúz. Edző: Szűcs Levente
DVSE: Lévai M. – KÁLLAY 2, Szőke 1, Süveges, Fejős 2, Macsi, Vidovics 2. Csere: OBRADOVICS 1, Smitula, BOROS 3, Somlai, Dienes. Edző: Komlósi Péter
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 4/1
2/1, ill. 2/2
Kipontozódott:
Dienes (22. perc)

Szűcs Levente: –
Az első és a negyedik negyeddel úgy-ahogy elégedett vagyok, de a másodikban és a harmadikban elment a meccs. Nem voltak meg az elején a védések, elkerülhető gólokat kaptunk, ebből pedig már nem tudtunk felállni és visszajönni, úgyhogy megérdemelten nyert a Debrecen.
Komlósi Péter: –
Szombaton nekünk állt a zászló hazai pályán, nagyot hibáztunk, amikor azt a mérkőzést kiengedtük a kezünkből. A csapatban benne van a munka és a lelkesedés, amiért a játékosok régóta megérdemelték a sikert. Azt mondtam nekik, hogy néha a legváratlanabb pillanatokban jön, erre most nem sokan számítottak. Nagyon örülünk a győzelemnek, büszke vagyok a csapatomra! Itt sokkal nehezebb helyzetben megoldottuk, amit a hétvégén nem tudtunk, úgyhogy visszajöttünk a játszmába.

FTC-PQS Waterpolo–Kaposvári VK 23–6 (7–2, 6–1, 6–2, 4–1)
Népliget, 100
néző. V: Bene, Kovács Cs. T.
FTC:
GÁRDONYI – Mitrovics 2, Jansik Sz.2, Varga Dénes 3, Szirányi 2, MANHERCZ 5, Vámos 2. Csere: NIKICS 4, Pohl 1, Varga Dániel, Német T. 1, Sedlmayer 1, Gál. Edző: Varga Zsolt
KAPOSVÁR: Krémer – Dobos, Juhász-Szelei, Kovács O., Tóth K., Vindisch, Varga Zs. 1. Csere: Nemes (kapus), Pataki, Lukács, Giga 2, Palotás, SÁNTAVY 3, Németh B. Edző: Berta József

Varga Zsolt: –
Talán könnyebb volt a mérkőzés, mint amilyenre számítottunk, örülök, hogy végig nagy lendülettel játszottunk, jól védekeztünk és kevés gólt kaptunk.
Berta József: – Gratulálok a Fradinak, sokkal jobb csapat nálunk.

B-csoport
PannErgy-Miskolci VC–PVSK Mecsek-Füszért 10–6 (4–1, 1–2, 3–0, 2–3)
Miskolc, 300
néző. V: Homonnai D., Benczur M.
MISKOLC:
CSOMA – Hornyák, Bowen 1, VADOVICS 1, Halek, MISICS 4, Milicsics 2. Csere: Sánta, Kuzmenko, NAGY Á. 2, Berta, Jakab D., Lukács D. Edző: Sike József
PÉCS:
JÓZSA – Horváth Zs., Csacsovszky E. 1, Csacsovszky A. 1, Chilko, Lajkó, SZATMÁRI 2. Csere: Krizsán, Opacak 1, Csaba 1, Safranko, Zerinváry, Sebestyén. Edző: Lukács Gergely
10/1, ill. 11/1
1/0, ill. –
2/0, ill. 1/1
Nagy Á. (26. p,), Horváth Zs. (29. p.)

Sike József: – Sokkal többet készülhettünk a mérkőzésre, mint az idény elején, és ez meg is látszott kiváló védőmunkánkon. A támadójátékban viszont van javítanivaló, hiszen rengeteg helyeztet hagytunk ki, büntetőket hibáztunk, és hiába lőttünk huszonháromszor kapura, ez csak tíz gólra volt elegendő. Erősebb az állományunk, így a győzelmünk nem forgott veszélyben. A pécsiektől lelkes vízilabdát láttam, szépen küzdöttek, sokra hivatott csapatról van szó.
Lukács Gergely: –
Gratulálok a miskolciaknak, akik a játék minden elemében felülmúltak bennünket. A találkozó már az első negyed után eldőlt, ekkor sok hibát követtünk el, s ezeket kíméletlenül kihasználták a hazaiak. A folytatásban sok mindennel próbálkoztunk, de nem volt esélyünk a felzárkózásra. Fájó ez a vereség számomra, ugyanis éles mérkőzésen szorosabb végeredményt reméltem.

ZF-Eger–Metalcom-Szentes 17–8 (3–2, 6–2, 5–1, 3–3)
Eger, 150 néző. V: Kun Gy., Székely B.
EGER: Csiszár – Avramovics 1, LŐRINCZ 2, Hárai, Decker, Rasovics 2, Kovács G. 1. Csere: Bogos (kapus), HOSNYÁNSZKY 4,BEDŐ 2, VLAHOPULOSZ 4, Biros B., Kürti, Sári 1. Edző: Dabrowski Norbert.
SZENTES: György D. – Nagy M. 1, Kiss K., VISNYAKOV 3, Vörös, Pellei K. 1, Pellei F. 1. Csere: Nagy G. (kapus), Kókai 1, Palotás, TAKÁCS J. 1, Werner, Tóth Gy., Kao Jing-ji. Edző: Horváth Tamás.
Gól - emberelőnyből: 5/1: ill. 5/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. –.
Kipontozódott: Kókai (26.).

Dabrowski Norbert: – Jó felkészülést jelentett a Szentes elleni mérkőzés. Az ellenfelünk felvette a kesztyűt, harcosan játszott.
Horváth Tamás: – Az elmúlt heti eksztázis után tetszett, ahogy kezdtük a meccset. Örülök, hogy méltó partnerei voltunk egy nagyon jó Egernek.